Forum Budowlane Strona Główna Forum Budowlane
Instalacje, Łazienki, Wentylacja, Budowa, Remont

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Obudowanie wanny
Autor Wiadomość
kapisz

Wysłany: 2013-11-12, 14:22   Obudowanie wanny

Powiedzcie mi jak macie obudowaną wannę? Płytki ceramiczne, drewno, stelaż? Czy macie drzwiczki? Miejsce na stopy, itp.?

Mortor 

Wysłany: 2013-11-13, 15:34   

Mozaika z wyjmowanym fragmentem w razie awarii :) prosta mało skomplikowana konstrukcja na stelażu, najdroższa część to niestety ceramika, standardowo 200zł m2, ale udało mi się kupić trochę taniej na megastore.

szczelina 

Wysłany: 2013-11-15, 15:44   

Dobrze gdy obudowa wanny jest utrzymana w podobnym klimacie jak cała łazienka. Wiadomo, że drewno gorzej znosi kontakt z wodą, przez co należy je odpowiednio konserwować. Miejsce na stopy jest przydatne chociażby przy myciu głowy nad wanną. Ostatnio widziałem ciekawe rozwiązanie wanny wpuszczonej w podłogę. Było to możliwe poprzez podniesienie poziomu podłogi, ze względu na kratkę odpływową w podłodze. Do wanny wchodziło się po dosyć niskim schodku. Bardzo komfortowe rozwiązanie. Najprościej gotowy panel widziałem takie na stronie producenta roca.pl

Victori_pl

Wysłany: 2013-12-04, 16:11   

Drewno to ciekawa opcja,ale trzeba dobrac je do rodzaju podłogi oraz koloru jaki posiadasz. Ja od siebie polecam płytki ceramiczne,będą bardzo praktyczne i wytrzymają przez lata,.

bofors40 

Wysłany: 2014-08-27, 22:10   

Polecam deski kompozytowe. Bardzo eleganckie rozwiązanie i baaaaardzo niestandardowe.
Takie deski stosuje się na elewacjach ale ja mam u siebie we wnętrzu i sprawdzają się rewelacyjnie. Najwięcej informacji znajdzie pod hasłem Elewacje Twinson.

2hd

Wysłany: 2014-10-17, 08:48   

Może podaj więcej informacji na forum np odnośnie ceny drewna kompozytowego w łazience,jak się to prezentuje? Fajnie byłoby zobaczyć także zdjęcia,im więcej szczegółów tym po prostu lepiej.

tmidaj 
Sztukateria

Wysłany: 2014-12-09, 16:57   

przy obudowywaniu wanny powinno się zostawiać jakieś dojście do odpływu w razie czego. u siebie mam zabudowaną płytkami i na magnesach jedną płytkę zamontowaną którą w razie czego mogę wyjąć i dojście jest ;)

Odpowiedz do tematu