Patron sekcji - SFA Poland

Nowoczesne odpływy i kratki prysznicowe Kessel

artykuł promocyjny

W nowoczesnej łazience stosuje się nowoczesne rozwiązania – jednym z nich jest funkcjonalna i modna kabina prysznicowa bez brodzika. Chcąc wykorzystać ją w swoim domu, warto poświęcić więcej uwagi kwestii doboru i montażu odpowiedniego odpływu. Firma KESSEL będąca liderem w sektorze odwodnień posiada w ofercie szereg produktów do różnych zastosowań.

Nowoczesne odpływy i kratki prysznicowe Kessel


Odpływ prysznicowy w posadzce

Wygodna w użytku, nowoczesna, optycznie powiększająca przestrzeń kabina prysznicowa bez brodzika to marzenie wielu osób urządzających lub remontujących łazienkę. Z jego realizacją nie będą mieli problemu ci, którzy dopiero projektują swój dom – na tym etapie można z łatwością przygotować łazienkę do montażu odpływu w podłodze. Niestety, nie jest to już tak łatwe w łazienkach w blokach – tutaj instalacja kabiny prysznicowej bez brodzika wymaga najczęściej poważniejszego remontu, w tym skuwania podłogi w celu umieszczenia w niej odpływu. Jednak nawet to nie gwarantuje, że jego montaż będzie możliwy – największą przeszkodę stanowi najczęściej niewystarczająca grubość stropu. Na szczęście nie oznacza to, że musimy zrezygnować z kabiny bez brodzika – w tej sytuacji z pomocą przychodzą odpływy łazienkowe o minimalnej wysokości zabudowy.

wpust łazienkowy Ultraflat - Kessel

Jeśli grubość stropu jest na tyle niewielka, że nie pozwala na zamontowanie przeciętnego odpływu podłogowego, można zastąpić go np. nowym wpustem łazienkowym Ultraflat 54 lub Ultraflat 79 z oferty KESSEL. Liczba w nazwie oznacza wysokość korpusu bez nasadki. Nowe wpusty podłogowe stworzone zostały do użytku w nowo budowanych obiektach oraz do stosowania przy remontach w już istniejących budynkach. Dzięki kompaktowej konstrukcji nadają się szczególnie do natrysków bezprogowych. Posiadają boczny odpływ, wyjmowany syfon montowany w nasadce oraz, w zależności od modelu, dołączoną do kompletu lub już fabrycznie zamontowaną matę. W ten sposób możliwe jest wykonanie uszczelnień alternatywnych przy spełnieniu najwyższych wymagań klasy wodoszczelności W3 według DIN 18534-1, dzięki czemu wpust Ultraflat jest odpowiedni również do zabudowy w obiektach przemysłowych. Mimo niewielkiej wysokości zabudowy wpust jest w pełni funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.

Odpływ liniowy Linearis Compact - Kessel

Odpływ liniowy Linearis Compact to estetyczna alternatywa dla klasycznych wpustów podłogowych. Cechą szczególną tego odpływu jest niezawodna, a jednocześnie kompaktowa konstrukcja umożliwiająca zabudowę w płytkich posadzkach (minimalna całkowita wysokość zabudowy 80mm). Dwustronną pokrywę ze stali nierdzewnej można wypełnić płytkami ceramicznymi zastosowanymi na posadzce pomieszczenia, dzięki czemu, rozwiązanie stanie się niemal niewidoczne umożliwiając zachowanie spójnej aranżacji pomieszczenia. Wyjmowane, łatwo dostępne sitko pozwala szybko i bez kłopotu usunąć nagromadzone włosy i zanieczyszczenia. Aby zapobiec wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji na skutek wysychania syfonów (sytuacja spotykana w pomieszczeniach rzadziej używanych lub z ogrzewaniem podłogowym) można zastosować tzw. syfon suchy Multistop.


