Elita

Łazienka w stylu francuskim

artykuł promocyjny

Łazienka w stylu francuskim

Styl francuski w wystroju wnętrz, a w tym łazienek ma swoje korzenie w epoce baroku i klasycyzmu. Łazienka urządzona w tym stylu jest pomieszczeniem luksusowym i niezwykle eleganckim. Bardzo często jest to wręcz salon kąpielowy będący miejscem relaksu i wypoczynku. Wyjątkowo bogaty w dodatki, wręcz zatłoczony oparty na osi symetrii. Armatura łazienkowa, meble jak również akcesoria i dodatki występują parami, w symetrycznym ustawieniu. Często wykorzystywane są tu materiały naturalne - kamień i drewno - obecne zarówno na podłodze jak i ścianach. W stylu francuskim dozwolone jest zapożyczanie trendów z innych styli czy łączenie z innych epok.


http://www.lazienkowy.pl/obrazki3/ceramika_sanitarna_lante_simas_yeti_150316.jpg
fot.: Łazienka w stylu francuskim symetryczne ustawienie mebli łazienkowych i dodatków - ceramika sanitarna Lante Simas - Yeti

 

Ściany, podłogi


Płytki ceramiczne obecne są także i w tym stylu ale jedynie na podłodze. Ściany zostały zdominowane przez farbę, boazerię lub tapetę. Kolorami dominującymi w łazience urządzone w stylu francuskim są biele, beże czy subtelne pastele.

fot.: Cersanit

Dzięki jasnej kolorystyce optycznie powiększymy pomieszczenie. Obok jasnych kolorów na ścianie dobrze będzie wyglądać tapeta z delikatnym wzorem, czy boazeria w jasnych kolorach. Bardzo często sufit zdobi sztukateria, która nadaje łazience pałacowego wyglądu. Ciekawą alternatywą dla płytek ceramicznych jest kamień naturalny, dzięki któremu łazienka nabiera gustownej elegancji. Bardzo często spotykanym elementem wykorzystywanym na podłodze są dywaniki łazienkowe lub dywany.


http://www.lazienkowy.pl/obrazki3/lazienka_w_stylu_francuskim_salonika_big_opoczno_150316.jpg
fot.: Łazienka w stylu francuskim kolekcja Big Opoczno - Salonika


Ceramika i armatura


Elementem nieodłącznym jest wanna wolnostojąca, dzięki której łazienka zyskuje na lekkości, delikatności bez efektu przytłoczenia. Zarówno wanna jak i umywalka powinna mieć bogato zdobiono armaturę.

http://www.lazienkowy.pl/obrazki3/wanna_wolnostojaca_arabeska_czarna_mozaikowepl_150316.jpg
fot.: Wanna wolnostojąca na arabesce czarnej - Raw Decor


Meble


Meble łazienkowe charakteryzują klasyczne kształty. Idealnie sprawdzą się wszelkiego typu komody i szafki antyki bądź stylizowane na stare meble. Nie może również zabraknąć szezlongu, krzesła czy fotelu stylizowanych na tzw. ludwiki to na nich będzie można położyć odzież lub zrelaksować się.

 

Dodatki, dekoracje, bibeloty

 

W łazience urządzonej w stylu francuskim nie może zabraknąć także lustra w bogato zdobionej ramie w kolorze złota lub bieli. Na suficie niezbędny jest bogato zdobiony kryształowy żyrandol. Ponad to obrazy lub grafiki na ścianach, a także lekkie zasłonki. Bogactwo łazienek francuskich to również mnogość zdobień, dodatków i detali zdobiących. Bibeloty (flakony perfum, wazony czy zdobione szkatułki) wykorzystane w łazience są idealnym uzupełnieniem całej kompozycji. Również dobrze będzie jeśli w takiej łazience znajdzie się okno.  

 

      Łazienka w stylu francuskim

fot. Łazienka w stylu francuskim (źródło: classic-french-chateaux.co.uk)


 

Zobacz również:

Białe meble do łazienki

Lustra podświetlane LED - kobieca elegancja

Akcesoria do łazienek Novatorre od Ferro

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
Zdjęcia: Raw Decor, Salonika, Yeti, CersanitPartnerzy

     logo Piramida

Cristalstone Luxum

   Tesa

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

BISK      Imers

GTV     Riho

  Sapho      Emako

 Electrolux

    Aurora

    logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram