Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Autor Wiadomość
melo

Wysłany: 2009-11-05, 07:27   Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Jak dobrać oczyszczalne ścieków dla 3-osobowej rodziny?

pankracy1

Wysłany: 2009-11-05, 19:52   

Oczyszczanie ścieków w oczyszczalni Fil d' Eau jest procesem biologicznym. Wymagane przetrzymanie ścieków w osadniku gnilnym to 41 godzin. Przyjęte jest, że jeden stały mieszkaniec dziennie "produkuje" 150 litrów ścieków. W związku z tym, typ (wielkość) oczyszczalni jest ściśle powiązane z ilością stałych użytkowników.

Dobór osadnika: Ilość ścieków (w litrach) x 41 godzin / 24 godziny = "X" litrów

np.: 40 stałych mieszkańców x 150 litrów ścieków = 6 000 l

według wzoru: 6 000 x 41 : 24 = 10 250 l

Dobieramy osadnik gnilny 10 000 litrów (czyli 2 osadnik po 5 000 litrów) i złoże biologiczne o pojemności 10 000 litrów.
Należy pamiętać, że tylko stały mieszkaniec "produkuje" około 150 litrów ścieków na dobę, na pracownika biurowego czy dzieci w szkole przyjmuje się do obliczeń proporcjonalnie mniejsze ilości ścieków w związku z tym ważny jest dobrze sporządzony bilans ścieków.

slawkow 

Wysłany: 2009-12-23, 11:20   

Zaleca się osadniki 2 lub 3 komorowe (przy większych pojemnościach zbiornika). W przydomowych oczyszczalniach ścieków z takim osadnikiem następuje lepsza separacja frakcji stałych oraz tłuszczy. Jeżeli inwestor przewiduje zwiększenie liczby mieszkańców użytkujących oczyszczalnie ścieków lub istnieje konieczność zainstalowania dodatkowego osadnika, w takim przypadku należy przy pierwszym montażu zostawić miejsce na drugi zbiornik.

melo

Wysłany: 2009-12-28, 08:40   

dla 3-5 stałych mieszkańców stosuje się przydomowe oczyszczalnie ścieków w zestawie z osadnikiem gnilnym o pojemności 2,0 m3, natomiast dla 6-7 stałych mieszkanców zestaw z osadnikiem gnilnym o pojemności 3,0 m3. pamiętaj, że p.o.s. są szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla terenów charakteryzujących się dobrą przepuszczalnością gruntu oraz poziomem wód gruntowych poniżej 2,0 m.

marks

Wysłany: 2010-02-22, 14:56   

Witaj, też miałem z tym problem, na szczęście trafiłem na dobrą firmę, która mi pomogła ze wszystkim. Zerknij na tam na pewno uzyskasz duzo informacji. Powodzenia i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez piotr 2010-03-25, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  

sandra 5

Wysłany: 2010-03-10, 13:55   przydomowe oczyszczalnie

Witam!
Też miałam problem z wysokim poziomem wód gruntowych.Ciągle trzeba było płacić za wywóz ścieków :-( .Teraz mam oczyszczalnię biologiczną Bio-Hydretu i jak narazie jestem zadowolona. Pozbyłam się starego szamba a przy tej oczyszczalni nie muszę nic robić ani
czyścić bo raz na jakiś czas przyjeżdża serwis i wszystkim się zajmuje :lol:Zerknij na stronę .... Fachowo i uczciwie doradzą pod kątem oczekiwań klienta.
Ostatnio zmieniony przez piotr 2010-03-25, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  

lolek112

Wysłany: 2018-03-05, 11:24   

Tutaj http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/cennik1.html masz opisane jaka oczyszczalnia dla ilu osobowej rodziny.

Odpowiedz do tematu