Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mozaika w łazience zamiast tradycyjnych płytek na ścianach
Autor Wiadomość
Victori_pl

Wysłany: 2014-02-10, 13:40   

Też fajna opcja,godna uwagi i na pewno każdy chciałby mieć takie kolory,a posiadasz kabinę prysznicową czy wannę? Bo wg mnie mozaika o wiele lepiej sprawdza się z kabiną.

karpek

Wysłany: 2014-03-31, 17:12   

Łazienkę możecie zaprojektować we własnym zakresie. Tak właśnie uczyniła moja żona :)
Zrobiła to w ramach szkolenia na dekoratora wnętrz. Zakupiła program 3ds Max oraz taki kurs http://strefakursow.pl/kursy/cad_3d.html
Ekipa się trochę zdziwiła gdy zobaczyła projekt :)
Ale jakoś podołali :)

Massi_pl 

Wysłany: 2014-04-10, 11:40   

Każdą łazienkę można zaprojektować we własnym zakresie i w zasadzie nie są potrzebne do tego żadne szkolenia czy kursy- wystarczy trochę kreatywności oraz wizji tego co chcemy osiągnąć.

magda86 

Wysłany: 2015-01-18, 21:22   

jestem właśnie na etapie planowania remontu łazienki. Mocno rozważam położenie mozaiki na części ściany w łazience.
Bardzo podoba mi płytki mozaikowe z firmy Paradyż [https://sklep.paradyz.com/produkty/plytki--lazienka]]
chciałabym w swojej łazience zrobić coś takiego jak na załączonym zdjęciu
Mam dość dużą łazienkę więc mogę sobie trochę pokomblnować z wystrojem

emson 

Wysłany: 2015-02-25, 19:07   

To chyba masz już gotowy projekt z tego co widzę. Tylko wybierz dobrego fachowca bo najpiękniejszą mozaikę może zniszczyć. Osobiście nie przepadam za mozaiką, chociaż jako dodatek sprawdza się świetnie. Wiem, że już masz wybrane płytki ale w wolnej chwili zerknij sobie też na propozycje ceramstic, szczególnie aranżacje wnętrz.

Victori_pl

Wysłany: 2015-04-30, 08:01   

To też racja,w przypadku mozaiki trzeba być niezwykle precyzyjnym,więc wybierz tego najbardziej odpowiedniego fachowca. Poza tym kwestia doboru kolorów,np czarny fajnie będzie komponował się z bielą i stworzy miły dla oka kontrast.

larfan 

Wysłany: 2015-05-04, 10:47   

Bardzo pstrokato wygląda ta mozaika. Teraz modne są duże, proste formy.

kamisucha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-11, 12:34   

Ja bym nie kierowała się modą, tylko zrobiła elegancko i praktycznie. Moda w końcu przemija i dojdzie do tego, że za kilka lat już nie będzie się wnętrze nikomu podobało. Tymczasem klasyczne i eleganckie formy nie przeminą nigdy.

marble 

Wysłany: 2015-05-13, 20:27   

larfan napisał/a:
Bardzo pstrokato wygląda ta mozaika. Teraz modne są duże, proste formy.

Fakt. Coraz więcej jest na rynku płytek dużego i wielkiego formatu. Ale zauważ, że i mozaika też ewoluowała. Dziś to nie są typowe jednokolorowe małe płyteczki. Bardzo wiele jest mieszanych elementów: szkło i metal, szkło + kamień. Daje to czasem rewelacyjny efekt. Jednak czy cała łazienka w mozaice będzie wyglądać dobrze? Nie mam pojęcia - nie widziałam.
Ku inspiracji: mozaika Porto i mozaika Azteca.

krokus 

Wysłany: 2015-08-03, 15:43   

Mi się bardzo podobaja mozaiki . Jest tego tyle ,że ciężko było mi się zdecydować.Najbardziej podobają mi się te szklano-kamienne oraz szklane z firmy ceramstic. Fajnie że mamy taki wybór teraz:) nie to co nasi rodzice mieli, nie wazne jakie ale żeby były.

Victori_pl

Wysłany: 2016-01-08, 16:22   

Szklano kamienne będą na pewno droższe niz standardowe mozaiki szklane,to oczywista sprawa. Planujesz w ten sposób urządzić całość czy też mowa o samej kabinie lub podłodze?

marble 

Wysłany: 2016-02-26, 14:39   

Cała łazienka w mozaice? Chyba nie jest to za dobry pomysł. Mozaika świetnie sprawdza się jako dodatek, akcent. A kabiny w mozaice wyglądają świetnie. Szklane są dla mnie takie oczywiste, ale nie znaczy, że źle się prezentują. A może strukturalna 3D?

emson 

Wysłany: 2016-03-16, 18:59   

To może jak struktura to coś w tym stylu płytek z kolekcji Opp! Taki klimat z lat 90, jak się podoba? Pomimo, że czerń jest dość ciężka płytka prezentuje się elegancko.
http://ceramstic.com/project/opp-90/
Te płytki mają bogate zdobienie. Na pewno łazienka powinna być przestrzenna.

wnacka 

Wysłany: 2016-05-20, 19:49   

Mozaika jest fajna ale wplatana w całość natomiast jeżeli chodzi o całą łazienkę w mozaice to może nie być takiego efektu.

abierawa 

Wysłany: 2016-05-30, 18:42   

Zależy co się komu podoba, mi akurat się wcale mozaika nie podoba za to podobają mi się duże płytki.

Odpowiedz do tematu