Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wilgoć w kuchni
Autor Wiadomość
anikaW

Wysłany: 2010-10-21, 09:56   wilgoć w kuchni

Od wielu lat nęka mnie problem wilgoci w kuchni, która prowadzi do zawilgocenia produktów sypkich, takich jak na przykład cukier, czy ktoś może mi poradzić jak skutecznie pozbyć się tego problemu?

krzemo

Wysłany: 2010-10-22, 09:25   

Witam, nie wiem, bo nic nie pisałaś o tym co robiłaś aby się jej pozbyć. Według mnie najlepszym sposobem na uniknięcie wilgoci w kuchni jest dobra wentylacja, wystarczy wentylacja grawitacyjna. Zamontuj kratkę wywiewną w górnej części pomieszczenia. Pomyśl także, jeżeli jeszcze nie masz, o wyposażeniu kuchni w okap. Powinnaś także często wietrzyć kuchnię. Ponadto powodem wilgoci może być także brak ocieplenia budynku lub dostatecznego ogrzania kuchni.

Mortor 

Wysłany: 2012-10-17, 16:13   

Podstawa to wentylacja i ewentualnie częste wietrzenie pomieszczenia, przy gruntowaniu dobrze wziąć grunt z polimerami srebra zapobiegnie to powstawaniu grzyba.

pradek

Wysłany: 2014-10-30, 13:21   

Jeśli masz naprawdę mokro w kuchni to należy czym prędzej ją osuszyć i skontrolować wentylację! Nie dopuść do powstania grzyba i żeby ściany Ci przegniły.

thorin55 

Wysłany: 2014-11-13, 14:04   

Niestety, ja też musialem u siebie dość mocno z tym walczyć... Na szczęście znalazłem fachowca, który poradził sobie z tą sprawą ;)

dobrydw

Wysłany: 2014-12-05, 17:06   Wentylacja

W pomieszczeniach narażonych na większe natężenie wilgoci konieczna jest dobra wentylacja, bez tego ani rusz ;) Są również maszyny do wyciągania wilgoci z pomieszczeń ale to bardziej do pokojów gdzie wilgoć siedzi w murach natomiast w kuchni to non stop jest wilgotno, pozdrawiam ;)

mariczor

Wysłany: 2014-12-08, 17:00   

Bez wentylacji będzie wilgoć, albo należy zrobić wentylację albo zostawiać okna minimalnie uchylone.

Drakhtul 

Wysłany: 2015-12-28, 12:18   

pradek napisał/a:
Jeśli masz naprawdę mokro w kuchni to należy czym prędzej ją osuszyći skontrolować wentylację! Nie dopuść do powstania grzyba i żeby ściany Ci przegniły.

To nie sa przelewki, mialem taki problem. Zainstalowalem wentylacje dopiero po fakcie.. madry czlowiek po szkodzie.

armata

Wysłany: 2016-01-07, 23:38   

Zawsze mozna zastosowac wentylacje machniczna. Tzn zamontowac jakis wentylator w wylocie, ktory bedzie dzialal sobie.

Asstro2

Wysłany: 2017-10-16, 08:15   

a kto tak ma

Kalafior

Wysłany: 2017-10-16, 10:09   

U mnie przez tą wilgoć pojawił się lekki grzyb. Musiałem zastosować osuszacz powietrza, który dość dobrze poradził sobie z tym problemem.

KasiaNos

Wysłany: Wczoraj 13:55   Wentylacja mechaniczna

Moim zdaniem warto zinwestować w wnetylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które na pewno upora się z wilgocią ale także odprowadzi iep[ło do naszego domu

Odpowiedz do tematu