Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotr
2015-02-17, 14:16
Czujka w łazience??????
Autor Wiadomość
agnes 

Wysłany: 2009-08-21, 12:26   Czujka w łazience??????

Moje dziecko już kilka razy zalało mi mieszkanie - nie zauważyłam że zapomniało zakręcić kurek z wodą w łazience :roll: . czy mogę zamontować jakąś czujkę która zawiadomi mnie o tym że woda jest odkręcona???

zbig

Wysłany: 2009-08-25, 09:57   Re: Czujka w łazience??????

agnes napisał/a:
Moje dziecko już kilka razy zalało mi mieszkanie - nie zauważyłam że zapomniało zakręcić kurek z wodą w łazience :roll: . czy mogę zamontować jakąś czujkę która zawiadomi mnie o tym że woda jest odkręcona???

Są takie czujki wykrywające przepływ wody ale to wydatek rzędu 400-500 zł. Są też elementy oprogramowania intelignetnego domu które taki przepływ wykrywają od razu na wodomierzu. W obu przypadkach są to drogie zabawki.

Najlepiej jednak sprawdzać to organoleptycznie przed wyjściem z domu - dziecko wyrośnie z takich zachowań. Przy okazji sprawdzisz sobie okna i drzwi.

muminek

Wysłany: 2009-10-05, 07:50   Re: Czujka w łazience??????

agnes napisał/a:

może zamontuj detektor wycieku wody..Daje on możliwość wprowadzania do pamięci ustawień, po których przekroczeniu urządzenie automatyczne odetnie wodę, np. czas który woda jest pobierana nieprzerwanie 30 min

kinia29

Wysłany: 2009-10-23, 07:01   

Ja radzę lepiej pilnować dziecko...będzie to najtańszy i najskuteczniejszy sposób ochrony przed zalaniem mieszkania nie mówiąc już o innych "wypadkach" :-o

controlhome

Wysłany: 2009-10-24, 11:44   

Najprostszym rozwiązaniem jest czujka zalania, ale ona niestety uaktywni się dopiero "po zalaniu". Może dałoby się jakoś dobrać odpowiednią czujkę do montażu w kanale przelewowym?? O ile w domu jest instalacja alarmowa można byłoby taką czujkę wpiąć do systemu alarmowego i dodatkowo dołożyć elektrozawór odcinający wodę. Wtedy system sam po wykryciu zalania "zakręciłby" wodę.

genek

Wysłany: 2009-12-29, 11:07   

controlhome napisał/a:
Najprostszym rozwiązaniem jest czujka zalania, ale ona niestety uaktywni się dopiero "po zalaniu". Może dałoby się jakoś dobrać odpowiednią czujkę do montażu w kanale przelewowym?? O ile w domu jest instalacja alarmowa można byłoby taką czujkę wpiąć do systemu alarmowego i dodatkowo dołożyć elektrozawór odcinający wodę. Wtedy system sam po wykryciu zalania "zakręciłby" wodę.

na rynku dostepny jest detektor wycieku wody - Zewa Wasser-Stop. mozna wpisać w pamięci ustawienia po których przekroczeniu urządzenie automatyczne odetnie wodę - np objetosc jednorazowo pobieranej wody lub czas który woda jest pobierana nieprzerwanie (np 30 min)

Odpowiedz do tematu