Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
proszę o poradę!!!!
Autor Wiadomość
Kaja

Wysłany: 2010-07-07, 09:11   proszę o poradę!!!!

Mieszkam w nowym, kilkuletnim bloku 4-piętrowym, na 2-piętrze.
W pionie w którym mam łazienkę z sedesem, jest jeszcze jedna łązienka z sedesem na 4 piętrze /na parterze i na I.piętrze łazienka bez sedesu, na III.piętrze nie ma łazienki w tym pionie/, wywiewka pionu na dachu., "studzienka kanaliz. jest ok.2m od bloku,
Rok temu zmieniłam stelarz podtynkowy i sedes geberit /był problem z naprawą poprzedniego/.
Od tego czasu jest problem z wydostającymi się z wnętrza muszli sedesowej "zapachami" z kanalizacji. Podczas spłukiwania wody, wyraźnie zaciągane są smrody kanalizacyjne, po uchyleniu deski sedesu, mimo stosowania środków dezynfekujących /mam już dość stosowania ich w nadmiarze/ czuję cięzki smród, podobnie po wejściu do łazienki.
Człowiek który montował zestaw /geberit, sedes Roca Inker/ zastosował rury jakie były w zestawie, usuwając poprzednie podłaczenie do pionu /sedes jest ok. 30 cm od pionu/, sedes jest teraz podłączony o ca 5 cm niżej niż było to wcześniej.
Całośc jest już zabudowana płytkami. Jak uchylam przycisk z dostępem do spłuczki, nie czuć zapachów kanalizy, po spłukaniu, w sedesie smierdzi, jakby wpuszczono śmierdzącą wodę i czuć powiew "starego śmierdzącego powietrza".,po spłukaniu woda w sedesie śmierdzi.
Wcześniej podczas spłukiwania, w sedesie zaciągane było świeże powietrze.
Człowiek, który wykonywał podłaczenie twierdzi że nie potrafi usunąc usterki /zdejmował sedes i sprawdzał uszczelkę .zauważyłam przy okazji że rura posiada niski "kołnierz"
/w sklepie widziałam że rury do połaczeń mają wysokie gumowe kołnierze,
Jaka może być przyczyna smrodu w sedesie, zaciagania "złego" powietrza z kanalizy podczas spłukiwania? W syfonie sedesu jest woda, nie widzę aby znikała. mam drugą łazienkę, w której tego problemu nie ma, mimo że czasami wysycha woda w syfonie ponieważ raczej nie korzystam z niej.
Czy trzeba ponownie kuć ścianę?
Z góry dziękuję za wypowiedzi doswiadczonych fachowców!

TwojeWnetrza

Wysłany: 2010-07-12, 12:14   

Wg mnie jest to wina odpływu lub zapchanej kanalizacji,woda w sedesie nie powinna stać w miejscu po użyciu spłuczki. Poczekajmy jeszcze na opinie fachowców.

Kaja

Wysłany: 2010-07-14, 10:36   

dziękuję za sugestię, ale nie sądzę aby to był problem z odpływem, ponieważ woda spływa normalnie po zastosowaniu spłuczki.
Zaznaczyłam tylko że nie zauważyłam aby poziom wody w syfonie /w sedesie/ ulegał obniżaniu, co oznaczałoby wtedy jej zasysanie /podcisnienie w instalacji.. etc/.
Czy ewent. powodem jest niższe zainstalowanie sedesu /wcześniej był wyżej/ lub wada konstrukcyjna sedesu?

levada 
levada.pl

Wysłany: 2010-07-24, 10:05   

Z tego wynika, że powietrze jest zasysane z kanalizacji a nie z wywiewnika na dachu,

czy ktoś z lokatorów też ma podobną sytuację?
czy sprawdzana była drożność wywiewnika na dachu?
czy zaobserwowała Pani związek z temperaturą powietrza na zewnątrz?

Kaja

Wysłany: 2010-07-25, 11:25   

dziekuje za wpis.W pionie sa tylko 3 lazienki, z czego tylko dwie z wc, a problem dot. wlasnie sedesu.Moje mieszkanie jest na 2 pietrze. Pytalam mieszkancow parteru - twierdza ze nie maja tego problemu., ale tam nie ma w lazience wc.
Druga lazienka z wc jest na 4-tym, tj. ostatnim pi€trze, ale z tym wlascicielem niestety nie moglabym sie skomunikowac -nawet gdyby mial ten problem to powiedzialby ze go nie ma-
Zglaszalam do administracji, poniewaz bylo cos sprawdzane na dachu -w wentylacji- i nie wykluczone ze uszkodzono wywiewke, ale twierdza ze wszystko jest ok.
Jesli chodzi o zwiazek z pogoda, to chyba przy dobrej pogodzie jest lepiej, ale moze to tylko
zludzenie.
Lazienka ma okno, ale jak otwieram okno to z sedesu ciagnie jeszcze bardziej.Czy fakt ze teraz sedes jest nizej podwieszony -czyli nizszy spadek- ma jakies znaczenie?
Moze jakis blad w podlaczeniu? dziekuje z gory za wszelkie podpowiedzi.

levada 
levada.pl

Wysłany: 2010-08-18, 12:49   

Czy problem został rozwiązany?

