aurora

Lustra łazienkowe - przegląd

artykuł promocyjny

Lustro jest niezbędnym elementem każdej łazienki. elementów wyposażenia łazienki. Współcześnie pełni nie tylko funkcję użytkową ale dodatkowo stanowi atrakcyjny element dekoracyjny pomieszczenia, w którym znajduje zastosowanie. W zależności od charakteru aranżacyjnego wnętrza, lustro musi harmonizować z jego wystrojem.

Lustra łazienkowe - przegląd

Przed powieszeniem lustra należy zaplanować jego oświetlenie. Najlepsze jest to, znajdujące się pomiędzy taflą, a osobą przed nim stojącą. Nie powinno wieszać się lustra naprzeciw okna - światło będzie się odbijać, co może utrudniać przeglądanie się. Ważne znaczenie ma także zapobieganie parowaniu luster. To częsty problem, pojawiający się szczególnie w małych łazienkach. Aby temu zapobiec, wystarczy do tylnej tafli przymocować specjalną matę grzewczą.

 

Możemy wyróżnić klika rodzajów luster łazienkowych:

 

Lustra tradycyjne

Są nimi lustra bez ram, lustra podłużne prostokątne lub owalne. Każde z nich daje wiele możliwości, można powiesić je poziomo lub pionowo, otrzymując różne efekty. Mogą to być także lusterka stojące lub do powieszenia na ścianie. Można wybrać lustro łazienkowe oprawione w elegancką ramę z litego drewna lub ramę ze stali nierdzewnej.

lustro w łazience - Scandi SQ Gieradesignlustro łazienkowe Ambient GieraDesignlustro w łazience - Scandi Gieradesignlustro łazienkowe Scandi Belt GieraDesign

fot.: GieraDesign - nowoczesne lustra łazienkowe w lakierowanych ramach wykonane z wodoodpornych materiałów

 

Lustra kosmetyczne

Są niezastąpione w każdej łazience. Przydają się, gdy robi się staranny makijaż, oczyszcza twarz, wkłada soczewki kontaktowe. Panowie docenią je podczas codziennego golenia, które wykonają znacznie szybciej i precyzyjniej. Lustra kosmetyczne obecne na rynku mogą mieć okrągły lub owalny kształt, wystepują także lustra o kształcie prostokąta i kwadratu. Lustra kosmetyczne mogą być dwustronne - z jednej strony mieć taflę klasyczną, z drugiej powiększającą. Lustra te montowane są do ściany za pomocą ruchomego wysięgnika.

Aurora Technika Świetlna - lusterko kosmetyczne Astro Lighting lustro LED Lapis Lustrodlaciebie.pl
fot. Aurora Technika Świetlna - lusterko Astro Lighting fot.: Lustrodlaciebie.pl lustro łazienkowe Lapis z oświetleniem LED, będące połączeniem dwóch luster - zwykłego i powiększającego, które świetnie sprawdzi się podczas robienia makijażu


Geesa 911083      

                      fot. Coram - lusterka seria Geesa                


Lustra podświetlane

Mają różne kształty i rozmiary oraz natężenia oświetlenia. Lustra z wbudowanym oświetleniem zapewniają miękkie i niezakłócone przez refleksy i niewłaściwe ustawienie światło, skierowane bezpośrednio na twarz a ciepło wydzielane przez podświetlenie ogranicza parowanie powierzchni lustra. Podświetlenie może przybierać różną formę - od lampek halogenowych, przez diody LED aż po rozwiązania designerskie pod postacią wyeksponowanych żarówek. Lustro podświetlane to stylowy dodatek do nowoczesnej lub minimalistycznej łazienki.

Lustro LED Jowisz Lustrodlaciebie.plLustro LED Vitrum Lustrodlaciebie.pllustro LED Fenestra Lustrodlaciebie.pl

fot.: Lustrodlaciebie.pl

Aurora Technika Świetlna - podświetlane lustro Astro Lightinglustro łazienkowe Defra z wbudowanym oświetleniem LED Deftrans

                 fot. Aurora Technika Świetlna - Astro Lighting                        fot.: lustro łazienkowe Defra         
                                                                                                    z wbudowanym oświetleniem LED 

Lustra LED Elita

                                         Lustro LED Elita

fot.: Lustro łazienkowe Häfele Aquasys, wielofunkcyjne - oświetlenie do makijażu, oświetlenie nastrojowe, podgrzewanie zapobiegające zaparowaniu lustra i nagłośnienie w jednym urządzeniu

 

 

Lustra ozdobne

Stanowią atrakcyjny element dekoracyjny pomieszczenia, w którym znajdują zastosowanie. W ofercie rynkowej można znaleźć oryginalne wzornictwo tafli luster zdobionych fusingowanym szkłem. Dzięki wykorzystaniu tej metody łącznia kolorowego i różnego szkła, w odpowiedniej temperaturze powstają niepowtarzalne i wyjątkowo atrakcyjne ramy, w których osadzona jest lustrzana tafla. Występują także lustra zdobione przy wykorzystaniu specjalnych wydruków fotograficznych. Dzięki wykorzystaniu grawerowanych zdobień powstają natomiast niepowtarzalne ornamentyki, które zdobią lustra. Grawerowane wzory mogą tworzyć całą ramę dla tafli lustrzanej jak również przebiegać przez jej powierzchnie nadając jej charakterystycznej głębi.

lustro ze szklaną ramą - Glasimolustro ze szklaną ramą - Glasimo

fot.: Glasimo - lustra łazienkowe ze szklaną ramą

lustro ozdobnelustrolustro łazienkowe

lustro łazienkowe

fot. konkurs fotograficzny Nasze łazienki

Vabo - Rama wykonana z ozdobnej blachy (gładkiej lub flokowanej) w różnych kolorach. Istnieje możliwość wyboru różnych średnic ramy.Vabo - Rama wykonana z ozdobnej blachy (gładkiej lub flokowanej) w różnych kolorach. Istnieje możliwość wyboru różnych średnic ramy.

fot.: VABO - Rama wykonana z ozdobnej blachy (gładkiej lub flokowanej) w różnych kolorach. Istnieje możliwość wyboru różnych średnic ramy.

Konkurs Nasze Łazienki 2010 - lustro ozdobione ramą z płytek ceramicznych lustro z ramą z płytek ceramicznych

fot. Konkurs Nasze Łazienki - lustra zdobione ramą z płytek ceramicznych

GieraDesign

Fot.: Lustro o nieregularnym organicznym kształcie - GieraDesign

Lustra z szafką

Lustra łazienkowe często montowane są wraz z szafkami łazienkowymi. Jest to rozwiązanie pozwalające zachować porządek przy umywalce. Na przykład wisząca szafka łazienkowa z lustrem zajmuje mało miejsca. Mimo to jest pakowna. Można schować w niej najpotrzebniejsze przybory np. kosmetyki czy inne przedmioty.

Coram - meble łazienkowe Cadero Tiger

 fot. Coram - meble Tiger - Cadero  

 lustro łazienkowe z panelem, szafką i półką Elita z kolekcji Aqua Line

fot.: Elita - lustro łazienkowe z panelem, szafką i półką z kolekcji Aqua Line

 

Lustra wklejane na ścianę

Lustra wklejane na ściane charakteryzują się dużą powierzchnią i równym wykończeniem, pozbawionym stopni między powierzchnią szklaną a ścianą. Oprócz funkcji ozdobnych stanowią również bardzo praktyczny dodatek, który optycznie powiększy każdą łazienkę. Dodatkowo można je dopasować do każdej powierzchni.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - lustro wklejane w ścianę

 

Mobilne lustro

Mobilne lustro to ciekawa propozycja z oferty firmy Cersanit. Wchodzi ono w skład kolekcji Smart. Dzięki innowacyjnemu mechanizmowi możliwe jest dostosowywanie odległości lustra od twarzy w zależności od naszych preferencji. Udogodnienie to pozwala wygodnie i precyzyjnie wykonać makijaż. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest wyposażenie lustra w reling i w półkę, na której możemy umieścić kosmetyki, które chcemy mieć w zasięgu ręki.

Okrągłe, prostokątne, z oświetleniem - jakie lustro do łazienki wybraćOkrągłe, prostokątne, z oświetleniem - jakie lustro do łazienki wybrać

fot.: Sapho - TIRA lustro przesuwne z oświetleniem LED

 

Grzejnik łazienkowy z lustrem

Lustro łazienkowe z lustrzaną taflą to niezwykle ciekawie wyglądające rozwiązanie, którego umieszczenie w łazience może dodatkowo optycznie powiększyć wnętrze.

grzejnik Instal-Projekt Indivi New z lustrem

fot.: Instal-Projekt

 

Zobacz koniecznie:


Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, www.e-oprawa.pl
Zdjęcia: GieraDesign, Häfele, Sapho, Coram, Aurora Technika Świetlna, Elita, Projekty i Dekoracje Świetlne, Vabo, Defra, Lustrodlaciebie.pl, Instal-Projekt, MIKOŁAJSKAstudio, Glasimo

Meble ElitaPartnerzy

GTV

logo Piramida     BISK

Magma

Aurora

logo Coram

 Cristalstone Luxum

Hafele      Defra

Mantes    partner serwisu Hettich

RihoElements


     Emako


    Sapho

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram