Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Zbuduj bezpieczne i szczelne pomieszczenie mokre

artykuł promocyjny

Zbuduj bezpieczne i szczelne pomieszczenie mokre
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Firma mira Polska Sp.z o.o. to producent chemii budowlanej. Bogata oferta firmy obejmuje masy do napraw betonu, masy samopoziomujące w tym masy do układania bezpośrednio na podłożach drewnianych, hydroizolacje, kleje do układania płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego na podłożach betonowych, drewnianych i stalowych, masy do spoinowania - cementowe i epoxydowe, płyny do czyszczenia i pielęgnacji płytek ceramicznych. Obecnie produkty firmy dostępne są w Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii, Republice Czeskiej i na Ukrainie.

 

Systemy uszczelnień pomieszczeń mokrych pod okładzinami ceramicznymi

Mira systemy do wykonywania izolacji przeciwodnych pomieszczeń mokrych spełniają europejskie i krajowe wymogi dotyczące zabezpieczenia przegród budowlanych przed wodą i wilgocią w pomieszczeniach mokrych. Wszystkie typy konstrukcji (systemów) mira posiadają certyfikat CE i są objęte bieżącą, zewnętrzną kontrolą laboratoryjną.

mira Polska - hydroizolacja

 

Wodoszczelność przy minimalnym zużyciu materiału

Gęstopłynna membrana mira 4400 multicoat przeznaczona jest do stosowania zarówno na wrażliwych jaki i niewrażliwych na wilgoć podłożach. 4400 multicoat zapewnia maksymalną ochronę przed przenikaniem wody pomimo niskiego zużycia materiału w ilości min. 1 kg/m2.

 • niewielkie zużycie membrany wodoszczelnej wpływa na ekonomię rozwiązania -  niski koszt izolacji
 • elastyczność membrany zwiększa bezpieczeństwo systemu.

 

W skład systemów mira wchodzą również:

 • mira 4410 vapourstop - gestopłynna masa powstrzymująca dyfuzję pary wodnej
 • mira 4500 vapourmat - specjalna mata wodo i paroszczelna

 

Uzupełnienie systemów stanowią taśmy narożnikowe, narożniki i kołnierze.

 

Wybór właściwego systemu (konstrukcji)

 • Konstrukcja PL1 - system wodoszczelny, opór dyfuzyjny 35 GPa s m2/kg.


Zastosowanie
: podłoża niewrażliwe na wilgoć w całym pomieszczeniu mokrym (np. beton lekki, cegła, tynk i szpachle cementowe) oraz wrażliwe na wilgoć podłoża ścienne w strefie wilgotnej (np. płyty drewniane, drewnopochodne, gipsowo-kartonowe, wapienno-silikatowe itp.); mira 4400 multicoat zapewnia maksymalną ochronę przed wnikaniem wody pomimo niskiego zużycia materiału (1 kg/m2)
 

mira Polska - konstrukcja PL1      

 

mira Polska - mira 4400 multicoat 15kgmira Polska - mira 4400 multicoat

 

 • Konstrukcja PL2 - system wodoszczelny, opór dyfuzyjny 134 GPa s m2/kg.


Zastosowanie
: podłoża wrażliwe na wilgoć – podłogi i ściany w strefie mokrej (np. płyty drewniane, drewnopochodne, gipsowo-kartonowe, wapiennosilikatowe itp.); mira 4410 vapourstop jest gęstą, płynną masą zatrzymującą dyfuzję, stosowaną z mira 4400 multicoat w przypadkach zaostrzonych wymagań dot. paroszczelności w konstrukcji pomieszczenia mokrego.
 

mira Polska - konstrukcja PL2     mira Polska - konstrukcja PL2, 4410 vapourstop

 

 • Konstrukcja PL3 (specjalna) – system wodoszczelny, opór dyfuzyjny 650 GPa s m2/kg.


Zastosowanie
: pomieszczenia mokre narażone na intensywne działanie wody lub gdzie stawia się wysokie wymagania bezpieczeństwa i jakości np. w budownictwie mieszkalnym, łaźniach szkolnych i obiektach sportowych itd.; mata mira vapourmat jest paro- i wodoszczelna, mata mira vapourmat pozwala uzyskać wodoszczelną konstrukcję na wrażliwych na wilgoć podłożach w pomieszczeniach mokrych.
 

mira Polska - konstrukcja PL3    mira Polska - konstrukcja PL3

 

Kleje do płytek

Kleje do płytek mira klasy S1 (odkształcalne) lub S2 (wysokoodkształcalne) tworzą warstwę klejącą o bardzo dużej elastyczności i najwyższej przyczepności. Płytki mogą być układane na pracującym podłożu lub świeżym betonie bez ryzyka przemieszczania się i odspojeń. Kleje mira klasy S1 i S2 dedykowane są do okładzin małochłonnych oraz na elastyczną membranę izolacyjną mira 4400 multicoat.

mira Polska - kleje do płytek

Kleje C2TE klasy S2 cechuje bardzo wysoka zawartość specjalnych dodatków modyfikujących zapewniająca im najwyższą odkształcalność (ponad 2 razy wyższą od klasy S1) i najwyższą przyczepność. Zaprawy klejowe klasy S2 – dzięki swej dużej elastyczności (odkształcalności) i przyczepności są najlepszym rozwiązaniem w „ekstremalnych” warunkach.

