Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym Ogrzewacie dom??
Autor Wiadomość
nołnejm 

Wysłany: 2014-09-26, 14:51   Czym Ogrzewacie dom??

co stosujecie do ogrzewania swojego domu??
Pellet, Węgiel, Pompy Ciepła??

gregson

Wysłany: 2014-10-06, 18:48   

Pallet lub ekogroszek na zmianę.

nołnejm 

Wysłany: 2014-10-07, 13:58   

a jakiego producenta masz ten pellet?? Jaką kaloryczność ma pellet i węgiel który używasz

aga_maga

Wysłany: 2014-10-08, 09:16   

Węgiel :)

karolbb 

Wysłany: 2014-11-18, 13:48   

Pompa ciepła w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym

bazyliszek 
bazyliszek

Wysłany: 2014-11-18, 18:52   

ogrzewanie podlogowe to jest to i jeszcze karolbb jak powiedziales o tym konkurcie kantherm to az zaluje ze nie wiedzialem o tym wczesniej

bieruch

Wysłany: 2014-12-08, 22:44   

samo ogrzewanie podłogowe to za mało przynajmniej u mnie, oprócz tego muszę dogrzewać centralnym a w tym to różnie węgiel, drewno

thajduk 
thajduk

Wysłany: 2015-11-18, 10:58   

Ja mam świetny kocioł z podajnikiem na paliwo stałe. Prosty w obsłudze, wygodny a do tego trwały i bardzo bezpieczny w użytkowaniu. Każdemu polecam, bo jest to rozwiązanie bardzo praktyczne.

Elando_pl 

Wysłany: 2016-03-22, 08:47   

Akurat w kwestii ogrzewania domu oraz wyboru odpowiedniego,wydajnego kotła- możemy pomóc,zerknijcie na Elando.pl zajmujemy się tym na co dzień,zresztą teraz mamy ciekawe rabaty na wybrane modele kotłów.

wnacka 

Wysłany: 2016-05-12, 19:02   

Heh chyba nic się bardziej nie opłaca w tej chwili od węgla, jest przy tym duża wygoda, jednak patrząc co się dzieje to za kilka lat nie będzie można go używać :/

tmidaj 
Sztukateria

Wysłany: 2016-05-23, 17:13   

Mi też się wydaje że w tej chwili węgiel.

ecotechnik

Wysłany: 2016-05-23, 20:54   

Ja również polecam ogrzewanie podłogowe. Zasada działania jest dosyć prosta i nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane w zrozumieniu.

Na przykład do ogrzewania podłóg panelowych najczęściej wykorzystuje się specjalnie przygotowane elektryczne maty grzewcze, które wykonane są z folii aluminiowej. Folia ta ma za zadanie zapewnić równomierny rozkład temperatury po całej powierzchni podłogi, zabezpieczając przy tym ją przed jakimkolwiek uszkodzeniem. Standardowo przyjmuje się, że minimalna grubość elektrycznej maty grzewczej powinna wynosić 2 mm i nie może podnosić poziomu podłogi. Z kolei te maty grzewcze montuje się bezpośrednio pod panelami podłogowymi. W celu kontrolowania temperatury podłogi stosuje się regulator temperatury z czujnikiem podłogowym, albo ogranicznik temperatury. Należy pamiętać, że zastosowanie regulatora temperatury w instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego jest niezbędne.

Poniżej przykładowy rysunek dotyczący takiego ogrzewania podłogowego.

Marek1989

Wysłany: 2016-10-11, 11:36   

Cześć :) Istnieją różne materiały do ogrzewania, a są nimi: paliwem stałym, gazem, olejem i energią elektryczną. Obecnie najmodniejszym i najtańszym jest ekogroszek. Pozwala on na ogrzanie domu nawet dwukrotnie taniej w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym czy gazowym.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez piotr 2016-10-12, 08:24, w całości zmieniany 2 razy  

brandys 

Wysłany: 2016-10-13, 06:18   

Ja do ogrzewania używam węgla, a konkretniej ekogroszek. Próbowałem już stosować wiele opałów, ale ten sprawdza się najlepiej tzn. generuje odpowiednio dużo ciepła oraz jest w miarę tanie w eksploracji. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby mieć dobrego dostawcę, bo ekogroszek ekogroszkowi jest nierówny. Od siebie mogę polecićfirmęSmartTrans z Mysłowic, która ma bardzo wysokiej jakości węgiel w swojej ofercie. Próbowałem wcześniej od innych dostawców i niestety nie były one w stanie dorównać tej jakości.

ruinner 
Immortal

Wysłany: 2017-03-22, 10:08   

A ja korzystam z rozwiązania, o którym nie wspomniał nikt. U mnie doskonale sprawdza się system Feelco, który opiera się o ogrzewanie pomieszczeń przy wykorzystania nadmuchu powietrza. Jest to ogrzewanie nowej generacji i trudno się dziwić, że takim mianem się je określa. Dodatkowo łączy w sobie wentylację i klimatyzację. Sprawia to, że taka instalacja przeciwnie do zdecydowanej większości systemów grzewczych, wykorzystywana jest również w trakcie trwania cieplejszych pór roku. Trudno dla systemu Feelco znaleźć jakąś rozsądną konkurencję, która równałaby się z nim przynajmniej w niewielkiej części. Ja jestem zadowolony i wątpię, by coś było to w stanie zmienić.

Odpowiedz do tematu