Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uzdatnianie wody
Autor Wiadomość
qbek17

Wysłany: 2010-04-22, 11:01   

Do usuwania kamienia z wody służą zmiękczacze, czyli wymieniacze jonowe. Ta metoda jest sprawdzona i szeroko stosowana. Jest oczywiście możliwość usunięcia z wody wapnia i magnezu innymi metodami (np za pomocą membran) ale nie jest to uzasadnione ekonomicznie.

irena

Wysłany: 2010-07-08, 18:58   

Czytałam o elektromagnetyzerze,gdyż man kabinę z sauną,jednakże chciałabym zasięgnąć opini kogoś kto korzysta z tego urządzenia.Zakup wiąże się z dość duzym wydatkiem jest to 1960 zł dla gospodarstwa domowego do 7 osób.Teoretycznie to jest wspaniałe urządzenie ale jak sprawdza się w życiu?

levada 
levada.pl

Wysłany: 2010-08-05, 10:44   

Elektromagnetyzer ogranicza powstawanie kamienia w rurach w około 30% ale go nie rozpuszcza, poza tym nie jest znany wpływ na zdrowie przy długotrwałym spożywaniu takiej wody.

Dlatego polecam urządzenia z grupy jonowymiennych firmy http://www.levada.pl/index.php/manufacturer/bwt]BWT lub http://www.levada.pl/index.php/manufacturer/epuro]EPURO

http://www.levada.pl/index.php/inne/technologia-wody/uzdatnianie-wody.html

w razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt

qbek17

Wysłany: 2010-08-06, 14:05   

Urządzenia BWT są drogie (i jeszcze droższe w serwisie). Urządzenia Epuro też do najtańszych nie należą. Radziłbym ci poszukać firmy która instaluje takie stacje, a nie kupować przez internet. Takie urządzenia trzeba dobierać do konkretnych warunków i parametrów wody.

levada 
levada.pl

Wysłany: 2010-08-07, 19:28   

Urządzenia BWT oraz EPURO są oczywiście droższe niż elektromagnetyzery, ale w swojej grupie zmiękczaczy jonowymiennych nie są wcale drogie
Jeżeli chodzi o zakup przez internet też byłbym ostrożny, dlatego sklep http://www.levada.pl]levada jest miejscem gdzie można zamówić towar a grupa montażowa dostarczy nasz asortyment oraz zamontuje go zgodnie z Państwa wymaganiami,

Więcej informacji na temat montażu i bezpiecznych zakupach na stronie naszego sklepu:

http://www.levada.pl/odbior-montaz#answer3

qbek17

Wysłany: 2010-08-31, 08:24   

levada napisał/a:
Urządzenia BWT ... w swojej grupie zmiękczaczy jonowymiennych nie są wcale drogie

Chyba żarty sobie robisz... TO jedne z najdroższych urządzeń na rynku, a niczym szczególnym się nie wyróżniają.

W doborze urządzenia nie chodzi o sposób jego zamontowania, tylko o dobranie odpowiedniej technologii do indywidualnych potrzeb. A tego zamawiając przez internet tego nie będzie.

levada 
levada.pl

Wysłany: 2010-08-31, 10:24   

Nie wiem gdzie i czy w ogóle zamawiałeś tego typu urządzenia przez internet, być może trafiłeś na mało kompetentnych sprzedawców chcących tylko szybko zarobić tanim kosztem.

Pewnie tez nie zadałeś sobie trudu przeczytać strony http://www.levada.pl/firma]o nas , ani nie dowiedziałeś się jak wygląda sprzedaż takich urzadeń w sklepie http://www.levada.pl]levada,

Przed sprzedażą robimy dokładną analizę twardości wody jak również proponujemy rozwiązania alternatywne według potrzeby, na przykład:

http://www.levada.pl/index.php/cosmo-water-carbon-system-uzdatniania-wody.html]Cosmo water carbon filtr ze złożem wielofunkcyjnym do filtracji oraz poprawy smaku, zapachu i wyglądu wody

Pokazuje to że nie zależy nam tylko na sprzedawaniu dowolnych produktów byleby tylko zarobić, ale na doradztwie, i zadowoleniu klienta.

Jeżeli twierdzisz, że są urządzenia tańsze i lepsze, napisz o tym konkretnie, być może zaczniemy nimi handlować w lepszych cenach

pozdrawiam

kayo

Wysłany: 2010-10-15, 09:14   

niedawno przekonałem się o wartości chyba najlepszego na rynku domowego systemu oczyszczania wody pitnej. system z filtrem węglowym i lampą UV. nie potrzebuje współpracować ze zmiękczaczami itp. od razu otrzymujemy z niego zdrową i klarowną wodę do picia. usuwa ponad 140 zanieczyszczeń i ponad 99% wirusów i bakterii. a co najlepsze zapach chloru eliminuje całkowicie. dodatkowo otrzymałem 100% gwarancję satysfakcji i zadowolenia. nie znalazłem nigdzie czegoś podobnego. szczerze polecam.

