KOŁO

Czym się różnią umywalki?

data aktualizacji: 30-01-2018, 07:16 – artykuł promocyjny

Wybór właściwej umywalki do swojej łazienki nie jest łatwą decyzją. Mnogość różnorodnych modeli przyprawia bowiem o zawrót głowy. Kamienna, szklana, ceramiczna, granitowa czy stalowa; prostokątna, owalna lub łukowata; wisząca a może leżąca na blacie; mała czy duża - jaka umywalka sprawdzi się najlepiej w naszej łazience? Jak poszczególne parametry przekładają się na funkcjonowanie sprzętu? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie poniżej.

Czym się różnią umywalki?

Wybierając umywalkę do swojej łazienki, kierujemy się przede wszystkim względami estetycznymi i swoimi subiektywnymi wrażeniami - kupujemy ten model, który nam sie najbardziej podoba. Poza wyglądem istotne są również inne parametry, które mają znaczenie dla funkcjonowania sprzętu oraz wygody jego użytkowania. Przedstawiamy zestawienie najbardziej popularnych wariantów umywalek wraz z opisem, jak sprawdzają się w różnych łazienkach.


Dobry materiał

Pomimo, iż obecnie umywalki produkowane są z różnych materiałów, największą popularnością w dalszym ciągu cieszą się modele ceramiczne. – Ceramika ma uniwersalny charakter i sprzyja spójnemu urządzeniu całości łazienki. Stosując standardowe, białe modele, wyjątkowo łatwo będzie dobrać komplet dopasowanych sprzętów – mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Armatury Kraków. – Co istotne z punktu widzenia trwałości, są bardzo odporne na działanie chemikaliów oraz uszkodzenia mechaniczne – dodaje.
Dużym zainteresowaniem cieszą się ponadto umywalki ze stali nierdzewnej - są one bardzo higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Czy z połyskiem, czy zmatowione szczotkowaniem – doskonale pasują do nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych aranżacji. Szkło to kolejny modny, nietypowy materiał stosowany do produkcji umywalek. Szklane zlewy, a w szczególności te pokryte powłoką zapobiegająca osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń, są łatwe w pielęgnacji. Są przy tym eleganckie. Dekoracyjne, wzorzyste modele nawiązują do stylistyki minionych epok. Formowane szkło było na przykład jednym z ulubionych surowców projektantów tworzących w latach 20.i 30. XX wieku.

Armatura Kraków - ceramika sanitarna


Kształt, wymiary i otwory

Biorąc pod uwagę sposób montażu, umywalki dzielimy na: nablatowe, meblowe i wiszące. Największą swobodę aranżacyjną dają warianty nablatowe. Nie muszą bowiem przylegać do ściany. Ich wymiary nie muszą też odpowiadać wymiarom szafki czy blatu, na których stoją. Mogą dzięki temu przyjmować najróżniejsze formy. Dostępne są modele o owalnym, okrągłym i prostokątnym przekroju i wielu wymiarach. Z zasady jednak przeznaczone są do łazienek o większym metrażu. – W ofercie producentów umywalek nablatowych występują przykładowo okrągłe modele ze średnicą wynoszącą zaledwie 41 cm – niewiele więcej niż standardowe umywalki wiszące i meblowe do małych łazienek. Pomimo to, nie zaleca się ich stosowania w pomieszczeniach o niewielkim metrażu i bardzo ograniczonej przestrzeni blatu. Najlepiej prezentują się jako centralny element na nieco większej przestrzeni – opowiada Katarzyna Choniawko. – W najmniejszych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się natomiast wąskie, mierzące co najwyżej 40 cm misy z umieszczonym bocznie otworem na baterię. Ustawione wzdłuż lub wiszące przy ścianie mogą być wygodnie użytkowane nawet w łazience mającej zaledwie metr szerokości – tłumaczy ekspert Armatury Kraków. W standardowym asortymencie dostępne są umywalki mierzące od około 40 do 65 cm. W razie potrzeby można znaleźć także nieco mniejsze oraz znacznie szersze modele.


Producent, marka, gwarancja

Bezwzględnym prawem, które przysługuje każdemu konsumentowi, zgodnie z polskim prawem cywilnym, jest możliwość reklamacji towaru z tytułu rękojmi. Można jej dokonać w sytuacji, gdy zakupiony produkt ma ukryte wady, czyli jest on niezgodny z umową. Okres obowiązywania rękojmi wynosi 24 miesiące.
Wybierajac umywalkę, warto jednak skorzystać z oferty wiarygodnych marek. Unikniemy w ten sposób ewentualnych problemów z reklamacją, czy konieczności dokonywania remontu. Renomowani producenci często oferują w standardzie gwarancję na dłuższy czas. W przypadku ceramiki łazienkowej może on sięgać nawet 10 lat.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.grupa-armatura.pl
mail: wyślij wiadomośćbaterie » ceramika » natryski » meble łazienkowe » zawory » syfony i spusty » grzejniki i akcesoria


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków
Podobne artykuły
Łazienkowy duet - umywalka plus konsola

ceramika sanitarna

Łazienkowy duet - umywalka plus konsola

Na czym postawić umywalkę? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba urządzająca swoją łazienkę. Zanim podejmiemy... więcej...

Modne umywalki podwójne w aranżacji nowoczesnej łazienki

ceramika sanitarna

Modne umywalki podwójne w aranżacji nowoczesnej łazienki

Jak zapełnić przestrzeń, by nic nie zakłóciło pierwszego wrażenia i aby przejścia między kolejnymi elementami... więcej...

Nietypowe formy umywalek na indywidualne zamówienie

ceramika sanitarna

Nietypowe formy umywalek na indywidualne zamówienie

Elementy ukośne w sztukach plastycznych odczytuje się jako ruchome, dlatego dynamiczna kompozycja wydaje się najlepszym... więcej...

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj