Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Wybieramy baterię natryskową - na co warto zwrócić uwagę

data aktualizacji: 28-08-2018, 11:29 – artykuł promocyjny

Łazienka jest miejscem, w którym pragniemy odpocząć i wyciszyć się po całym dniu. To właśnie w kierunku tego pomieszczenia robimy pierwsze kroki po powrocie do domu. Chcąc zregenerować swoje siły oraz poprawić swój nastrój, bierzemy prysznic. Rola, jaką pełni strefa natryskowa w naszym codziennym życiu sprawia, że niezwykle ważne jest odpowiednie jej zaaranżowanie i wyposażenie. Wybór zarówno kabiny, jak i baterii natryskowej powinien być precyzyjnie przemyślany i dopasowany do naszego trybu życia.

Wybieramy baterię natryskową - na co warto zwrócić uwagę

Komfortowa kabina prysznicowa to nie wszystko! Aby kąpiel była w pełni satysfakcjonująca, przestrzeń pod natryskiem powinna posiadać odpowiednią baterię. Wybór nie jest prosty, bo dostępność różnego rodzaju modeli jest naprawdę szeroka. Pod uwagę należy wziąć takie aspekty jak bezpieczeństwo użytkowania, ekologia, wydajność i tzw. dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym poranny czy wieczorny prysznic będzie jeszcze bardziej przyjemny.


Cięższa nie zawsze znaczy lepsza

Niejeden z nas słyszał z pewnością takie stwierdzenie, iż „dobra bateria to taka, która waży”, ale czy jest ono do końca prawdziwe. Faktem jest, iż bateria mosiężna jest produtem wysokiej jakości. Nie oznacza to jednak, że lżejsze modele charakteryzuje krótsza żywotność. Tworzywo ABS stosowane do wykończenia korpusu baterii łazienkowych jest materiałem niezwykle wytrzymałym, wysoce odpornym na uszkodzenia mechaniczne o zaskakująco małej wadze. Lekka bateria jest zdecydowanie łatwiejsza w montażu i przyjemniejsza w użytkowaniu. Ponadto, zachowuje swój nieskazitelny wygląd na wiele lat, będąc ozdobą całego wnętrza.


Na ścianie czy w ścianie?

 Oras OptimaNa rynku dostępne są baterie montowane zarówno na ścianie jak i te, których mechanizmy ukryte są pod warstwą tynku. – Miejsce zamontowania baterii naściennych ogranicza lokalizacja doprowadzanych do łazienki rur. W przypadku baterii podtynkowych umieszczenie ich w przestrzeni łazienki jest w zasadzie dowolne. Tutaj, cały mechanizm sterujący ukryty jest w ścianie, na zewnątrz natomiast pozostaje widoczna jedynie dźwignia i wylewka. Warto zaznaczyć, że choć baterie naścienne są tańszym rozwiązaniem, to coraz więcej zwolenników zdobywają modele podtynkowe. Przyczyną takiej tendencji jest przede wszystkim to, że baterie, które częściowo ukryte są w ścianie wyglądają estetyczniej i bardziej minimalistycznie. Co więcej, powstały one z myślą o niewielkich przestrzeniach prysznicowych, gdyż przez wzgląd na brak „wystających” ze ściany komponentów oszczędzają przestrzeń pod prysznicem. Niezwykłym ułatwieniem jest również możliwość zastosowania Blueboxa. To tzw. uniwersalna puszka, która tworzy przestrzeń do zamontowania baterii podtynkowej. Bluebox jest montowany w ścianie przed położeniem płytek, natomiast elementy baterii (podtynkowe i natynkowe) montuje się po wykończeniu ścian. Dzięki temu możemy wybrać rodzaj baterii dopiero wtedy, gdy prace remontowe w łazience dobiegają końca – mówi Joanna Gręda, ekspert marki Oras, producenta armatury sanitarnej.

 

Teraz rączka natrysku może więcej

Obecnie nawet najmniejsze przedmioty mogą skrywać w sobie prawdziwie innowacyjne rozwiązania. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii. Przykładem może być rączka natrysku, która oprócz funkcji precyzyjnego nakierowywania strumienia wody, potrafi wykonywać także profesjonalny zabieg wodnego masażu. – Aby bateria natryskowa była w pełni funkcjonalna warto, oprócz natrysku górnego czyli tzw. deszczownicy, postawić również na rączkę natrysku. Dzięki temu będziemy mogli precyzyjnie umyć całe ciało, napełnić wodą miskę czy wiadro lub chociażby starannie wyczyścić baterię i całą przestrzeń prysznicową. Poza tym, zaawansowana technologicznie rączka natrysku może pełnić funkcje urządzenia relaksującego. Nowoczesne modele posiadają aż 3 rodzaje strumienia – delikatny, intensywny i masujący, które nakierowywać można na poszczególne partie ciała - podpowiada ekspert marki Oras.