Bartosz 

Wysłany: 2010-10-17, 10:45   

Witam.
Moze kilka slow na temat wody :)
kayo bylbym wdzieczny, gdybys podal mi link, gdzie mozna poczytac o tym sprzecie :)
Ogolnie uwazam, ze lampa UV do domu, to drobna przesada, ale z pewnoscia nie zaszkodzi :) Ciekaw tez jestem ile kosztuje taka zabawka?

Co do zmiekczaczy, uwazam ze powinien byc w kazdym domu. Naprawde super sprawa. Jednak kupowanie przez internet, NIE WCHODZI W GRE! Tak jak juz pisaliście wyżej, zmiękczacz trzeba odpowiednio dobrac.
Sklep lavenda, super reklama, ale jak macie mi zamiar dobrac uzadzenie np. w Szczecinie, lub w Przemyslu??
Moze jeszcze inne pytania: Jak dlugo instalujecie te zmiękczacze, zebym mial pewnosc, ze po 5 latach nie pojda na śmietnik? Co z serwisem? Kto mi to zamontuje? Jaki jest czas oczekiwania w razie awarii? Czy wtedy musze urzadzenie wysylac do was, czy bedziecie do mnie jechac przez calą, lub pol Polski?
Jak widzicie jest sporo aspektow, o ktorych trzeba pomyslec zanim sie cokolwiek i od kogokolwiek kupi.

levada 
levada.pl

Wysłany: 2010-12-06, 11:25   

Filtry do wody nie obniżają twardości wody, gdyż jest ona spowodowana obecnością jonów wapnia i magnezu.

Promocja w załączniku

zima2010_cosmo.jpg
Promocja! zimowa obniżka na zmiękczacze 10%
Plik ściągnięto 763 raz(y) 110,2 KB

qbek17

Wysłany: 2011-02-23, 13:57   

levada napisał/a:
Przed sprzedażą robimy dokładną analizę twardości wody jak również proponujemy rozwiązania alternatywne według potrzeby, na przykład:

http://www.levada.pl/index.php/cosmo-water-carbon-system-uzdatniania-wody.html]Cosmo water carbon filtr ze złożem wielofunkcyjnym do filtracji oraz poprawy smaku, zapachu i wyglądu wody

Chyba się nie rozumiemy - badanie TWARDOŚCI to każdy sobie może zrobić sam. Ja mówię o analizie wszystkich parametrów, a nie tylko wybranych (które są akurat najprostsze do stwierdzenia). Taki "dobrany do twardości" zmiękczacz przy wodzie z dużą ilością żelaza albo chloru długo nie popracuje.
Dobór "alternatywnych rozwiązań" na zasadzie "poprawia smak i zapach" to fikcja i żadna alternatywa.

hydropath 
Hydropath

Wysłany: 2012-09-28, 14:53   hydropath - nowa metoda uzdatniania wody

witam!
Polecam Państwu nową metodę uzdatniania.
Alternatywnym rozwiązaniem dla chemicznego uzdatniania jest uzdatnianie fizyczne wody.
Pozbawione wielu wad uzdatniania chemicznego. Po pierwsze nie zmienia się w tej technologii składu chemicznego wody, po drugie nie powstają produkty odpadowe i po trzecie technologia ta jest znacznie tańsza i prostsza w zastosowaniu.
Urządzenia typu HydroFLOW, AquaKLEAR, SteamKLEAR od 20 lat produkowane przez firmę Hydropath Holdings Ltd. są sprzedawane już w 68 krajach. Ich skuteczność potwierdza wiele zastosowań przemysłowych jak również domowych ( ponad 1.000.000 użytkowników).
Po więcej szczegółów na temat technologii Hydropath i urządzeń zapraszamy na stronę www.hydropath.pl

Uriasz 

Wysłany: 2012-12-05, 08:52   

czy zmiękczacz wody z głowicą BNT to dobry wybór? - sie na tym nie znam a ekipa (sprzedaż, montaż) , nad którą sie zastanawiam (wielkopolski oddział wody) - właśnie o takim zmiękczaczu mówi...

Prezbiter 
EKSPERT

Wysłany: 2014-02-10, 15:46   

Uriasz napisał/a:
czy zmiękczacz wody z głowicą BNT to dobry wybór? - sie na tym nie znam a ekipa (sprzedaż, montaż) , nad którą sie zastanawiam (wielkopolski oddział wody) - właśnie o takim zmiękczaczu mówi...

Od dłuższego czasu mam zmiękczacz WATERFILTER DENVER 30 - ma głowicę zbliżoną do BNT + kilka zmian w oprogramowaniu. Jestem bardzo zadowolony także myślę, że śmiało możesz kupować ;-)

Victori_pl

Wysłany: 2014-05-14, 10:54   

A możecie napisać ile kosztuje ten zmiękczacz do wody i gdzie można go kupić? Tutaj każda opinia będzie przydatna,to ułatwi wybór innym Użytkownikom w przyszłości.

Odpowiedz do tematu