konkurs fotograficzny nasze łazienki 2018

Umywalki z blatem - przegląd

data aktualizacji: 26-03-2018, 08:39 – artykuł promocyjny

Jednym z najważniejszych i najczęściej spotykanych urządzeń we współczesnej łazience jest umywalka. Nie ma znaczenia czy jest to łazienka mała czy duża, w biurze czy w domu. Usytuowana w głównym miejscu pomieszczenia, z dobrym dostępem, w ścisłym sąsiedztwie ręcznika, półeczki na kosmetyki i lustra. Zawsze też ze swoim nieodzownym towarzyszem - baterią.

Umywalki z blatem - przegląd

fot.: Salonika - umywalka Porcelanosa Noken NK Logic

Wielka popularność umywalek sprawiła że przestały one być białymi ceramicznymi spustami do kanalizacji, a stały się elementami wystroju, nadającymi indywidualny klimat pomieszczeniu w zależności o stylu w jakim zostały wykonane.

fot.: HB Surface - podwójna umywalka na wymiar z wewnętrznym blatem

Bez względu na kształt, kolor i materiał najczęściej spotykamy umywalki wiszące przy ścianie (tradycyjne) lub coraz popularniejsze, spoczywające na blacie, na szafkach łazienkowych (meblowe, nablatowe). Najtrudniejsze do zakwalifikowania są umywalki, które z blatem stanowią jedną całość.

Producenci umywalek zintegrowanych z blatem nie zapominają również o domach w których jedna umywalka jest niewystarczająca. Większość modeli opisanych powyżej posiada swoje podwójne odpowiedniki.

 

Oto kilka z propozycji rynkowych

Umywalka Splash włoskiej firmy Disegno Ceramica w wersji Right to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą mieć więcej miejsca przy umywalce. Asymetryczne usytuowanie kleksa z prawej strony blatu sprawiło, że jego lewa część stała się wygodną  płaszczyzną, którą można swobodnie wykorzystać m.in. na ustawienie przyborów toaletowych. Nowy kształt jest też bardziej przyjazny jeśli chodzi o montaż umywalki w narożniku łazienki. Mimo nowej formy umywalka zachowała stare wymiary – wciąż ma długość 100 cm, całkowitą szerokość 56 cm i 10 cm wysokości.

Coram - dwukolorowa umywalka

fot.: Coram - umywalka z blatem Splash

Uwagę w serii zwraca zwłaszcza forma umywalki. Ceramiczny element wydaje się być stworzony z dwóch przenikających się i rozpływających w sobie form, co najlepiej obrazuje widok umywalki od góry. Co ważne, projektanci Disegno Ceramica proponując tak niekonwencjonalną formę zachowali wysoką funkcjonalność produktu. Misy umywalek są wystarczająco głębokie, a szeroki ceramiczny rant w największym modelu może posłużyć jako użytkowy blat.

W serii Fluid dostępne są trzy umywalki nablatowe: model 70, 90 i 110 cm. Wszystkie oferowane są w wersji z otworem lub bez otworu na baterię. Umywalki znakomicie prezentują się mocowane do ściany, zwłaszcza jeśli towarzyszy im elegancki chromowany syfon. Można je także postawić na blacie z serii Fluid. Blaty wykonane są z tworzywa sztucznego oraz MDF lakierowanego na jeden z trzech kolorów - biały, czerwony lub czarny.

Coram - Umywalka ceramicznai z blatem

fot.: Coram - umywalka z blatem Fluid


Firma MARMORIN DESIGN w swojej ofercie posiada wiele modeli umywalek z blatem, wyróżniających się wysokiej klasy wzornictwem. Wszystkie umywalki produkowane są z nowoczesnych kompozytów o właściwościach czyniących produkt końcowy niezwykle odporny na uszkodzenia, jedynym w swoim rodzaju.

Ugo DuetTalia
Ugo                                                                   Talia
CarmeEmmaUni
 Carme                                              Emma                                       Uni

Umywalka Be Spot z oferty firmy Excellent stanowi część konceptu aranżacji małej, funkcjonalnej łazienki. Razem z parawanem i wanną tworzy dobrze zaprojektowaną łazienkę. Świetnie sprawdzi się w modernistycznych łazienkach, nadając świeżości przestrzeni łazienkowej. Umywalka może być podwieszana oraz zabudowywana w blacie. Nie posiada przelewu. Ma możliwość zamontowania eleganckiego chromowanego korka.

