Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki kominek?
Autor Wiadomość
Paula

Wysłany: 2009-08-14, 08:21   jaki kominek?

Pomóżcie mi wybrać kominek. Zastanawiam się czy gazowy czy na paliwo stałe. Wiem że pierwszy jest dużo wygodniejszy, jednak tylko ten drugi potrafi dać tak niepowtarzalny klimat.

andrzej72

Wysłany: 2009-08-17, 16:50   Re: jaki kominek?

Paula napisał/a:
Pomóżcie mi wybrać kominek. Zastanawiam się czy gazowy czy na paliwo stałe. Wiem że pierwszy jest dużo wygodniejszy, jednak tylko ten drugi potrafi dać tak niepowtarzalny klimat.

W naszym warunkach jak najbardziej na paliwo stałe. Pierwsze kilka paleń załapiecie o co chodzi, nauczycie się palić i później to będzie tylko lepiej. Jedyny minus kominka na drwno jest taki, że co pewien czas trzeba myć szybę bo zachodzi sadzą.

Ostoja nad soliną - work in progress

zbig

Wysłany: 2009-08-17, 16:56   Re: jaki kominek?

andrzej72 napisał/a:
Paula napisał/a:

W naszym warunkach jak najbardziej na paliwo stałe. Pierwsze kilka paleń załapiecie o co chodzi, nauczycie się palić i później to będzie tylko lepiej. Jedyny minus kominka na drwno jest taki, że co pewien czas trzeba myć szybę bo zachodzi sadzą.

Witajcie

Wszystko zależy od tego czy będzie się Wam chciało zgromadzić drewno przed zimą, oraz czy będzie Wam się chciało palić regularnie w kominku. Znam takich co palili tylko kilka razy bo zwyczajnie nie chce im się. Gazowe ogrzewanie grzeje zawsze i niewiele kosztuje.

Kto chce mieć czyste rączki ten się szybko zniechęci. Napewno kominek powinien spełniać tylko funkcję dodatkowego ogrzewania i nie powinno się bazować tylko na nim.

mosty 

Wysłany: 2009-09-04, 09:15   Re: jaki kominek?

Paula napisał/a:

Jeśli już to kominek z rozprowadzaniem ciepłego powietrza. Znam rodzinę co pali tylko w ten sposób. Trochę może naturszczyki z nich ale jakoś dają radę. Rozprowadzanie powietrza ciepłego znad kominka daje możliwość większego wykorzystania mocy wkładu. Przykładowo kocioł na drewno o mocy 10 - 15 kW może spokojnie ogrzać dom o powierzchni 200 m2, a kominek o mocy podobnej grzeje tylko salon i maks. pomieszczenia przyległe w niewielkim stopniu. Stosując system dystrybucji gorącego powietrza odbieramy nadmiary ciepłego powietrza znad kominka i transportujemy go w najodleglejsze miejsca w domu i na piętro. Według mnie ładnie, przyjemnie i tanio.

upetkan

Wysłany: 2017-03-19, 09:11   Re: jaki kominek?

Paula napisał/a:

Polecam ci wybrać tą drugą opcję i do tego ładnie go obudować marmurem albo piaskowcem.
Ostatnio zmieniony przez piotr 2017-03-24, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  

ruinner 
Immortal

Wysłany: 2017-04-05, 07:29   

Zdarzało Wam się może wykorzystywać ekogroszek do palenia w kominku? Podobno jest to jak najbardziej możliwe, szczególnie jeśli postawić się na wysokiej klasy opał. Ja taki ekogroszek kupuję wyłącznie od dostawcy. To Polska firma, więc nie muszę obawiać się o wysoką jakość. Zastanawiam się jednak jak to wygląda z tymi kominkami. ;)
Ostatnio zmieniony przez piotr 2017-06-08, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu