Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Długa i wąska łazienka
Autor Wiadomość
kinga 

Wysłany: 2010-11-23, 10:56   Długa i wąska łazienka

W jaki sposób prawidłowo urządzić długą i wąską łazienkę tak, aby była ona funkcjonalna? Jak ustawiać sprzęty i meble, w jaki sposób poprawić zaburzone proporcje? Może macie jakieś pomysły?

rodd 

Wysłany: 2010-11-23, 10:59   

Sposobem rozwiązania problemu, jakim jest mała ustawność długiej i wąskiej łazienki jest możliwość nietypowej, ale wygodnej instalacji wanny. Klasyczną, prostokątną wannę można obudować z obu stron tak, aby zabudowa, sięgając od ściany do ściany, tworzyła szerokie półki. Aby ułatwić wchodzenie do wanny, od jej węższych boków można zbudować specjalny podest ze schodami.
Innym rozwiązaniem jest zabudowanie węższej ściany kabiną prysznicową. Taka aranżacja da nam wygodne i obszerne miejsce do wzięcia prysznica, ale zwiększy także komfort użytkowania przez wydzielenie strefy kąpielowej oraz poprawi proporcje wizualne łazienki.
Zaburzone proporcje wymiarów łazienki poprawią natomiast odpowiednio rozmieszczone lustra oraz asymetryczne wykończenie ścian (pasy, ukośne wzory na krótszych ścianach). Zalecane są kolory od jasnych do średnionasyconych - optycznie poszerzają przestrzeń. Ciekawy efekt da użycie ciemniejszego koloru na krótszych ścianach łazienki. Ciemne kolory stworzą wrażenie przybliżenia a jasne - oddalenia. Pozdr. :)

2hd

Wysłany: 2010-12-24, 12:16   

Jeżeli masz długą i zarazem wąską łązienkę,to dobrze byłoby wstawić kabinę prysznicową,wanna zajmuje o wiele wiecej miejsca. Dodatkowo umieść umywalkę i półki na jednej ścianie,a drugą zostaw nagą. Daj zdjecia łazienki,to lepiej bedzie można to wszystko ocenić.

Victori_pl

Wysłany: 2016-02-19, 10:15   

To też sensowne rozwiązanie,szczególnie jeżeli łazienka jest wąska. Wtedy takie szklane drzwi przesuwna od kabiny bardzo fanie się sprawdzą,wraz z odpływem liniowym. Brodzik będzie akurat zbędny.

Susana 

Wysłany: 2016-03-22, 06:12   

ja mam małą łazienkę i mam tylko prysznic. Wanna w ogóle wchodzi w grę.

essen 

Wysłany: 2016-11-30, 15:18   

Jednym wyjściem jest kupienie ceramiki zajmującej niewiele miejsca - najlepiej ze stelażem podtynkowym. Niewielkie miski robi Roca, mają też serię specjalnie zminimalizowaną dla niewielkich łazienek. I dużo światła - dla optycznego powiększenia powierzchni. :)

maksiu432

Wysłany: 2016-12-02, 07:51   

Jest jeden minus :P cena ceramiki jest dosyć wysoka :/

essen 

Wysłany: 2016-12-14, 10:54   

Jeśli chodzi o ceramikę Roca jest dużo u nich serii w umiarkowanej cenie, nie przeczę jednak, że ich flagowe linie produktowe są stosunkowo drogie. Ale podam przykład tych tańszych, np. tańsza miska Dama Senso według porównywarki cenowej to mniej niż 500 zł, faktem jest, że trzeba doliczyć jeszcze stelaż, ale w 1000 zł można się zmieścić.

marysia0

Wysłany: 2016-12-22, 10:09   

Wydaje mi się, że w wąskiej łazience lepsza będzie wanna i szafki ala wnęki - nie będą zajmować zbędnego miejsca, a na pewno się przydadzą.

paluch66 

Wysłany: 2017-01-11, 11:44   

marysia0 napisał/a:
Wydaje mi się, że w wąskiej łazience lepsza będzie wanna i szafki ala wnęki - nie będą zajmować zbędnego miejsca, a na pewno się przydadzą.

Też bym to rozwiązał w ten sposób. A na linii gdzie mamy wannę zrobiłbym szafki do przechowywania i umywalkę nablatową. To wydaje mi się, że najlepsze rozwiązanie na wąską łazienkę.

Susana 

Wysłany: 2017-03-17, 08:35   

ja mam wąską łazienkę i przez to jest bardzo nieustawna. Przed Wielkanocą będę malować płytki bo te co mam teraz okazały się zdecydowanie za ciemne jak na taką powierzchnię.

olafek321

Wysłany: 2017-12-06, 10:46   

a po co jest łazienka

Odpowiedz do tematu