Być może konieczne będzie zamontowanie odciągu:

http://www.levada.pl/index.php/duofix-element-montazowy-do-wc-up320-sigma-z-odciagiem-bocznym-h112.html

jeżeli jednak wszystko jest już zamurowane może to się okazać problematyczne

Proszę dać znać czy coś się udało zrobić

Kaja

Wysłany: 2010-08-18, 13:39   

niestety problem nie jest rozwiązany.
Czy ktoś mógłby udzielić mi wyjasnienia, czy konstrukcja sedesu pozwala aby przy istniejącej wodzie w muszli /pełniącej rolę syfonu oddzielającego "zapachy"/
"zapach" z pionu kanaliz. dostawał się do wnętrza muszli sedes., przez wodę w muszli,
chodzi o przedostawanie się nieświeżego powietrza z kanaliz. do wnętrza muszli, do wody w muszli /czyli chyba nie chodzi o
uszczelki, które zresztą są zabudowane, bo wtedy czuć byłoby wokół sedesu lub po otwarciu przycisku spłuczki w ścianie..???
Czy powstaje podciśnienie, które wpycha "zapachy" do wody w syfonie muszli?
Stosuje ogromne ilości płynów odświeżających, dezynfekujących, w łazience jest również okno /otwarte najczęściej/ i otwór wentylacyjny, a po kilkugodzinnej nieobecności, czuję w łazience stary zapach kanaliz., śmierdzi woda w sedesie... etc.
Przy spłukiwaniu, woda odchodzi prawidłowo.
Myślę że powodem może być jakaś błahostka przy montażu /"specjalista" miał uważam wątpliwe doświadczenie i bardzo niedokładny, bo dla niego chyba zapach z kanaliz. to normalna sprawa/
Czy są jakieś ważne zasady montażu rur, które mogłabym mu zasugerować??/kolanka, trójniki, wyżej, niżej..etc./
Komplet rur do przyłączenia do pionu był w komplecie Geberitu /tak twierdzi ów "specjalista"/
i zastosował podłącza z kompletu geberitu.
dzieki za fachowę wyjasnienia....

levada 
levada.pl

Wysłany: 2010-08-18, 19:17   

Trudno tak na odleglosc prorokować, czy mieszka Pani może gdzieś w małopolsce??

czy jacys inni fachowcy, kórzy widzieli to na własne oczy wypowiadali sie na ten temat?

Rzeczywiscie w komplecie geberita jest rura podlaczeniowa do pionu kanalizacyjnego, i jeżeli tylko uszczelka sie nie podwinęła nie powinno śmierdziec, co do konstrukcji sedesu, to jest on tak wyprofilowany aby tworzyla sie przestrzeń wodna, która nie przepuszcza zapachów,

Sprawdzilbym wywiewke na dachu i nie wierzyl na slowo spoldzielni

darek 

Wysłany: 2010-08-18, 23:13   

Witam chcę postawić na wiosne domek ale nie wiem czy ta firma jest dobra w tym http://www.ladnedomki.pl]Domki drewniane proszę o opinie ..

Kaja

Wysłany: 2010-08-19, 11:45   

Nie , nie jest to Małopolska.
Mieszkam w Warszawie.
Robię oczywiście nacisk na sprawdzenie wywiewki na dachu, ale chyba przy niesprawności wentylacji kanaliz. zapachy z kanalizy przedostawałyby się również do innych sanitariatów w łazience /wanna, umywalka, pralka.../??
Problem jest tylko z sedesem.
Czy przy podwiniętej czy słabej uszczelce zapach z kanalizy mógłby przechodzić do wnętrza muszli, przez wodę...itd.?? /Myślę że wtedy "zapach" z kanalizy byłby gdzieś koło sedesu lub wręcz wychodziłby ze ściany.
Sytuacja stressująca dla mnie bardzo /w ciągu kilku lat musiałam już 2 razy wymienić stelaż, kucie ściany, problem z pozyskaniem oryg. płytek/ a po wymianie jest inny problem.
Nie mogę zobowiązać faceta do poprawy, bo on nie wie co mógł zrobić źle. /ale w jego wiedzę nie ufam/.
Czy może jakieś wskazówki...........??

piotr 

Root Admin

Wysłany: 2018-03-14, 08:11   

Witam
Proponuję sprawdzić odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego bo najprawdopodobniej nie go funkcjonuje jak należy.

Piotr
www.instalacjebudowlane.pl

Odpowiedz do tematu