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kwestie związane z bezpieczeństwa użytkowania to kolejna recz, którą należy wziąć pod uwagę podczas wyboru baterii natryskowej do swojej łazienki. W tym aspekcie najlepszym rozwiązaniem są baterie termostatyczne, które utrzymują pożądaną temperaturę wody, eliminując tym samym ryzyko przypadkowego poparzenia. Dodatkowo ich korpusy wykonane są z nieprzewodzącego ciepła tworzywa ABS. Dzięki takiej konstrukcji, bateria nie nagrzewa się nawet, gdy przepływa przez nią naprawdę gorąca woda. Baterie tego typu zwiększają bezpieczeństwo małych dzieci oraz osób starszych.


Funkcjonalność w parze z ekologią

Dobra bateria natryskowa powinna być również ekologiczna. Aerator to najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w armaturze natryskowej w celu zmniejszenia zużycia wody. Ten niewielki element napowietrza wodę, zwiększając jednocześnie jej objętość, a w rezultacie minimalizuje faktyczne jej zużycie. Innym rozwiązaniem jest bateria natryskowa z przyciskiem EcoLed, która ocenia czy nasz prysznic był ekologiczny i po czterech minutach automatycznie zamyka przepływ wody. Jeżeli zakończymy kąpiel przed upłynięciem tego czasu, przycisk EcoLed zacznie migać na zielono informując nas o zachowaniu, które było przyjazne środowisku.


Dodatkowe funkcjonalności na wagę złota

Oras NovaBaterie natryskowe mogą być ponadto wyposażone w szereg dodatkowych funkcjonalności, dzięki którym codzienna kąpiel stanie się jeszcze bardziej przyjemna. – Istnieją modele, które zostały stworzone z myślą o osobach aktywnych fizycznie, uprawiających sport lub potrzebujących chwili relaksu po ciężkim i wymagającym dniu. Baterie takie wykonują zabieg hydroterapii, który polega na naprzemiennym traktowaniu swojego ciała ciepłymi i zimnymi strumieniami. Użytkownik może wybrać jeden z trzech trybów – relaksujący, regenerujący lub dodający energii, a każdy z programów uruchamia się za pomocą przycisku umieszczonego na panelu. To innowacyjne rozwiązanie dopiero wkracza na polski rynek i będzie prawdziwą rewolucją w pojmowaniu domowej strefy prysznicowej – mówi Joanna Gręda, ekspert marki Oras.

Podstawę udanego prysznica stanowi nie tylko wygodna i piękna kabina prysznicowa, ale również funkcjonalna bateria natryskowa. Dlatego też warto dokładnie przemyśleć jej wybór, aby precyzyjnie dopasować ją do swoich potrzeb. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy z uwagi na np. wykończone ściany nie będziemy w stanie zamontować już w naszej łazience zestawu podtynkowego. 

Kontakt w sprawie produktów:

Oras Olesno Sp. z o.o.
ul.Leśna 2
46-300 Olesno
tel. (34) 350 92 00
www: www.oras.com/pl
mail: wyślij wiadomość

baterie: umywalkowe » natryskowe » wannowe » wannowo-natryskowe » bidetowe » kuchenne » baterie do pomieszczeń gospodarczych » rączki natrysku i zestawy natryskowe » akcesoria prysznicowe » akcesoria natryskowe » pisuary » zawory ogrodowe » zawory do zmywarki » wylewki » śrubunki » specjalistyczne uchwyty » narzędzia » inne akcesoria » aeratory i wylewki » zaślepki i pokrywy » moduły sterujące i głowice » części elektroniczne » elementy mocujące » dźwignie i uchwyty » części różne » pierścienie i uszczelnienia » sensory i fotokomórki » części zaworów
 

Zobacz zdjęcia w galerii ORAS:Podobne artykuły
Ambitna kąpiel - wanna Talia Premium PMD Piramida

armatura łazienkowa

Ambitna kąpiel - wanna Talia Premium PMD Piramida

W dzisiejszych czasach każdy z nas gdzieś biegnie, musi pilnie coś załatwić, gdzieś być… Mamy coraz więcej... więcej...

Katalog Besco PMD Piramida Łazienka 2014/2015

armatura łazienkowa

Katalog Besco PMD Piramida Łazienka 2014/2015

Mamy przyjemność poinformować o wydaniu nowego katalogu Besco | PMD Piramida Łazienka 2014/2015, w którym... więcej...

Baterie termostatyczne - co warto wiedzieć