Riho - wanny, kabiny, brodziki

Wanna wolnostojąca w małej łazience

data aktualizacji: 12-09-2018, 11:36 – artykuł promocyjny

Wanny wolnostojące wybierane są najczęściej do dużych, ustawnych łazienek, w których możemy sobie pozwolić na montaż wanny w pewnej odległości od ściany bądź na środku pomieszczenia. Co jednak gdy mamy niewielką łazienkę lub posiadamy pomieszczenie o niestandardowym kształcie? Czy musimy rezygnować z wanny wolnostojącej?

Większość modeli wanien wolnostojących posiada co najmniej jedną prostą krawędź, dzięki której jest możliwe dosunięcie wanny bezpośrednio do ściany. W takim wypadku wanna wolnostojąca zajmuje tyle samo miejsca co wanna do zabudowy, lecz koszty oraz czas związany z montażem są dużo niższe ze względu na brak potrzeby budowania konstrukcji wokół wanny.

Wanna wolnostojąca w małej łazience

Doskonałym przykładem takiego produktu jest wanna wolnostojąca SEGEA SGA-420. Model posiada piękną i prostą formę. Klasyczna, elegancka bryła została zmodyfikowana poprzez wprowadzenie płaskiej tylnej ścianki. Prosta krawędź urozmaica wygląd wanny a także sprawia, że produkt może zostać dostawiony bezpośrednio do ściany. Takie ustawienie doskonale spisze się w nieco mniejszych lub nieustawnych łazienkach.

Wanna wolnostojąca w małej łazience

Wanna wolnostojąca świetnie sprawdza się także w rogu łazienki lub we wnęce. W wielu przypadkach ustawienie wanny w narożniku pomieszczenia pozwala na zaoszczędzenie i zoptymalizowanie posiadanego miejsca. Co więcej wannę wolnostojącą możemy zamontować pod dowolnym kątem, zaś wannę do zabudowy tylko i wyłącznie w jeden sposób – dolegającą do dwóch ścian.

Wanna wolnostojąca w małej łazience

Jednym z przykładów wanien, które można ustawić w rogu pomieszczenia jest model marki SEGEA: SGA-577. Wanna ma jedynie 150 centymetrów długości. Podstawą nieskomplikowanego wyglądu są ciekawie wyprofilowane ścianki połączone ze sobą pod kątem prostym. Szersza krawędź umieszczona w środkowej części ścianki jest bardzo praktyczna. Półeczka nie zabiera zbyt wiele miejsca wewnątrz wanny i jest idealnym miejscem do zamontowania armatury.

Wanna wolnostojąca w małej łazience

Nawet jeżeli posiadamy bardzo wąską łazienkę nie musimy rezygnować z wanny wolnostojącej. Obecnie jest na rynku dostępna szeroka oferta krótszych i bardzo zróżnicowanych modeli. Klasyczne wanny lub nowoczesne, białe, czarne lub w dowolnym innym kolorze, minimalistyczne lub o skomplikowanej bryle – każda z nich będzie przyciągała wzrok i stanie się główną ozdobą niewielkiej łazienki!

Wanna wolnostojąca w małej łazience

Wanna wolnostojąca SGA-476S oraz SGA-421S to sztandarowe modele marki SEGEA łączące w sobie ponadczasową elegancję, wysoką jakość, a także komfort użytkowania. Klasyczny, gustowny design powoduje, że te modele wyróżniają się uniwersalną formą pasującą do niemal każdej łazienki.

Wanna wolnostojąca w małej łazienceWanna wolnostojąca w małej łazience

Co w przypadku gdy nie posiadamy w łazience wystarczająco dużo wolnego miejsca przed żadną ścianą? Warto pomyśleć o ustawieniu wanny wolnostojącej w pobliżu innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. Wanna wolnostojąca będzie się świetnie prezentowała przed kaloryferem, zaś ustawiona pod oknem stanie się dodatkową ozdobą wnętrza! Wszystko zależy od kreatywnego podejścia oraz rozmiarów i kształtu łazienki.

Wanna wolnostojąca w małej łazience

Wybierając wannę do małej łazienki nie myślmy tylko o wyglądzie produktu! Równie ważna jest także jakość. Perfekcyjne wykonanie każdej wanny SEGEA owocuje uzyskaniem pięknych, solidnych i trwałych produktów. Wysokiej jakości śnieżnobiały akryl jest nakładany z niezwykłą starannością - ścianki wanny posiadają idealnie gładką i błyszczącą powierzchnię. Wanny pokryte są powłoką antybakteryjną zaś dno jest szczególnie wytrzymałe dzięki zastosowaniu podwójnego wzmocnienia. Podwójne wzmocnienie tłumi dźwięki, powoduje, że dno jest gładkie, nie ugina się pod ciężarem i pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wody przez długi czas.

Wanna wolnostojąca w małej łazienceWanna wolnostojąca w małej łazience

Mała łazienka to spore wyzwanie, ale warto dobrze się zastanowić nad rozmieszczeniem elementów wyposażenia wnętrza. Może się okazać, że nietypowy kształt lub niewielkie rozmiary zmuszą nas do ciekawych, oryginalnych rozwiązań. A co z wanną wolnostojącą? Zazwyczaj wystarczy wybrać krótszy model lub w inny sposób ją zamontować i można cieszyć się odprężającą kąpielą w swoim niewielkim, domowym spa!

Kontakt w sprawie produktów:

M2YOU Spółka Jawna
ul. Świeradowska 47
02-662 Warszawa
tel. +48 (22) 299-11-14
www: www.m2you.pl
mail: wyślij wiadomość

Sklep firmowy DOMOPORTAL
ul. Bruzdowa 56
02-991 Warszawa
tel. +48 (22) 299-11-14
tel. +48 789-240-902
fax: +48 (22) 100-48-67

www.domoportal.pl
sklep@domoportal.pl  

umywalki: podwieszane » stojące » posadzkowe » syfony i korki » wanny: wolnostojące i do zabudowy - Segea, Marcooni, Marmite, Besco » misy wc: wiszące » stojące » komplety wc » kompakty wc » stelaże i spłuczki » deski sedesowe » kabiny i brodziki: kabiny prysznicowe » drzwi prysznicowe » ścianki prysznicowe » brodziki » odpływy liniowe » syfony i korki » panele prysznicowe - Vetro Moderno, Axiss Glass » armatura: baterie umywalkowe » baterie wannowe » baterie prysznicowe » oświetlenie Oldlight: lampy vintage » kable w oplocie » rozety » oprawki » żarówki Edisona

Podobne artykuły
Chrom i patyna w łazience, czyli wybieramy idealną baterię

armatura łazienkowa

Chrom i patyna w łazience, czyli wybieramy idealną...

Armatura łazienkowa stanowi bardzo ważną rolę w aranżacji łazienki. To dzięki niej nasza przestrzeń nabiera... więcej...

KLUDI AMEO - piękna forma w przystępnej cenie

armatura łazienkowa

KLUDI AMEO - piękna forma w przystępnej cenie

Poszukując baterii łazienkowej często próbujemy pogodzić luksusowe wykończenie ubrane w piękną formę... więcej...

Baterie łazienkowe z myślą o dzieciach

armatura łazienkowa

Baterie łazienkowe z myślą o dzieciach

Łazienka to miejsce, w którym dzieci bawiąc się zdobywają pierwsze umiejętności związane z higieną. Zabawa... więcej...