cad

Osobna toaleta – jak ją zaaranżować

data aktualizacji: 09-07-2018, 09:04 – artykuł promocyjny

W większości domów dominuje rozwiązanie, w którym toaleta to część łazienki. Dzieje się tak z racji ograniczonej przestrzeni oraz trudności w przedłużeniu instalacji wodno-kanalizacyjnej. Każdy kto jednak marzy o większym komforcie powinien pomyśleć o rozdzieleniu tych dwóch funkcji. Jeśli mamy taką możliwość to wykorzystajmy luksus posiadania osobnej toalety, a raz na zawsze zapomnimy o porannych kłótniach o dostęp do łazienki.

Osobna toaleta – jak ją zaaranżować

Projektowanie osobnej toalety

 

Z reguły pomieszczenia przeznaczane na osobne toalety są małe, a można nawet powiedzieć, że najmniejsze. Główne założenie to wygospodarowanie przestrzeni na kompakt wc. Często nie myślimy o niczym więcej, a przecież już kilkadziesiąt centymetrów więcej może dać nam zupełnie inną jakość – niewielka podwieszana umywalka zmieni tą przestrzeń i znacząco podniesie nasz komfort,a my nie będziemy musieli się dobijać do łazienki.

Wśród założeń projektowych architektów i projektantów wnętrz są też takie sprytne rozwiązania, które mogą się przydać zwłaszcza na małej przestrzeni. Jeśli już na etapie prac budowlanych wkomponujemy w ściany niewielkie półki zyskamy cenne miejsce do przechowywania. Może być ich kilka – na różnych poziomach. Te w zasięgu ręki możemy wykorzystać do położenia papieru toaletowego, mydła czy też telefonu komórkowego, a te wyżej, czy nawet bardzo wysoko (prawie pod sufitem) przeznaczymy na miejsce dla środków czystości i zapasowego papieru toaletowego. W przypadku adaptacji już istniejącego pomieszczenia lub remontu bez generalnej przebudowy możemy również cieszyć się z faktu posiadania wygodnych i funkcjonalnych półek, takich jak Safira marki TIGER, dostępne w ofercie CORAM. Można je dowolnie łączyć i ustawiać wedle potrzeb.

 

Niezbędne elementy każdej toalety - jakie elementy muszą się znaleźć w osobnej toalecie?

 

  • Uchwyt na papier toaletowy jest niezbędny w każdej toalecie. Warto postawić na ciekawe, designerskie rozwiązania, takie jak uchwyt Urban marki TIGER.
  • Stojak na zapasowy papier toaletowy – przechowywanie opakowań papieru w toalecie to już przeszłość. Dzięki stojakowi na zapasowy papier toaletowy dodatkowe rolki zawsze będą pod ręką, a łazienki nie będą szpecić rozerwane, foliowe opakowania. Warto dobrać ten element do uchwytu na papier – w kolekcji Urban znalazł się także uchwyt na dodatkowe rolki.

uchwyt na papier toaletowy Urban marki TIGERuchwyt na papier toaletowy Urban marki TIGER

  • Szczotka do toalety – to kolejny element, którego nie może zabraknąć. Dba o komfort użytkowania i czystość toalety. Specjalna szczotka będzie również idealnym dopełnieniem aranżacji, jak na przykład wzorzyste modele SEALSKIN z kolekcji Osaka lub nowoczesne, dostępne w kilku kolorach, Conical marki TIGER.

Osobna toaleta – wybór szczotki toaletowejOsobna toaleta – wybór szczotki toaletowej

  • Kosz na śmieci – w łazience wystarczy wybrać niewielki kosz na śmieci, który spełnia swoją funkcję, nie zajmując wiele miejsca.
  • Mydelniczka lub dozownik na mydło – maksymalne wykorzystanie powierzchni łatwo osiągnąć przy użyciu podwieszanych akcesoriów TIGER – takie jak elementy z serii Safira. Dzięki technologi TigerFix, zawiesisz je bez wiercenia.

  • Wieszak na ręcznik – zawsze najlepsze są uniwersalne rozwiązania, takie jak wieszak marki TIGER, Oval lub Rack Basic.

  • Materiałowy kosz, który posłuży do przechowywania. W łazience warto mieć pod ręką różne środki czystości. Materiałowe kosze świetnie sprawdzą się do ich przechowywania. Szeroki wybór koszy dostępny jest w ofercie marki SEALSKIN.
     
  • Funkcjonalna deska sedesowa – deski sedesowe dołączane w komplecie do kompaktu zwykle nie są zbyt ciekawe wizualnie, a jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Dlatego warto postawić na nowoczesne deski o ciekawym designie, które szybko się nagrzewają i mają funkcję powolnego opuszczania. W osobnej łazience świetnie sprawdzą się propozycje marki TIGER, takie jak deska Baya czy Zeester.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: www.coram.pl
mail: wyślij wiadomość

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz zdjęcia w galerii Coram