Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czym ogrzać dom?
Autor Wiadomość
elson

Wysłany: 2015-03-23, 09:14   

Dom można ogrzać za pomocą kominka, jest to dużo tańsze rozwiązanie niż ogrzewanie gazowe.

DanieloGeko 

Wysłany: 2015-04-07, 12:44   Re: czym ogrzać dom?

horacy napisał/a:
analizuję różne materiały i nadal nie wiem: jakie wybrać ogrzewanie - kocioł na paliwo stałe, gaz, pompa ciepła, co jeszcze? dom 150 m2

Hmmm... Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe połączone z pompą ciepła. Dzięki takiemu systemowi grzewczemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę niezłą sumkę.

pawil 

Wysłany: 2015-05-04, 12:09   

Pompa ciepła. Jeżeli masz jeszcze jakieś środki, to zainwestuj w rekuperatory. pompy i rekuperatory dobre się wzajemnie uzupełniają. Co do ogrzewania podłogowego, jest niestety dosyć kiepskie na nasze stawy ;]

Elando_pl 

Wysłany: 2016-03-15, 09:26   

Układ CO wydaje się rozsądnym wyjściem,oczywiście tutaj należy brać pod uwagę dobry i wydajny kocioł o odpowiedniej mocy. Akurat pod tym względem możemy pomóc i doradzić,posiadamy niezbędne doświadczenie.

brandys 

Wysłany: 2016-10-13, 06:21   

Do ogrzewania domu polecam użyć węgiel orzech od firmy SmartTrans. Bez wątpienia jest to najlepszy węgiel w Polsce. O bardzo niskiej zawartości popiołu czy miału, wysokoenergetyczny. Dobrze się pali, nie występuje spiekanie. Dla mnie świetne rozwiązanie, które na głowę bije inne sposoby ogrzewania także pod względem oszczędności kosztów w eksploatacji :)

BMaj 

Wysłany: 2016-11-17, 10:34   

polecam pompy ciepła, są niezadowne, łatwe w obsłudze, a w domu cieplutko :)

ruinner 
Immortal

Wysłany: 2017-05-08, 10:37   

U siebie zdecydowałem się na coś zupełnie innego i innowacyjnego. To ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji czyli system Feelco. W Polsce jest to coś rzadko spotykanego, ponieważ taki system wykorzystywany był najczęściej w Stanach Zjednoczonych, a u nas pojawił się on stosunkowo niedawno. Mimo to jest to jednak coś bardzo skutecznego i bezawaryjnego – Feelco sam dostosowuje temperaturę w naszym domu, by była ona jak najbardziej odpowiednia. Dużym plusem jest tutaj również obecność klimatyzacji, która przyda się w lecie, gdy będziemy mieć do czynienia z najwyższymi temperaturami. Osobiście jestem bardzo zadowolony z całego systemu i śmiało mogę go każdemu polecić.

nawero 

Wysłany: 2017-07-30, 09:40   

niezależnie jak rodzaj opału wybierzesz to dla własnego dobra warto szukać dobrej ceny jak również jakości. W takiej sytuacji warto odwiedzić serwis zakupowy www.gielda-paliw.com gdzie mamy wiele ofert i możemy złożyć bezpłatne ogłoszenie o chęci zakupu i jedyne co nam pozostaje to czekać na maile

Polutek

Wysłany: 2017-10-24, 19:19   

Zdecydowanie polecam pellet:) Moim zdaniem to dzisiaj jedna z najlepszych form ogrzewania. Ekologiczna, łatwo dostępna, łatwa w użyciu i w przechowywaniu, nie syfi, nie zanieczyszcza, jest bezpieczna. Nie jest najtańsza, ale specjalnie droga też nie. Pelletów do wyboru jest sporo, chociaż uważam, że najlepszy jest pellet Olimp - mój zdecydowany faworyt jeśli chodzi o jakość pelletów. Wiem co mówię - po 10 latach z pelletem czuję się już jak weteran :) Za nic bym teraz nie wrócił do węgla czy co gorsza gazu. Jedyne co może kiedyś wezmę pod uwagę to jakieś ultra nowoczesne panele słoneczne, ale to za ho ho ho . Pozdrawiam!

Odpowiedz do tematu