coram
aurora

Oświetlenie w fugach

data aktualizacji: 26-05-2014, 12:22 – artykuł promocyjny

Jednym ze sposobów dekoracji łazienki, które jest obecnie coraz częściej spotykane jest w nowoczesnych aranżacjach, to oświetlenie montowane w fugach. Zastosowanie tego rodzaju oświetlenia pozwala wydobyć piękno łazienki, stając się prawdziwą jej ozdobą.

Oświetlenie w fugach

Podświetlane LED fugi można zastosować zarówno na podłodze między terakotą, jak również na ścianach pomiędzy glazurą. Montaż tego rodzaju oświetlenia nie wymaga dużego nakładu pracy ani pieniędzy. Każda dobry fachowiec układający kafelki w łazience, powinien bez problemu poradzić sobie z montażem.

fot.: SOLED

Jak zamontować oświetlenie LED w fugach?

Aby zamontować oświetlenie LED w fugach potrzebne są następujące produkty: wodoodporną taśmę LED, wodoodporny profil LED, silikon oraz zasilacz LED.
Jeśli decydujemy się na zastosowanie w łazience oświetlenia LED w fugach, to powinniśmy planując rozmieszczenie instalacji elektrycznej, pamiętać także o doprowadzeniu odpowiednich przewodów. Montaż tego rodzaju oświetlenia polega na umieszczeniu w fugach pomiędzy płytkami, profilu LED, który następnie należy wraz z osłonką dokładnie zalać silikonem.


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: SOLED

Podobne artykuły
3 kroki do doskonałej łazienki

meble i akcesoria

3 kroki do doskonałej łazienki

Większość osób urządzających swoje łazienki pragnie stworzyć wygodną i przytulną przestrzeń. Dlatego... więcej...

Półki pod prysznicem - pomysły na aranżacje

meble i akcesoria

Półki pod prysznicem - pomysły na aranżacje

W dzisiejszych czasach ze względu na szybki tryb życia, urządzając łazienkę coraz częściej wybieramy kabinę... więcej...