Łazienka w starym stylu

data aktualizacji: 20-02-2018, 07:27 – artykuł promocyjny

Retro to styl, o którym można powiedzieć, że nie przemija. Ma w sobie coś takiego, co czyni go ponadczasowym. Postarzane przedmioty mają szyk, który doskonale oddaje powiedzenie Coco Chanel „Moda przemija, styl pozostaje”. Retro to styl, który jest z nami cały czas, to nie chwilowy trend, pierwszy krzyk mody, który kończy się razem z sezonem. Retro to klasa sama w sobie, dlatego w łazience odnajdzie się doskonale.

Łazienka w starym stylu

Zobacz chromowaną serię baterii stylizowanych na retro >> Kuchinox

 

Retro łazienka

Retro łazienka każdemu z pewnościa kojarzy się ze stylizowanymi meblami, emaliowanymi wannami na charakterystycznych nóżkach oraz obecnością przedmiotów wykonanych w kolorze mosiądzu. I właśnie bardzo często to te detale stają się bohaterami aranżacji retro. Chcąc by łazienka w stylistyce retro zachwycała w każdym calu zadbajmy również o drobiazgi decydujące o charakterze wnętrza. Godne uwagi są tu baterie i natryski w uroczym wydaniu.


Baterie i hydroterapia w stylistyce retro

Armatura posiadająca charakterystyczną historyczną formę najczęściej wykończona jest w odcieniu mosiądzu antycznego. – To nic więcej, jak kolor postarzanego mosiądzutłumaczy Marcin Szymke, product manager baterii i hydroterapii Kuchinox. – Jest to jedno z najtrudniejszych wykończeń w procesie produkcji, więc wielu producentów rezygnuje z produktów w tej kolorystyce, zastępując je wyposażeniem, które zachowuje historyczną formę zwieńczoną powłoką chromowaną - dodaje.


 


W portfolio marek Kuchinox znajduje się kilka produktów dedykowanych właśnie stylistyce retro, zarówno jeśli chodzi o hydroterapię, jak i armaturę łazienkową. Są to mosiężna kolumna natryskowa i seria baterii Stilo, które wyróżniają nie tylko postarzane powłoki, ale i wzornictwo, nawiązujące do dawnych elementów wyposażenia łazienek. Wszystkie baterie stanowiące serię Stilo są dwupokrętłowe z racji tego, że niegdyś nie używano baterii z mieszaczem… A skoro oddawać ducha dawnych łazienek to wiernie. – Dla tych użytkowników, którzy chcą tchnąć nową jakość w stylistykę retro i uczynić ją bardziej glamour zarezerwowaliśmy serie stylizowanych baterii, jednak w wykończeniu chromowanym – Beya i Stilo  – podsumowuje Marcin Szymke.  

seria baterii Stilo w kolorze mosiądzu antycznego

 

Retro wiecznie młode

Czy retro to dobry pomysł na aranżację przestrzeni wokół siebie? Ze względu na uniwersalność i ponadczasowość z pewnością. Inna sprawa, że użytkownicy pomieszczeń zaaranżowanych w tym stylu muszą czuć ducha i duszę odnawianych mebli i stylizowanych lub dawnych detali. Z drugiej jednak strony – niewiele jest stylów w designie, które tworzą atmosferę ciepła i przytulności w domach, tak jak jest to w stanie sprawić retro. Może więc nie warto podążać za modą, a jednak za stylem?    


 

Kontakt w sprawie produktów:

KUCHINOX Polska sp. z o.o. sp.k
Al. Kościuszki 1
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: kuchinox.pl
mail: wyślij wiadomość

produkty do łazienek: baterie umywalkowe i wannowe » części zamienne » kolumny natryskowe » panele natryskowe » słuchawki » zestawy natryskowe
produkty do kuchni: baterie » części zamienne » zlewozmywaki stalowe » akcesoria kuchenne
drzwi: klamki » kłódki » odbojniki » skrzynki pocztowe » szyldy krótkie » wizjery » wkładki
garderoby: ruchome » stojące » stojaki na obuwie


Zobacz zdjęcia w galerii Kuchinox