Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uzdatnianie wody
Autor Wiadomość
mario

Wysłany: 2009-08-04, 06:56   Uzdatnianie wody

Czy ma ktoś w domu urządzenie do uzdatniania wody? Słyszałem, że są takie - filtrują całą wpływającą do domu wodę, mają w sobie jakieś żywice, które wychwytują metale ciężkie...Dzięki za info :-)

isia2009

Wysłany: 2009-08-10, 07:22   

Ja mam dzbanek z filtrem ANNA. Co prawda nie filtruje całej wody wpływającej do domu ale do zaparzenia herbaty wystarcza :lol:

andrzej72

Wysłany: 2009-08-10, 08:42   

isia2009 napisał/a:
Ja mam dzbanek z filtrem ANNA. Co prawda nie filtruje całej wody wpływającej do domu ale do zaparzenia herbaty wystarcza :lol:

Witam

Nie przesadzajmy z tą czystością. Twarda woda jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Ostoja nad soliną - work in progress

Hermess 

Wysłany: 2009-08-13, 17:12   

Ja mam taki bajer. Zajmuje trochę miejsca pod zlewem, na samym zlewozmywaku jest dodatkowy kranik z dwoma "zaworami", a raczej przełącznikami - niebieskim i czerwonym. Niebieski odkręca wodę filtrowaną, czerwony wodę dodatkowo mineralizowaną. Całkiem fajne i praktyczne urządzenie. Warszawa nie słynie z najsmaczniejszej wody, a z tym filtrem problem nie istnieje. Samodzielne zamontowanie może być problematyczne, mi to zainstalował http://www.hydraulik-warszawa.net/]fachowiec - hydraulik

Ja polecam, "dzbanek ana" może być uciążliwy w użyciu, bo wynalazki tego typu są dość powolne w filtrowaniu. Taki filtr wbudowany w zlew eliminuje problem brudnych rur, mamy zawsze czystą wodę pod ręką. Jedyny minus, że czasem musi przyjść hydraulik i wymienić wkłady w filtrze (samemu można się namęczyć)

Aha sam filtr to wkłady z węgla aktywnego i czegoś jeszcze.

kamilZ

Wysłany: 2009-08-14, 08:10   Re: Uzdatnianie wody

mario napisał/a:
Czy ma ktoś w domu urządzenie do uzdatniania wody? Słyszałem, że są takie - filtrują całą wpływającą do domu wodę, mają w sobie jakieś żywice, które wychwytują metale ciężkie...Dzięki za info :-)

To może zamontuj sobie mechaniczny filtr ochronny z płukaniem wstecznym. Służą do filtracji wody pitnej. Ich zadaniem jest ciągła ochrona instalacji wodnych i wodociągowych oraz pracujących na nich urządzeń przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.

rotor22

Wysłany: 2009-08-28, 12:35   

isia2009 napisał/a:

Dzbanek anna jest ok ale starcza na 100 litrów wody. Wkład kosztuje 10 zł i do niedawna można było to kupić tylko na allegro. Niemniej jednak to rozwiązanie jest najtańsze.

anna

Wysłany: 2009-10-23, 06:53   

Warto poczytać: http://www.instalacjebudowlane.pl/4135-25-1195.htm

pawelko

Wysłany: 2009-11-06, 08:13   

Zdecydowanie mechaniczny filtr ochronny z płukaniem wstecznym, chroni instalacje wodne i wodociągowe oraz pracujące na nich urządzenia przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.

anna

Wysłany: 2009-11-16, 07:29   

Informacje o mechanicznym filtrze ochronnym z płukaniem wstecznym znajdują się pod linkiem: http://www.instalacjebudowlane.pl/4863-25-1195.htm . POLECAMY!!!!

mario

Wysłany: 2009-11-18, 07:55   

Dzięki za informacje :-)

maciek28 

Wysłany: 2010-01-12, 11:03   

Myślę, że warto zapoznać się z filtrami odwrotnej osmozy. Filtry tego typu oczyszczają wodę z bakterii, metali ciężkich, pestycydydów czyli najbardziej niebezpiecznych związków niewidocznych gołym okiem. Centralnym elementem filtra osmotycznego jest membrana osmotyczna. Membrana ma pory wielkości o,0001 mikrona, jest to 200 razy mniej niż wielkość najmniejszej bakterii i 70 razy mniej niż wielkość wirusa.
Więcej na ten temat można znaleźć tutaj -> http://www.filtr.info/index.php?i1,filtracja-molekularna

pankracy

Wysłany: 2010-02-16, 13:49   

będąc przy temacie uzdatniania wody, czy może ktos przyblizyć mi temat elektromagnetyzerów

daniels

Wysłany: 2010-03-30, 12:59   

pankracy napisał/a:
będąc przy temacie uzdatniania wody, czy może ktos przyblizyć mi temat elektromagnetyzerów

elektromagnetyzer skutecznie odkamienia i zabezpiecza instalacje wodne oraz przedłuża ich żywotność, przeznaczony jest do pracy m.in. z instalacjami wody zimnej i ciepłej (za wyjątkiem rur ołowianych), z instalacjami grzewczymi i kotłami c.o., instalacjami oczyszczalni ścieków, szafami chłodniczymi, wymiennikami ciepła, likwiduje
kamień kotłowy, dzięki czemu zmniejsza się zużycie energii oraz poprawia wymianę cieplną. Usuwa osad z rdzy i zabezpiecza przed ponowną korozją, zmiękcza fizycznie wodę, a tym samym redukuje zużycie mydeł i detergentów oraz polepsza walory smakowe wody.

qbek17

Wysłany: 2010-04-02, 08:18   

daniels napisał/a:
elektromagnetyzer skutecznie odkamienia i zabezpiecza instalacje wodne oraz przedłuża ich żywotność, przeznaczony jest do pracy m.in. z instalacjami wody zimnej i ciepłej (za wyjątkiem rur ołowianych), z instalacjami grzewczymi i kotłami c.o., instalacjami oczyszczalni ścieków, szafami chłodniczymi, wymiennikami ciepła, likwiduje
kamień kotłowy, dzięki czemu zmniejsza się zużycie energii oraz poprawia wymianę cieplną. Usuwa osad z rdzy i zabezpiecza przed ponowną korozją, zmiękcza fizycznie wodę, a tym samym redukuje zużycie mydeł i detergentów oraz polepsza walory smakowe wody.

Same bzdury ;) Przepisana reklama i tyle. Magnetyzer nie likwiduje ani nie odkamienia.
Jeśli ktoś jest zainteresowany informacjami o rzeczywistym uzdatnianiu wody to zapraszam do dyskusji.

pankracy

Wysłany: 2010-04-06, 12:33   

w takim razie co polecasz? bo w necie jest mnóstwo sposobów, metod itd itp. ;-). od razu mówię, że filtry typu Anna mnie nie interesują :lol:

Odpowiedz do tematu