Ragno Maiora - potęga wielkoformatowych spieków

data aktualizacji: 21-06-2019, 06:33 – artykuł promocyjny

Płytki w dużym rozmiarze nazywane spiekami kwarcowymi lub slabami dają największe możliwości, jeśli chodzi o kreatywne i nowoczesne projektowanie wnętrz. Swoboda architektoniczna na dużych otwartych powierzchniach zyska nową klasę, jeśli zdecydujemy się na tzw. płyty XXL. Kolekcja Maiora z fabryki Ragno to doskonały przykład poszerzenie potencjału architektonicznego za pomocą rozmiaru płytek z efektem naturalnym.

Ragno Maiora - potęga wielkoformatowych spieków

Gresy wielkoformatowe - płyty XXL

 

Gresowe płytki wielkoformatowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Wyścig rozmiarów trwa nadal, a możliwość zbliżenia się do efektów natury jest tu kluczowym wyznacznikiem. Do tego w przypadku slabów nie ma konieczności budowania solidnej konstrukcji, jakie są wymagane pod ciężkie płyty kamienne. Niewielka waga spieków to efekt procesu produkcji i największa przewaga tego typu materiału nad naturalnym kamieniem. Najnowsze technologie pozwalają na uzyskanie efektu prawdziwego kamienia z jednoczesną eliminacją niedogodności związanych z montażem. Za bardzo duże płyty uznaje się te w formacie 120x120, 120x240 i większe. Łatwość układania tak dużego formatu wiąże się z rektyfikowanymi krawędziami. Cienkie płyty kamienne - zaledwie 6 mm - sprawiają, że można z powodzeniem wykorzystać je na wielu płaszczyznach - jako wykończenie podłogi i ściany, na blaty i parapety, okładziny wysp kuchennych i innych mebli. Wybierając płyty XXL zyskujemy wolność i wszechstronność ekspresji. Płyty Maiora można ciąć, kształtować i wycinać w nich otwory pozwalające na konstruowanie mebli i tworzenie pokryć na miarę, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektu jednolitej przestrzeni. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w nowoczesnym budownictwie i wnętrzach komercyjnych.

fot.: Wielkoformatowe płyty ze spieków kwarcowych są bardzo twarde i odporne na plamy oraz urazy mechaniczne

 

Modne wykończenie - marmur, kamień, beton

 

Płytki imitujące biały marmur to rozwiązanie podbijające serca architektów i projektantów wnętrz. Znajdziemy je w wielu odsłonach i wariantach kompozycyjnych, a ich ponadczasowe piękno sprawia, że pasują do każdego stylu i wnętrza. Maiora obejmuje wybór powierzchni z efektem marmuru w pięciu wariantach z wykończeniami Soft i Glossy, oraz powierzchnie z efektem betonu z naturalnym wykończeniem w trzech kolory - od białego po ciepłe odcienie szarości. W imitacjach marmuru zastosowano dodatkowy efekt w postaci metalicznych użyleń. Wyraźnie zaznaczone żyły to motyw przewodni tej kolekcji, która ma jak najbardziej wiernie oddawać piękno naturalnego kamienia.

fot.: Płytki Emperador to wzory i kolory z palety Ziemia, które idealnie oddają piękno przyrody - duża ilość użyleń nadaje aranżacji dynamizmu i gwarantuje niepowtarzalny wzór

fot.: Stylowe płytki Grafite mogą być uniwersalną bazą dla każdej aranżacji

Kolejny wariant to efekt betonu, który wydaje się być miękkim i ciepłym wykończeniem. Twórcze przeplatanie różnych materiałów w połączeniu z ich strukturami, sposobem wykończenia i formatem dają nieoczywiste rozwiązania, tak mocno pożądane w nowoczesnych aranżacjach.

fot.: Współczesny design łączy w sobie znakomity wygląd - piękno jasnych płyt z efektem marmuru zestawione z miękkością struktury betonu, pozwala na dopasowanie lub kontrast na płaszczyźnie podłoga-ścianaZOBACZ >> KATALOGKontakt w sprawie produktów:

YETI


tel. 500 - 098 - 574
www: www.yeti.pl
mail: wyślij wiadomość
YETI

płytki ceramiczne » gres » glazura » terakota » mozaiki » kamień naturalny » kamień dekoracyjny » dekoracje antyczne » chemia budowlana » umywalki » miski wc » bidety » wanny » wanny wolnostojące » armatura » lustra » grzejniki » oświetlenie » akcesoria » meble łazienkowe » prysznice » brodziki


Zobacz zdjęcia w galerii Yeti.pl:

 
Podobne artykuły
Nowoczesne płytki ceramiczne marki Aparici

podłogi i ściany

Nowoczesne płytki ceramiczne marki Aparici

Na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii firma Aparici po raz kolejny pokazała płytki, którymi można się... więcej...

Kleje do płytek Kreisel

podłogi i ściany

Kleje do płytek Kreisel

KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o. jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej. Posiada w swojej... więcej...

Masa szpachlowa i klej gipsowy Acryl-Putz

podłogi i ściany

Masa szpachlowa i klej gipsowy Acryl-Putz

Uznana marka ACRYL-PUTZ® została wzbogacona o nowe produkty. Masa szpachlowa ACRYL-PUTZ® BASIC uzupełniła... więcej...