aurora

Minimalistyczna łazienka - jak dobrać wyposażenie

data aktualizacji: 13-07-2018, 07:47 – artykuł promocyjny

Styl minimalistyczny ma wielu zwolenników i raczej nic nie wskazuje na to by coś się zmieniło w tej kwestii. Jest kwintensencją nowoczesnej architektury, w której wyposażenie skupia się na tym co najważniejsze i łatwe do utrzymania w czystości.

Minimalistyczna łazienka - jak dobrać wyposażenie

Minimalistyczna łazienka – czyli jaka?

 

Minimalistyczna łazienka charakteryzuje się oszczędnością kolorów, nowoczesnym wykończeniem oraz elegancją bez zbędnych dodatków i ozdobników. Wyzbycie się krzykliwych barw i nadmiernej ilości rzeczy w przestrzeni pozwala się łatwiej wyciszyć i zrelaksować.
 

  • Minimalistyczna łazienka - jak dobrać meble

W takiej łazience najważniejsze są zatem stonowane barwy, najczęściej biel o różnych odcieniach, które są szarości i antracytowa czerń. Doskonale współgrają ze sobą, a najczęściej pojawiają się na elementach typu meble lub płytki podłogowe. Dla każdego kto poszukuje inspiracji na minimalistyczną łazienkę polecamy nowoczesną kolekcję mebli ANTADO z oferty CORAM. Seria takie jak Luxury i Qubic to proste, minimalistyczne formy ubrane w biel i antracytową czerń.

Minimalistyczna łazienka - jak dobrać mebleMinimalistyczna łazienka - jak dobrać meble

Przy wyborze mebli trzeba jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że minimalizm skłania nas do ograniczania mebli, ale nie miejsca do przechowywania. Jak to możliwe? Otóż meble w tak urządzonej łazience muszą być po prostu pojemne. Dzięki temu nie musimy rezygnować z możliwości przechowywania wielu potrzebnych nam rzeczy, a przy tym nie musimy zapełniać całej ściany kolejnymi regałami.
 

  • Minimalistyczna łazienka - jak dobrać akcesoria

W kwestii akcesoriów również generalną zasadą jest oszczędność i spójność, dlatego najlepiej sprawdzają się elementy pochodzące z jednej serii. Pozwoli to podkreślić minimalizm pomieszczenia. Wybór akcesoriów w kolorze białym pomoże utrzymać ascetyczną formę minimalistycznej łazienki. W ofercie firmy CORAM znaleźć można szeroki wybór akcesoriów TIGER i SEALSKIN. Do minimalistycznych wnętrz polecamy designerską serię Conical marki SEALSKIN lub przełamany szarością Urban od TIGER.

Minimalistyczna łazienka - jak dobrać akcesoria

Doskonałą alternatywą dla klasycznej bieli jest stal i stal chromowane, które również sprawdzają się w minimalistycznie urządzonych łazienkach. Znajdziemy je w kolekcjach TIGER: Boston oraz Lucca.


 

 

  • Minimalizm nie musi być nudny - kolorowe zasłony prysznicowe

Minimalizm to także spore pole do eksperymentowanie. Warto stawiać na rozwiązania mniej oczywiste. Zasadniczo w minimalistycznej łazience najbardziej awangardowe były kolorowe dodatki - dozownik na mydło, kosz na śmieci czy stojak na szczotkę do toalety. To najpopularniejszy sposób na przerwanie monotonii, ale można pójść o krok dalej i na przykład postawić na kolorowy obraz, mozaikę ułożoną z barwnych płytek czy też zasłonę prysznicową. To ostatnie rozwiązanie ma tę zaletę, że z łatwością można ją wymienić. W ofercie firmy SEALSKIN dostępny jest szeroki wybór tekstyliów łazienkowych o różnych kolorach i wzorach, co pozwoli na wybór odpowiedniego rozwiązania wedle naszych gustów.

Minimalizm nie musi być nudny - kolorowe zasłony prysznicoweMinimalizm nie musi być nudny - kolorowe zasłony prysznicowe

 


 

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: www.coram.pl
mail: wyślij wiadomość

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz zdjęcia w galerii Coram

 


Podobne artykuły
Zasłony do łazienki w stylu romantycznym

meble i akcesoria

Zasłony do łazienki w stylu romantycznym

Kobiety, urządzając wnętrze łazienki, z której będą korzystać na co dzień, chcą nadać jej wystrój... więcej...

Meble łazienkowe Wave

meble i akcesoria

Meble łazienkowe Wave

Meble łazienkowe Wave Antado, to oryginalna nowoczesna kolekcja, której design oparty został na motywie fali... więcej...

Taśmy Flash LED - wysoka jakość, trwałość i prostota montażu

meble i akcesoria

Taśmy Flash LED - wysoka jakość, trwałość...

Taśmy Flash LED, dzięki elastycznej strukturze oraz dołączonej samoprzylepnej taśmie, pozwalają na swobodną aranżację... więcej...