Odpływ ścienny SCADA alternatywą dla wpustu łazienkowego i odpływu liniowego

odpływ ścienny KESSEL Scada

Ciekawe rozwiązanie łazienkowe stanowi odpływ ścienny KESSEL Scada, który udowadnia, że design i funkcjonalność z powodzeniem mogą iść ze sobą w parze. Miłośnicy minimalistycznego wzornictwa absolutnie nie będą zawiedzeni. Odpływ ścienny KESSEL Scada stanowi odzwierciedlenie nowoczesnego podejścia do projektowania praktycznych elementów wykończeniowych. Dopracowanie pod względem technicznym idzie tu w parze minimalistyczną formą, którą można urozmaicić podświetleniem LED kreującym w łazience wyjątkową atmosferę. Odpływ zamontowany w ścianie nie zakłóca układu płytek na podłodze i w jeszcze mniejszym stopniu ingeruje w aranżację pomieszczenia, szczególnie przy zastosowaniu wariantu do wypełnienia płytką.

Odpływ ścienny KESSEL Scada można elastycznie dopasować do każdego typu zabudowy. Minimalna całkowita wysokość zabudowy odpływu wynosi zaledwie 80 mm, a więc nadaje się świetnie nie tylko do wykończenia nowych przestrzeni prysznicowych, ale i do zastosowania przy remontach lub renowacji pomieszczeń.

odpływ ścienny KESSEL Scada

Instalacja możliwa jest w ścianie murowanej, w płycie gipsowej oraz za pomocą gotowego modułu podłogowego z fabrycznie wykonanym spadkiem. Istnieją także trzy warianty podłączenia odpływu: z przodu oraz z boku – po prawej lub po lewej stronie. Płynna regulacja wysokości za pomocą nóżek montażowych zapewnia komfortowy montaż i perfekcyjne zlicowanie odpływu z warstwą wykończeniową ściany i posadzki. Wyjmowany syfon umożliwia bezproblemowe utrzymanie wpustu w czystości.

Odpływ ścienny KESSEL Scada stanowi zatem efektowny, uniwersalny i funkcjonalny produkt do wyposażenia każdej łazienki, bez względu na zastane warunki budowlane.

www.kessel.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Kessel Sp. z o.o.
Biskupice Podgórne, ul. Innowacyjna 2
55-040 Kobierzyce
tel. (71) 774 67 60
www: www.kessel.pl
mail: wyślij wiadomość
Kessel Sp. z o.o.

instalacje wod-kan w budynkach » odpływy prysznicowe » wpusty łazienkowe » wpusty podłogowe » odpływy ścienne » wpusty dachowe » wpusty podwórzowe i parkingowe » wpusty piwniczne » kratki ściekowe » separatory tłuszczu » zasuwy burzowe Staufix » zawory zwrotne » klapy końcowe » przepompownie » system kanalizacji zewnętrznej » odwodnienia liniowe zewnętrzne » studzienki kanalizacyjne » separatory substancji ropopochodnych » małe przepompowniePodobne artykuły
Odpływy prysznicowe narożne i łukowe - przegląd

woda i kanalizacja

Odpływy prysznicowe narożne i łukowe - przegląd

W aranżacjach nowoczesnych łazienek coraz rzadziej można spotkać prysznice z tradycyjną kabiną i brodzikiem. Obecnie... więcej...

Prysznicowe odpływy liniowe Linearis Comfort

woda i kanalizacja

Prysznicowe odpływy liniowe Linearis Comfort

Dzięki zastosowaniu prysznicowych odpływów liniowych można pozbyć się z łazienki standardowego brodzika,... więcej...

Aqualift F Basic - nowoczesna technologia w przystępnej cenie

woda i kanalizacja

Aqualift F Basic - nowoczesna technologia w przystępnej cenie

Aqualift F Basic firmy KESSEL to przepompownia do odprowadzania ścieków domowych. Nowe urządzenie w ofercie... więcej...


Facebook
Instagram