 

 • S1 S2 odkształcalne kleje do płytek - kiedy podłoże”pracuje”


Kleje mira sklasyfikowane S1 lub S2 pozwalają uzyskać warstwę klejącą o bardzo dużej elastyczności i najwyższej przyczepności. Daje to możliwość układania płytek na pracującym podłożu lub świeżym betonie bez ryzyka, że płytki się przemieszczą, pękną czy odspoją z powodu pracy podłoża czy skurczu betonu.

 

 • S2 – Kiedy wymagana jest ekstra elastyczność


Kleje mira sklasyfikowane S2 mają podwójnie wysoką elastyczność (odkształcalność) w warstwie klejącej i mogą „przyjąć” duże przemieszczenia podłoża. Daje to optymalną pewność właściwie wykonanej pracy – szczególnie tam, gdzie stan lub rodzaj podłoża są niepewne. 3130 superfix(C2TE S2) oraz z-fix(C2TE S2) są szczególnie zalecane do szklanej mozaiki, marmuru itp. Z klasyfikacją S2 są to kleje idealne na podłoża trudne, takie jak np. nowo ułożony beton itp. Kleje te są polecane do płytek o dużych formatach (większych niż 30cm x 30cm); na powierzchniach podłogowych o silnym obciążeniu zaleca się 3250 superplanfix.

 

mira Polska - klej 3250 suerplanfix C2F mira Polska - klej 3230 superrapidfix C2FT

 

 • F szybkotwardniejący klej do płytek - kiedy liczy się czas


Jeśli sytuacja  wymaga szybkiego zakończenia prac i oddania powierzchni do użytku należy użyć kleju o oznaczeniu F! Klej o takim oznaczeniu umożliwia w normalnych warunkach przystąpienie do fugowania już po 2-4 godz. od ułożenia płytek. Stosowany również, kiedy ograniczone czasowo dogodne warunki pogodowe nie pozwalają na zastosowanie kleju o długotrwałym procesie twardnienia. 3230 superrapidfix(C2FT) oraz 3250 superplanfix(C2F) są z powodu krótkiego czasu twardnienia idealne do napraw w intensywnie eksploatowanych obiektach użyteczności publicznej, gdzie pracę trzeba zakończyć w przeciągu kilku godzin. Na podłogi narażone na duże obciążenia i pokryte płytkami dużego formatu zaleca się 3250 superplanfix.

 

 • T klej o zmniejszonym spływie - eliminuje podparcie Kleje o oznaczeniu T


gwarantują że maksymalne obsunięcie się w dół osadzonej w zaprawie klejowej płytki na powierzchni pionowej lub pochyłej nie wyniesie wiecej niż 0,5 mm. Kleje mira posiadające znak T trzymają płytkę w chwili klejenia tak dobrze, że możliwe jest wykonanie pracy bez użycia podparcia, krzyżyków czy sznurka. Większość klejów mira jest zaklasyfikowana T. Tę właściwość potrafi wykorzystać doświadczony kafelkarz, który ma „miarę w oku” i błyskawicznie ułoży płytki bez pomocy krzyżyków, sznurka czy podpórek.

mira Polska - klej 3110 unifixmira Polska - klej 33130 superfix C2TE S2      mira Polska - klej z-fix C2TE S2
3110 unifix                                   3130 superfix                                 z-fix • E klej o wydłużonym czasie otwartym - mniejsze straty i mniejszy stres


Kleje mira o oznaczeniu E mają ekstra długi czas otwarty pracy. Przez 30 min. Po naniesieniu kleju i przeciągnięciu zębatą stroną pacy można układać w nim płytki i korygować bez ryzyka obniżenia przyczepności. Daje to gwarancję dobrego wykonania pracy oraz optymalizuje proces układania płytek dzięki możliwości nanoszenia jednorazowo kleju na duże powierzchnie. 3110 unifix, 3130 superfix oraz z-fix z wyżej wymienionych powodów są zalecane do prac na dużych powierzchniach. Ponadto charakterystyczne dla klejów zaklasyfikowanych E jest to, że w zależności od temperatury i wilgotności pomieszczenia zanim stwardnieją mogą stać w wiadrze do kilku godzin po wymieszaniu, co zmniejsza straty materiału.

Kontakt w sprawie produktów:

mira Polska Sp. z o.o.
ul. Boczna 8
44-240 Żory
tel. (32) 756 00 31-32
www.mira.ee/pl    info@mira.pl
mira Polska Sp. z o.o.

kleje do płytek » fugi » środki gruntujące » silikony » masy samopoziomujące » środki do czyszczenia i pielęgnacji płytek podłogowych i ściennych » systemy hydroizolacji » narzędzia do układania płytek
Polecamy
Płytki łazienkowe Zainspiruj się podłogi i ściany

Płytki łazienkowe Zainspiruj się

 
Panele winylowe w łazience porady łazienkowe

Panele winylowe w łazience

 
Mozaika na podłodze podłogi i ściany

Mozaika na podłodze

 
płytki imitujące marmur - hiszpańskie wzory w ofercie salonika podłogi i ściany

Hiszpańskie płytki imitujące marmur

 
Dwa popularne gatunki kamienia w łazience podłogi i ściany

Dwa popularne gatunki kamienia w łazience

 

Partnerzy

  Cerramed  

  Weber  Rigips

  
Sapho

Magma
logo knauf


   kaflando płytki ceramiczne
 
   logo Śnieżka    Logo MAGNAT

Luxum Cristalstone

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram