konkurs fotograficzny nasze łazienki 2023

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Zwykły - niezwykły, uniwersalny korek umywalkowy Up&Down

artykuł promocyjny

Zwykły - niezwykły, uniwersalny korek umywalkowy Up&Down

Montując umywalkę musimy zadbać również o odpływ, ważne jest by był trwały i nieawaryjny. Rynek oferuje wiele modeli umywalek o różnych wymiarach. Jak zatem wybrać odpowiedni korek, gdy przed skorzystaniem z uniwersalnego rozwiązania powstrzymuje nas obawa co do jego jakości? Z odpowiedzią przychodzi prostota.  

Dwa banalne wręcz pomysły projektantów Silfry spowodowały, że możliwości wykorzystania zwykłego korka umywalkowego zwiększają się wielokrotnie. W połączeniu z materiałem umożliwiającym jego cięcie staje się naprawdę uniwersalnym rozwiązaniem.

 

Madix - uniwersalny korek do cięcia Up&Down


Po pierwsze korek jest dłuższy od standardowych. Projektanci wydłużyli go do 100mm długości. Dzięki temu można go dopasować do wielu umywalek o różnej grubości. Po drugie na wysokości 65mm i 75mm posiada znaczenia, które wskazują wysokość korka potrzebną do montażu w wielu standardowych umywalkach. Wyznaczają one po prostu linię cięcia ułatwiając samodzielny montaż. Korek można montować zarówno w umywalkach bez przelewów jak i umywalek z przelewami, umożliwiają to dwa inne znaczenia wskazujące miejsca, w których należy wywiercić otwory. Tych kilka oznaczeń sprawia, że jego samodzielny montaż jest dużo łatwiejszy, już nie musimy się martwić, że popełnimy błąd i zniszczymy korek podczas instalacji.
 

Madix - mechanizm Up&Down i patent Silfra ułatwiający czyszczenie

 

 

Uniwersalność, ale też jakość

 

Chcąc zwiększyć żywotność korka zastosowano w nim dwa opatentowane mechanizmy. System zamykania i otwierania Up&Down, popularnie zwany również Klik-Klak wyposażony w specjalną sprężynę ze stali nierdzewnej,  przechodzi każdorazowo milion testowych cykli zanim zostanie dopuszczony do sprzedaży. Co więcej znajdujący się w pozycji zamkniętej korek jest całkowicie wodoszczelny dzięki wykorzystaniu odpowiedniego uszczelnienia i działania siły grawitacji.

 

Drugi zastosowany patent pomaga w czyszczeniu całego mechanizmu. Dzięki prostej konstrukcji można wyjąć cały korek z odpływu, usunąć wszelkie zanieczyszczenia i równie łatwo zamontować go z powrotem.

 

Jego niewątpliwym atutem są szerokie możliwości zastosowania go nie tylko do umywalek z i bez przelewu, ale też wykonanych z różnych materiałów (szkło, porcelana, stal) i montowanych w różny sposób (nablatowe, półblatowe etc.) Odpowiednio dobrane materiały i proste rozwiązania techniczne połączone z możliwością samodzielnego montażu czynią go solidnym i uniwersalnym rozwiązaniem wielu problemów napotykanych podczas instalacji.

 

 

Dane techniczne:

 

  • średnica 1 1/4”
  • wykończenie: ABS
  • średnica przykrywki korka: 64mm - całkowita długość: 100 mm
  • możliwości montażu: umywalki z przelewem i umywalki bez przelewu


 

 

Kontakt w sprawie produktów:

Madix PPHU
ul. Lwowska 72
34-100 Wadowice
tel. (33) 873 15 74
www.madix.com.pl    madix@madix.com.pl
baterie zestawy natryskowe panele prysznicowe akcesoria łazienkowe grzejniki baterie czasowePodobne artykuły
Ceramika w pigułce - wybór i montaż umywalki

ceramika sanitarna

Ceramika w pigułce - wybór i montaż umywalki

Dobrze zaaranżowana strefa umywalkowa warunkuje wygodę przy wykonywaniu codziennych czynności higienicznych, jak... więcej...

Płyta przyciskowa zwalczająca wirusy i bakterie - EXCLUSIVE aseptic od WERiT

ceramika sanitarna

Płyta przyciskowa zwalczająca wirusy i bakterie - EXCLUSIVE aseptic od WERiT

Wprowadzone na polski rynek przez WERiT, generalnego dystrybutora marki JOMO, płyty przyciskowe do urządzeń spłukujących... więcej...

Elegancka ceramika jako dopełnienie każdej łazienki

ceramika sanitarna

Elegancka ceramika jako dopełnienie każdej łazienki

Każda łazienka zasługuje na wyjątkowe wykończenie. Spędzamy w niej najważniejsze chwile dnia, a często jest... więcej...
Facebook
Instagram