Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki klimatyzator do małego domku?
Autor Wiadomość
granda

Wysłany: 2014-10-01, 11:00   

Pamiętaj tylko że taki klimatyzator strasznie osuszy Ci powietrze, możesz nabawić się nieprzyjemnego kaszlu. Po prostu nie używaj go jeśli nie musisz ;)

adammer32 

Wysłany: 2015-03-13, 10:18   Re: jaki klimatyzator do małego domku?

Jurek napisał/a:
kamilZ napisał/a:
Czy poradzi mi ktoś coś na temat klimatyzacji w małym domku? Trochę czytam o tym i nie wiem jaki klimatyzator będzie lepszy - sufitowy czy ścienny?
Klimatyzatory sufitowe montuje się raczej w wysokich lokalach. Jak masz małą chatkę to może postaw sobie tylko wiatraczek - są takie do kupienia w kauflandzie
"Wiatraczek" nie zapewni nam takiego powietrza jak klimatyzacja... tych dwóch rzeczy nawet nie da się ze sobą porównać.
Też mam dosyć mały dom, w którym zdecydowałem się na klimatyzację (klimatyzator ścienny Basic Inventer V LG 2,5 kW). Gdybyś miał jakieś pytania związane z działaniem, czy z opłatami to pytaj. Poza tym sprawdź sobie serwis strefaklimatyzacji.pl, masz tam sporo informacji, które powinny Ci pomóc w wyborze. Powodzenia
Ostatnio zmieniony przez adammer32 2015-03-19, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  

sokol 

Wysłany: 2015-05-12, 18:10   

granda napisał/a:
Pamiętaj tylko że taki klimatyzator strasznie osuszy Ci powietrze, możesz nabawićsię nieprzyjemnego kaszlu. Po prostu nie używaj go jeśli nie musisz ;)

Komu Ty odpisujesz?

Victori_pl

Wysłany: 2015-07-23, 08:18   

Tutaj w dziwny sposób giną niektóre wypowiedzi i dlatego takie zamieszanie. A co do klimatyzatora,to uważam że taki przenośny w małym domku jak najbardziej się sprawdzi,wcale nie trzeba montować stacjonarnego.

Jerry 
Jerry

Wysłany: 2015-11-02, 09:20   

Też długo zastanawiałem się nad zakupem klimatyzatora i ostatecznie zdecydowałem się na taki Nie należał do najtańszych, ale wydaje mi się, że było warto. Działa naprawdę świetnie.
Ostatnio zmieniony przez piotr 2016-05-17, 08:45, w całości zmieniany 1 raz  

trafoko 

Wysłany: 2016-05-05, 07:11   

Jerry napisał/a:
Też długo zastanawiałem się nad zakupem klimatyzatora i ostatecznie zdecydowałem się na taki http://www.firmamtm.pl/986,klimatyzator-przenosny-sharp-cv-p10pr-2-5-kw-plasmacluster-osuszacz-jonizator.html Nie należał do najtańszych, ale wydaje mi się, że było warto. Działa naprawdę świetnie.

Polecane klimatyzatory to Sharp, Rotenso i oczywiście LG. Moc klimy dobierz sobie albo z kalkulatora (znajdziesz cos w guglu) albo przyjmując 100 W mocy na każdy 1 m/2. Jest też inna metoda liczenia polegająca na sumowaniu źródeł ciepła / w tym także przyjęcie nasłonecznienia pomieszczenia - na pewno dużo trudniejsze ale można dokładniej policzyć czy potrzebujesz klimy 2,5 kW czy 3,6 kW. Kalkulator możesz podejrzeć też u mnie:
Ostatnio zmieniony przez piotr 2016-05-17, 08:46, w całości zmieniany 1 raz  

maksiu432

Wysłany: 2016-12-02, 07:36   

Mam klimę od LG i nie ma co za dużo chwalić bo zawsze potem się coś psuje ale jeszcze nigdy mnie nie zawiodła a już mam ją kilka dobrych lat.

Niapko
daniel.mahor@o2.pl

Wysłany: 2017-07-16, 11:12   

Ostatnio szukałem takiego sprzętu w internecie i znalazłem opinie o klimatyzacji ściennej Daikin Ururu Sarara. Urządzenie jak najbardziej spisuje się w małym domu.

leszko40 
leszko40

Wysłany: 2017-09-08, 17:09   

Klimatyzacje od LG są warte polecenia. Może tutaj znajdziesz coś dla siebie. https://remont.biz.pl/klimatyzacja/klimatyzatory-lg-katalog-cennik-2017/

Mandras

Wysłany: 2017-10-19, 07:43   

Moim zdaniem wystarczy jakiś prosty klimatyzator ścienny. Będzie na pewno dobrze spełniał swoje zadanie.

czarterowyMicha 

Wysłany: 2017-10-25, 12:06   

Oczywiście, że wystarczy prosty klimatyzator ścienny. Zawsze możesz kupić przenośny ale lepszy jest ścienny.

Pomad

Wysłany: 2017-11-15, 09:23   

Jak mały domek, to i zwykły klimatyzator przenośny zda egzamin :) Ścienny jest też zazwyczaj droższy.

Wiktor81

Wysłany: Wczoraj 13:44   

Jeżeli masz mały domek, wybrałbym na Twoim miejscy klimatyzator ksetonowy lub kanałowy. są to kliatyzatory nie zabierające miejsca ze względu na ich montaż w suficie.

Odpowiedz do tematu