Eksplozja barw w łazience - gradacje z mozaiki

data aktualizacji: 08-05-2018, 08:23 – artykuł promocyjny

Barwy w aranżacji wnętrz mają ogromny potencjał. Zestawiane i łączone na zasadzie gradacji lub kontrastów potrafią odmienić oblicze wnętrza, poprawić jego proporcje, a nawet wpłynąć na nasz nastrój. Mocne kolory pojawiają się najczęściej jako wyrazisty akcent na niewielkiej przestrzeni. Doskonale sprawdzają się w miejscach reprezentacyjnych. Jeśli barwa nie jest dominująca może z powodzeniem wypełnić całe wnętrze. W tej roli idealnie sprawdzają się mozaiki. Łatwo dopasować je do każdej powierzchni, nawet do krzywizny oraz mają mały format co pozwala na wprowadzenie gry kolorów.

Eksplozja barw w łazience - gradacje z mozaiki

DUNIN Fat Block 04

Mozaika jest rodzajem płytek, a płytki to najpopularniejszy materiał wykończeniowy. Są trwałe i odporne, a do tego zapewniają spektakularne efekty wizualne. Mogą zamienić nie jedną przestrzeń w dzieło sztuki. Mają bardzo duże spektrum zastosowania. Trafiają do prywatnych domów, na baseny, termy oraz do luksusowych ośrodków wczasowych. Umiejętnie wkomponowana we wnętrza mozaika jest w stanie zmienić totalnie cały wystrój. Z mozaiki można układać obrazy, może też naśladować fale. Szklana powierzchnia ma jeszcze bardzo ważną cechę związaną z załamywaniem światła. Pozwala to na grę kolorów i optyczne kształtowanie przestrzeni. Łatwo też o wprowadzenie trójwymiarowości. Jeden płat mozaiki może zawierać elementy w jednym kolorze lub być zlepkiem różnobarwnych kształtów, które można dowolnie łączyć.

Mozaika basenowaWłaściwości aranżacyjne mozaiki - gra kolorów

Mozaika basenowa Q Grade


Płytki łazienkowe w energetycznych barwach

Aranżacje, w których wykorzystuje się kolorowe akcenty są odważne. Ciekawe zestawienia zawsze wypadają korzystnie, a takiej przestrzeni jak łazienka dodają uroku. Odcienie niebieskiego i błękitu kojarzą nam się z wodą, która w każdej łazience odgrywa ważną rolę. Psychologicznie jest to kolor kreatywności, z którą każdy chętnie zacznie nowy dzień. Przy tym relaksuje i odpręża, a nawet odświeża, dlatego idealnie sprawdza się na lato oraz w miejsca przeznaczonych do relaksu.

Eksplozja barw w łazience - gradacje z mozaikiEksplozja barw w łazience - gradacje z mozaiki

DUNIN DMX 110

Wnętrza pełne kolorów przepełnione są dobrymi emocjami. Barwne płytki dodają ciepła i przytulności. Połączenie ciepłego odcienia z bielą przywołuje pozytywne uczucia i niweluje chłód aranżacji, zmniejsza jej monotonność i poczucie sterylności. To doskonały sposób na ucztę dla zmysłów, które zostają pobudzone. Miłośnicy jasnych i słonecznych przestrzeni z pewnością polubią gamę ciepłych barw. Dla zwolenników elegancji polecane jest z kolei złoto.

Eksplozja barw w łazience - gradacje ze złotej mozaikiEksplozja barw w łazience - gradacje z mozaiki

DUNIN DD1 Gold Mix 15

Jeśli nasz temperament jest dynamiczny to z pewnością zostanie to odzwierciedlone również w wystroju miejsc, w których spędzamy sporo czasu. Naszą witalność i aktywność możemy wyrazić poprzez kolor. Taki stan najlepiej oddaje kolor czerwony. To za jego sprawą możemy ożywić i wzmocnić ostateczny efekt wizualny. Dodatkowo jego duży potencjał rozgrzewa, a nawet rozpala zmysły, co dodaje optymizmu i siły. Kolor, który wpływa na nasze samopoczucie i zmysły zestawiony z fakturą tworzyw wyjątkowy klimat.

Eksplozja barw w łazience - gradacje z mozaiki w kolorze czerwonym

DUNIN Lunar Lava

Energetyczne barwy płytek w łazience są w stanie kształtować naszą postawę. Od łagodzenia objawów stresu, przez poprawę koncentracji a na wyrównaniu gospodarki hormonalnej kończąc. Takie właściwości przypisuje się barwie fioletowej, która wycisza, ale potrafi też tłumić uczucie głodu.

Ożywienie łazienki koloramiOżywienie łazienki kolorami - fiolet w łazience

DUNIN Aurora Amethyst 15


Łazienka ożywiona kolorami

Kolorowe płytki łazienkowe nadadzą przestrzeni charakteru oraz wniosą sporo pozytywnej energii. Mocne akcenty kolorystyczne w aranżacji łazienki to rozwiązanie dedykowane dla osób, które nie lubią we wnętrzach monotonii. Odpowiednia kolorystyka łazienki może wspaniale uzupełniać barwy armatury i ceramiki łazienkowej, lub być dla niej kontrastem.

Łazienka ożywiona kolorami - mozaika DUNIN Jade 521Łazienka ożywiona kolorami - mozaika DUNIN Jade 521

DUNIN Jade 521

Decydując się na barwną łazienkę warto rozważyć dobór kolorów do metrażu. Intensywne kolory powinny być w mniejszości, zwłaszcza w pomieszczeniach małych lub bez okna. Najlepsze rozwiązanie to wprowadzanie koloru w niewielkim stopniu. Możliwości jest wiele. Dekoracyjna mozaika lub listwy to z pozoru drobne elementy, ale tkwi w nich wielki potencjał. Świetnie prezentują się na tle gładkich powierzchni lub jako wykończenie wybranego elementu.

Łazienka ożywiona koloramiBłękitna łazienka z mozaiką Dunin

DUNIN Fat Cube  


Kontakt w sprawie produktów:

DUNIN Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 62a
43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 33 816 39 57
www: www.dunin.eu
mail: wyślij wiadomość

mozaika: szklana » szkło + kamień » kamienna » drewniana » metalowa
płytki: szklane » kamienne » ceramiczne
 

Zobacz zdjęcia w galerii DUNIN:
Podobne artykuły
Płytki - deski marki Aparici

podłogi i ściany

Płytki - deski marki Aparici

Płytki drewnopodobne stały się bardzo popularne. Jeszcze większą popularnością szczycą się te, które... więcej...

Preparaty używane do pielęgnacji spoin

podłogi i ściany

Preparaty używane do pielęgnacji spoin

Od stanu fug zależy wygląd całej wyłożonej płytkami podłogi czy ściany. Z czasem tracą świeży kolor,... więcej...

Monolityczne okładziny ścienne w łazience - kamienie solid surface

podłogi i ściany

Monolityczne okładziny ścienne w łazience -...

Standardowe płytki ceramiczne od lat wiodą prym w naszych łazienkach. Czasem też decydujemy się na płyty z naturalnego... więcej...