Excellent - umywalka z blatem Be Spot

Umywalki na wymiar znajdujące się w ofercie firmy Luxum produkowane na wymagany przez klienta kształt i kolor. Jedno- lub wielostanowiskowe (jedno- i wielokomorowe), podblatowe, nablatowe lub stanowiące jednolity odlew razem z blatem.

Luxum - umywalka z blatem
umywalka Luxumumywalka Luxum

W ofercie firmy KOŁO również można znaleźć umywalki z funkcjonalnym blatem. Przykładem takiej umywalki jest umywalka asymetryczna EGO by Antonio Citterio. Jest ona mocowana na śrubach. Do kompletowania z szafką. Umywalka z serii Preciosa 2 to druga propozycja umywalki z blatem z oferty KOŁO. Jest to prostokątny płaski blat z okrągłą misą. Płaskie, boczne powierzchnie odkładcze umywalki oraz możliwość bezpośredniego zamontowania relingów na ręczniki zwiększają funkcjonalność umywalki i całej łazienki.

Koło - umywalka blatowa Ego  by Antonio Citterioumywalka z serii Preciosa 2 Koło

fot.: KOŁO

Bogatą ofertę umywalek z blatem oferuje firma RIHO, wśród nich na uwagę zasługują kolekcje: Bologna, Andora, Broni oraz Slimline. RIHO oferuje bogaty asortyment modeli umywalek z marmuru syntetycznego w różnych rozmiarach.

Riho Bologna
umywalka z blatem RIHO Andoraumywalka z blatem RIHO Bologna

Wśród umywalek z blatem w ofercie Antado na uwagę zasługuje umywalka Smart, która oprócz spełnienia podstawowych funkcji, oferuje nam również sporą powierzchnię blatową, na której możemy poukładać akcesoria i kosmetyki. Posiada ona także owalne otwory w przedniej części. Jeden z nich można wykorzystać jako wieszak na ręczniki, drugi natomiast to sprytnie ukryty podajnik na jednorazowe chusteczki. W umywalkach Antado blat może znajdować się po jednej stronie lub po obu - np. umywalka UNAM 1404C.

Praktyczna umywalka z blatemumywalka UNAM 1404C

fot.: Antado

W ofercie firmy ROCA również odnaleźć można propozycje umywalek z blatem. Jedną z nich jest umywalka Nexo, której nowoczesny design i idealne proporcje dają wiele możlwości do różnych typów łazienki. Można ją zamontować do ściany lub też postawić na blacie.

ROCA - umywalka z blatem Nexo

 Nexo

Dama Senso oraz Mohave to umywalki ROCA posiadające powierzchnię odkładczą, zwiększającą ich funkcjonalność. Pierwsza z nich ma prostokątny kształt. Oferowana jest również w wersji Compacto, dzięki czemu pozwala na piękną i funkcjonalną aranżację nawet niewielkiej łazienki.

ROCA - umywalka z blatem Dama SensoROCA - umywalka z blatem Mohave

  Dama Senso                                                             Mohave             

Mohave to umywalka o zaokrąglonym kształcie, która przeznaczona jest do montażu do ściany. Posiada ona otwór po prawej stronie do instalacji baterii.
Wszystkie przedstawione modele umywalek ROCA pokryte są specjalną powłoką Maxi-Clean, która sprawia, że ich powierzchnia jest wyjątkowo gładka. Ponadto zapobiega ona osadzaniu się zanieczyszczeń na produkcie oraz ułatwia jego codzienną pielęgnację.

ItalyDirect.pl to najnowsza platforma zakupowa dla miłośników włoskiego designu w wyposażeniu łazienek, która zapewnia dostawy armatury i ceramiki łazienkowej od czołowych włoskich producentów szybko, tanio i wygodnie. W ofercie ItalyDirect.pl znajdziemy ceramikę takich producentów jak: Althea, Vitruvit, Highlands, Alice Ceramica.

Althea PlusHera AltheaAlthea Cover

Zobacz więcej umywalek z oferty ItalyDirect.pl

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Salonika, Antado, Coram, Koło, Luxum, ROCA, RIHO, ItalyDirect.pl, MARMORIN DESIGN, Excellent

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj