Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Udrażnianie kanalizacji
Autor Wiadomość
loncia

Wysłany: 2010-10-13, 07:50   Udrażnianie kanalizacji

Jak bezpiecznie udrożnić kanalizację?

golden06

Wysłany: 2010-10-13, 10:09   

Witam, ja zawsze gdy zatka się odpłuw w umywalce to stosuje udrazniacz. Ponadto bardzo często tez pomimo iz odpływ jest niezatkany to je używam aby zpobiec powstawaniu zatorów. Na rynku dostepna jest szeroka gama udrażniaczy o różnej konsystencji, w postaci płynów, żeli i granulek, a zatem każdy może coś wybrać dla siebie.

bolek22 

Wysłany: 2013-10-21, 11:55   

A najbezpieczniej to skorzystać z usług fachowca, ostatnio spotkałem się z podobnym problemem u teściowej, mieszka w Warszawie, od znajomej dostała telefon do tego hydraulika http://www.hydraulik-warszawa.net/przepychanie-kanalizacji, przyznam że problem był spory swoimi siłami nic nie mogliśmy zdziałać. Fachowiec przyjechał ze sprzętem i w parę minut sprawa była że tak powiem "przepchana"

Erazz 

Wysłany: 2013-11-09, 10:44   

soda kaustyczna, albo krecik, ale już profilaktycznie co 2 tygodnie i problemu nie będzie.

bolek22 

Wysłany: 2013-11-23, 20:21   

Zgadza się profilaktycznie można gorzej jak już jest zakorkowane ;]

Klaster

Wysłany: 2013-12-17, 21:08   Re: Udrażnianie kanalizacji

loncia napisał/a:
Jak bezpiecznie udrożnić kanalizację?

Najlepiej czymś długim, w miarę twardym, ale jednocześnie giętkim :)

Victori_pl

Wysłany: 2014-02-10, 13:51   

Są specjalne urządzenia do udrażniana rur,ale polecam też środki chemiczne jak np Kret,które także sie sprawdzą i nie kosztują zbyt wiele.

vian 

Wysłany: 2014-02-17, 11:49   

Jak mocno jest zakorkowane to żadne środki nie dadzą rady, trzeba użyć sprężyny do przepychania rur. trochę mało przyjemna sprawa, ale cóż, takie jest życie. Jeśli chodzi o środki do udrażniania to ja zdecydowanie polecam sodę kaustyczną. Kret i inne tego typu specyfiki potrafią jeszcze pogorszyć sytuację.

WikiMeble_pl

Wysłany: 2014-02-25, 12:12   

Nie zawsze i kompletnie się z tym nie zgodzę,że środki chemiczne dodatkowo pogarszają sytuację. Jeżeli w ogóle nie dbamy o drożność rur to nic nam nie pomoże,nawet ich czyszczenie,to trzeba robić na bieżąco.

Havier 

Wysłany: 2014-03-07, 23:42   Dobry hydraulik Kraków

Bezpiecznie? Tak najbezpieczniej? Wezwać hydraulika! :D haha
Ja słyszałem, że z Kretami i innymi środkami chemicznymi nie można przesadzać. Nie pamiętam dokładnie dlaczego, ale takie ciągłe czyszczenie kanalizacji na własną rękę, może spowodować więcej szkody niż pożytku. Przy okazji, polecam tu osobę bardzo miłego pana hydraulika, z usług którego korzystam, czyli pana Jarka Kucharczyka z Krakowa. Prawdziwa złota rączka z niego i zawsze pomaga nam w drobnych awariach, udrażnianiu rur, przetykaniu kanalizacji czy też czyszczeniu syfonu :).

WikiMeble_pl

Wysłany: 2014-05-05, 12:00   

Właśnie to miałam na myśli,czyli aby nie bawić się samemu w naprawianie za wszelką cenę,tylko jeżeli usterka jest poważna to lepiej wezwać fachowca. Poza tym z żadnymi środkami chemicznymi nie można przesadzić i to prawda.

bolek22 

Wysłany: 2015-11-20, 11:40   

Najbezpieczniej to skorzystać z pomocy fachowca jeśli jesteś z Warszawy to polecam usługi tej firmy http://udraznianiekanalizacji.eu ja już włosy rwałem jak woda wychodziła mi na płytki ale pomogli szybko i sprawnie.

JonatanKonopko 

Wysłany: 2015-12-08, 15:39   

golden06 napisał/a:
Witam, ja zawsze gdy zatka się odpłuw w umywalce to stosuje udrazniacz. Ponadto bardzo często tez pomimo iz odpływ jest niezatkany to je używam aby zpobiec powstawaniu zatorów. Na rynku dostepna jest szeroka gama udrażniaczy o różnej konsystencji, w postaci płynów, żeli i granulek, a zatem każdy może coś wybrać dla siebie.

Ja akurat używam granulek. Nie wiem czemu, jak dla Mnie są bardziej skuteczne i wydają się być bardziej efektywne. Oczywiście to moja opinia z którą, jeśli się ktoś nie zgadza, nie będę dyskutował.

wnacka 

Wysłany: 2016-06-03, 11:48   

Zainwestować w żmijkę i samemu przepchać. Żmijka zostanie w razie czego na przyszłość a żąden granulat nie zrobi takiej roboty jak żmijka.

Endroo40 

Wysłany: 2016-12-21, 12:18   

Popieram, żmijka jest najlepsza ;)

Odpowiedz do tematu