Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zarówki energooszczędne
Autor Wiadomość
monaliza

Wysłany: 2009-08-18, 08:25   Zarówki energooszczędne

Czy dużo można zaoszczędzić montując w domu żarówki energooszczędne? Nasze rachunki za prąd są kosmiczne ale nie wyobrażam sobie siedzieć w zaciemnionym pokoju. Czy żarówka energooszczędna emituje równie jasne światło?

kropka

Wysłany: 2009-08-20, 08:28   

Kupując najlepsze żarówki można zaoszczędzić nawet do 30%.

rotor22

Wysłany: 2009-08-28, 12:41   Re: Zarówki energooszczędne

monaliza napisał/a:
Czy dużo można zaoszczędzić montując w domu żarówki energooszczędne? Nasze rachunki za prąd są kosmiczne ale nie wyobrażam sobie siedzieć w zaciemnionym pokoju. Czy żarówka energooszczędna emituje równie jasne światło?

Akurat oświetlenie nie wpływa znacząco na wysokość rachunków. No może w okresie zimowym bardziej ale np. na jesieni i na wiosnę większe wydatki ponosi się z tytułu dogrzewania elektrycznego pomieszczeń. Przez cały rok używamy żelazka, suszarki, pralki i lodówki. Do tego czajnik elektryczny lub komputer ze starym monitorem. To są niedoceniane zjadacze energii.

Polecam miernik zużycia dostępny na allegro - mam taki i sprawdzam sobie faktyczne zużycie energii z poszczególnych odbiorników. Np. telewizor LCD ciągnie najwięcej gdy jest najjaśniej ustawiony i odtwarza dvd lub inny cyfrowy sygnał 130 W. Gdy jest na ECO to pobiera tylko 70 W.

isia2009

Wysłany: 2009-11-05, 07:43   

Ja mam żarówki energooszczędne wszędzie z wyjątkiem łazienki i korytarza. nie wiem jaka to jest oszczędność ale trzeba również postawić na ekologię.

myszka

Wysłany: 2010-03-26, 13:54   

też jestem za żarówkami energooszczędnymi. zastanawia mnie jednak jedna sprawa - jaka jest między nimi róznica jeśli firmy philips kosztują ok 30 zł a np tesco ok 10 zł? czy obie są równie energooszczędne, czy równie trwałe?

isia2009

Wysłany: 2010-03-30, 12:31   

myszka napisał/a:
też jestem za żarówkami energooszczędnymi. zastanawia mnie jednak jedna sprawa - jaka jest między nimi róznica jeśli firmy philips kosztują ok 30 zł a np tesco ok 10 zł? czy obie są równie energooszczędne, czy równie trwałe?

nad tym się nie zastanawiałam :idea: . a jak można byłoby to sprawdzić?

dzejson 

Wysłany: 2014-12-16, 16:47   

to już trzeba zobaczyć w specyfikacji żarówki tam powinny być zawarte takie informacje

Odpowiedz do tematu