konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Morski wystrój łazienki z płytkami z kolekcji Realle

data aktualizacji: 07-05-2012, 08:49 – artykuł promocyjny

Morski wystrój łazienki z płytkami z kolekcji Realle

CERAMSTIC przesyła pocztówkę znad morza – kolekcja płytek ceramicznych Realle zabiera nas na spacer piaszczystą plażą w leniwe, letnie popołudnie. Urządzona w marynarskiej estetyce łazienka pozwoli poczuć się jak na wakacjach i sprawi, że cząstka lata zostanie w naszym wnętrzu przez cały rok.

 

Styl marynistyczny w designie wnętrz czerpie garściami z najnowszych trendów rodem z topowych pokazów mody. Na wybiegach królują klasyczne pasy granatu i bieli, z akcentami soczystej, czerwonej szminki. Tymczasem łazienka w tej konwencji to o wiele więcej - tu naturalna kolorystyka płytek i dekoracyjność elementów może stanowić atrakcyjne tło dla skojarzeń z daleką, egzotyczną podróżą, albo ukoić zmysły wspomnieniem letniego wiatru znad Morza Egejskiego. Odpowiednio dobrane dodatki mogą bowiem podkreślić nawiązanie do szykownej, krzykliwej promenady Lazurowego Wybrzeża, bądź przenieść w świat cichych, subtelnych wydm znad Bałtyku.

 

             


Morski wystrój łazienki zaaranżowanej z użyciem płytek z kolekcji Realle przywodzi na myśl obrazy falujących łanów zbóż, soczystość lazurowego morza, bielone ściany greckich wiosek i czerwone dachówki włoskich miasteczek. Podążając tropem tych skojarzeń, w żeglarskiej łazience umieścimy starannie dobrane dodatki w odcieniach szafiru, dodatkowo podkreślające niezwykły charakter pomieszczenia: subtelne, szklane elementy, pasiaste, naturalne tkaniny, czy klasyczną armaturę. W morską łazienkę idealnie wpisują się także bielone fronty mebli, lekko naznaczone upływem czasu, a także ciekawe bibeloty, nawiązujące do pokładu statku. Klamrą spinającą morskie akcenty w całość są zaś płytki z kolekcji Realle, o deseniach inspirowanych nadmorską estetyką.

 


W skład marynistycznej kolekcji Realle wchodzą ceramiczne pokrycia ścienne, gresowe pokrycia podłogowe oraz elementy dekoracyjne. Płytki CERAMSTIC stworzono w modnych, wielkich formatach 91x43,2 cm oraz 85x40,5 cm, które dodają wnętrzu klasy prawdziwego salonu kąpielowego. Stonowany, jasny rysunek płytek przywołuje na myśl wyrzeźbiony falami, piaszczysty brzeg plaży.

 

Faktury elementów dekoracyjnych symbolizują z kolei rytm spokojnej tafli morza lub lekko wzburzonego oceanu, choć równie dobrze można je przyrównać do kształtowanych wiatrem wydm. Powierzchnie te stanowią wysmakowane, dekoracyjne tła dla prostych brył tradycyjnej, białej ceramiki łazienkowej. W taką estetykę świetnie wkomponuje się łagodnie zaokrąglona, wygodna wanna na niewielkim podwyższeniu – dzięki takim rozwiązaniom poczujemy się jak w luksusowym, śródziemnomorskim kurorcie. A wszystko to bez wychodzenia z domu!

 

Morskie inspiracje w połączeniu z kolekcją CERAMSTIC Realle to przemyślana i modna alternatywa dla popularnej estetyki szkła i stali. Łazienka w stylu marynistycznym może sprawić, że słońce będzie świecić w naszym domu przez cały rok. Przy odrobinie wyobraźni kąpiel stanie się relaksującą, morską przygodą, po której z radością założymy granatowe rybaczki.

 

 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: CeramsticPodobne artykuły
Czym i jak czyścić płytki ceramiczne, klinkier i kamień naturalny

podłogi i ściany

Czym i jak czyścić płytki ceramiczne, klinkier...

Glazura i terakota z materiału ceramicznego lub kamienia naturalnego wytwarzane są od tysięcy lat. Materiał ten... więcej...

Kleje do płytek Knauf

podłogi i ściany

Kleje do płytek Knauf

Firma Knauf w swojej ofercie posiada zaprawy klejące do różnych płytek: ceramicznych, gresowych, kamiennych.... więcej...

Renowacja fug

podłogi i ściany

Renowacja fug

Fuga jest nieodłącznym elementem niemal każdej ściany i posadzki wykończonej płytkami gresowymi, ceramicznymi... więcej...