Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jak oszczędzić prąd?
Autor Wiadomość
gosia

Wysłany: 2011-07-13, 11:19   jak oszczędzić prąd?

Jak skutecznie oszczędzić prąd?

gregor

Wysłany: 2011-07-15, 08:55   

żelazko - prasować jak najwięcej za jednym razem, używać niewiele pary

lodówka - otwierać na krótko, wkładać zimne zakupy od razu po przyniesieniu do domu, a ciepłe potrawy po całkowitym ostygnięciu

czajnik elektryczny - gotować tyle wody ile potrzeba a nie cały czajnik

pralka - prać pełne prania

oświetlenie - wymienić żarówki na energooszczędne a halogeny na ledy

tv - ustawić ekonomiczny tryb

nie nadużywać suszarki do włosów, lokówki prostownicy

kobstr

Wysłany: 2014-12-05, 17:21   

Na pewno należy zwrócić uwagę na oświetlenie - powymieniać żarówki na ledowe i zwracać uwagę przy kupowaniu sprzętu lektronicznego na moc a także na ilość diod świecących które w sumie nie są do niczego potrzebne a jednak cały czas jakiś pobór mocy czerpią.

mussi 

Wysłany: 2015-01-24, 18:03   Re: jak oszczędzić prąd?

gosia napisał/a:
Jak skutecznie oszczędzić prąd?

Ja zaoszczędziłem najwięcej właśnie na wymianie żarówek na energooszczędne. Co prawda kosztują więcej, ale kupowałem w ..., a tam nie są one aż tak drogie. Za to mają dobrą jakość. Moim zdaniem najlepiej wybierać te ze średniej półki cenowej, bo to najbardziej optymalne rozwiązanie.
Do tego przy zakupie większych sprzętów, typu lodówka czy pralka warto zwracać uwagę na klasę urządzenia. Im wyższa tym oczywiście lepiej. Zwykle są droższe, ale te kilka stów więcej wydane przy zakupie dość szybko zwróci się właśnie w rachunkach za prąd.
Ostatnio zmieniony przez piotr 2015-03-03, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  

pawil 

Wysłany: 2015-05-04, 12:08   

U nas po prostu zawsze wszystko się po sobie wyłącza. To z czajnikiem to bardzo ważna kwestia. W wielu domach, ludzie gotują cały litr wody, aby zaparzyć jedną herbatę ;]

karpek

Wysłany: 2015-11-18, 07:06   

Jeśli chodzi o łazienkę to przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania. Pierwsze to oświetlenie ledowe a drugie to pralka energooszczędna. Dobrze jest wybrać sobie sprzęt A albo AA, A++ . Wszystkie te oznaczenia mówią nam ,że pralka nie będzie zużywała wiele energii elektrycznej. Jakiś czas temu zamawiałem nową pralkę, konkretnie marki Indesit. Jestem zadowolony. Jakby ktoś z Was szukał dla siebie sprzętu polecam zajrzeć sobie do rtv Euro agd. Obecnie w sklepie mają promocję na raty tak wiec sprzęt można kupić na 50 rat po 0%. Potem spokojnie sobie spłacacie.

JonatanKonopko 

Wysłany: 2015-12-08, 15:34   

gregor napisał/a:
żelazko - prasować jak najwięcej za jednym razem, używać niewiele pary

lodówka - otwierać na krótko, wkładać zimne zakupy od razu po przyniesieniu do domu, a ciepłe potrawy po całkowitym ostygnięciu

czajnik elektryczny - gotować tyle wody ile potrzeba a nie cały czajnik

pralka - prać pełne prania

oświetlenie - wymienić żarówki na energooszczędne a halogeny na ledy

tv - ustawić ekonomiczny tryb

nie nadużywać suszarki do włosów, lokówki prostownicy

Zgadzam się w 100%. Ja jeszcze bym dodał, że komputer stacjonarny strasznie dużo prądu pochłania. A i czajnik elektryczny postawił bym w tej klasyfikacji najwyżej, gdyż jego pobór mocy to istna tragedia.

piotr 

Root Admin

Wysłany: 2015-12-10, 08:52   

Panowie najwięcej ciągnie żelazko, farelka i suszarka. Nie są to jednak duże pobory miesięczne w porównaniu z lodówką. Stara lodówka może ciągnąć prądy za 30 zł miesięcznie.

Piotr
www.instalacjebudowlane.pl

Eugenia 

Wysłany: 2015-12-29, 12:19   

Zaoptrzyć się w ledy jesli ma się normalne zwykłe żarówki halogenowe. Mieć sprzęt elektryczny z klasą A+++ , ja np mam tak pralke , lodówke A+, kuchnie niestety klasy A , i jak załącze piekarnik to mocno je tego prądu . Co do farelki to też prawda z tym ,ze ja i tak nie używam , suszarki tez nie . Żarówki energoszczędne moze i sa drogie ale mi przez nie obniżyły się rachunki za prąd . i to o połowe.Zamiast rachunków za 510 zł mam 250 zł. Jest róznica prawda? Lepiej wydac jednorazowo i miec spokój. To tak samo jak się kupuje np osprzęt elektryczny , np z ospela , zapłacisz moze trochę więcej , ale lepiej mieć porządne gniazdka i włączniki.

Olioli 

Wysłany: 2016-01-19, 10:42   

Co do zaoszczędzenia prądu to nie wiem czy ma tutaj firma znaczenie jeśli chodzi o osprzęt ( choć jak najabrdziej potwierdzam ,ze ospel ma bardzo dobrej jakości gniazdka ) . Co do oszczędności to słyszałam ostatnio o jakichś sterownikach w domu , nie wiem ile one kosztują , wiem że coś takiego jest i niby to pomaga zaoszczędzić energię elektryczną .

nataleczka 
nataleczka

Wysłany: 2016-03-11, 11:53   

Ja kiedyś dostałam jakiś mega rabat na żarówki ledowe i powymieniałam większość w całym domu ze zwykłych na led - sama byłam w szoku, jak spadł rachunek. Oczywiście i tak musiałam trochę zainwestować, ale gra jest warta świeczki, bo ledy są o wiele bardziej "żywotne" od zwykłych i o wiele bardziej energooszczędne. Ja mam z philipsa i naprawdę sobie chwalę. Poza tym można sobie wybrać "kolor" światłą (czy jakoś tak) - w sypialni inne, w kuchni inne, w korytarzu inne :) oczywiście energooszczędny sprzęt agd i rtv też robi swoje. O przewadze ledów nad zwykłymi sobie tu można poczytać
Ostatnio zmieniony przez piotr 2016-04-06, 08:38, w całości zmieniany 1 raz  

wnacka 

Wysłany: 2016-05-12, 19:00   

Moim zdaniem fotowoltaika to super rozwiązanie. Trochę trzeba zainwestować jednak patrząc w przyszłość to dobry sposób na oszczędności.

Ajlar 
Ajlar

Wysłany: 2016-06-28, 16:20   

Dobrym sposobem moze byc montaz sciemniacza w salonie. Fajne i gustowne ma firma Ospel (mozna znalezc ich asortyment w marketach budowlanych oraz w necie). Do tego mozna dolozyc rowniez wylaczniki czasowe.

Eugenia 

Wysłany: 2016-08-26, 05:57   

aaa no i oczywiście słuchajcie obniżyć rachunki mozecie sobie również w inny sposób . Np wyjeżdżacie gdzieś na wakacje na dwa tygodnie . Wszystko wyłaczyć na ten czas z prądu , wgl odłączyc całe zasilanie , opróżnić lodówke , . wtedy na 100 % będziecie miec niższe rachunki ;) ja teraz jak miałam wystawioną fakture za prąd to wlasnie mialam znacznie nizsze oplaty . Co d ospela , to ja za ściemniaczami nie patrzyłam , tylko za włacznikami z najnowszych serii : As , impresja ( wkolorze antracytu ) , Karo , zkolorowymi ramkami ;)

Susana 

Wysłany: 2017-03-16, 12:29   

Trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić ile prądu ciągną poszczególne sprzętu, zaoszczędzi się na rachunkach za energię elektryczną.
Ostatnio zmieniony przez piotr 2017-03-24, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu