Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Elita

Łazienka w stylu ekologicznym

artykuł promocyjny

Styl ekologiczny zdominował niemal każdy aspekt naszego życia. Tak też jest w przypadku urządzania wnętrz. Ekologia na dobre zagościła również w łazienkach. Bardzo ważne jest czerpanie inspiracji z natury, zarówno w naśladowaniu wzorów, jak też wprowadzania jej elementów do wystroju, ale jeszcze ważniejsza wydaje się postawa eko, czyli oszczędne gospodarowanie zasobami, wybieranie materiałów, które łatwo się rozkładają oraz stawianie na naturalne środki i kosmetyki, bezpieczne dla środowiska.

Łazienka w stylu ekologicznym

fot.: Edar

W ekologicznych łazienkach można wprowadzić efektowne ściany, wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień. Do aranżacji łazienki wykorzystuje się rośliny i kwiaty, zarówno żywe, jak i w postaci wzorów na płytkach. Warto także pomyśleć o drewnianych meblach. Są ponadczasowe, a do tego niewątpliwie wpisują się w motyw eko. Tak naprawdę ekologiczny design polega na stworzeniu aranżacji dającej poczucie jedności z naturą oraz odtworzeniu naturalnego, harmonijnego środowiska we wnętrzu mieszkania.

Drewniane meble na wymiar

fot.: EDAR Fidelus Edward - komoda z orzecha i drabina na ręczniki

Sprawdź koniecznie: Drewno w łazience

Salonika - Łazienka w stylu ekologicznymStyl ekologiczny w łazience

fot.: W stylu ekologicznym stawiamy na prostotę, która również może być piękna, jak w aranżacji salonu łazienkowgo Salonika, ale także na motywy inspirowane przyrodą, co widać na kabinie marki Novellini z nadrukiem w stylu ZEN

W łazience w stylu ekologicznym dominują biele, ciepłe szarości, beże, brązy i zieleń. Uzupełniającymi dodatkami są, np. naturalne gąbki, kokosowe myjki, trzcinowe dywaniki, wiklinowe koszyczki, mydelniczki i dozowniki z motywem kwiatowym. Ceramika ma kolor, np. piasku. Łazienkę można wyposażyć także w umywalkę wykonaną z drewna – krajowego lub egzotycznego lub kamienia naturalnego.
 

Zobacz również: Umywalki z kamienia - modne, piękne, unikalne

      Łazienka w stylu ekologicznym

fot.: Łazienka w stylu ekologicznym z kamienną podłogą i meblami marki KOŁO

Przyroda daje nam nieskończoną ilość inspiracji. Dla każdego styl eko może oznaczać coś innego. Jednym do gustu przypadną surowe materiały, w jak najmniejszym stopniu przekształcone przez człowieka, innym zaś wystarczą płytki ceramiczne imitujące drewno, czy kamień. Z pewnością na dużą uwagę zasługują rośliny, które w łazienkach pojawiają się coraz śmielej, i to zarówno w postaci małych kwiatuszków pełniących ozdobną rolę przy umywalce po konstrukcje z mchem na ścianachm, czy wbudowanymi donicami na trawy. Zobacz >> Kwiaty, trawa, mech - zielono w łazience

Kwiaty, trawa, mech - Łazienka w stylu ekologicznymŁazienka w stylu ekologicznym

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki": kamienie, wiklina, tkane dywaniki - to tworzywa godne uwagi do stylu ekologicznego

Rośliny w pomieszczeniach to także czystsze powietrze i lepsze warunki dla przebywania ludzi, dlatego warto je stosować w aranżacjach - również w łazience. 

 

Ekologiczna łazienka to świadome wybory

 

Oprócz wystroju wzorowanego na inspiracjach zaczerpniętych z natury, w łazienkach ekologicznych nie może zabraknąć również rozwiązań, które będą oszczędnie gospodarować zasobami energetycznymi i wodnymi. W tak pomyślanej idei ważne są energooszczędne urządzenia i żarówki oraz rozwiązania minimalizujące zużycie wody. Mogą to być spłuczki z różną pojemnością - dobierane według potrzeb, baterie termostatyczne czy urządzenia wykorzystujące tzw. szarą wodę.

Również wykorzystywane w łazience kosmetyki oraz środki czystości powinny nosić znamiona ekologicznych. Chemię można zastąpić specyfikami domowej roboty, które są tanie i neutralne dla środwiska. Sprawdź więcej >> Czysta łazienka - sprawdzone sposoby

Łazienka w stylu ekologicznym

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Nasza ekologia może się wyrażać również na kontakcie z przyrodą. W łazience wówczas warto zostawić okno bez przesłon, dzięki czemu będziemy mieć widok na to co wokoło nas się dzieje. Oczywiście takie rozwiązanie polecane jest w przypadku, gdy okno wychodzi na podwórko i zapewnia nam odpowiednią dozę intymności.

Łazienka w stylu ekologicznym

fot.: Massi - ekologiczne wyposażenie łazienki to jakość i trwałość, która posłuży nam przez długie lata oraz ponadczasowy design

 

Akcesoria łazienkowe w stylu eko

 

Akcesoria łazienkowe to wdzięczny temat jeśli chodzi o nadawanie wnętrzu stylu. Tak też jest i tym razem. Kubki, dozowniki, mydelniczki, które wyglądają jak ciosane pieńki drewna lub jak obrobiony fragment skały z pewnością dodadzą klimatu każdej łazience.

Akcesoria łazienkowe w stylu ekoAkcesoria łazienkowe w stylu eko

fot.: Emako - akcesoria łazienkowe w stylu eko

Półka łazienkowa z ekologicznego drewna bambusowego, nakładka na wannę

fot.: Emako - półka łazienkowa z ekologicznego drewna bambusowego, nakładka na wannę

 

Chcąc podkreślić naturalny styl łazienki gustownym akcentem - warto sięgać po drewniane akcesoria np. dębowe. Wnętrze nabiera wówczas ciepła i przytulności, zchowując przy tym elegancki wygląd.

 

akcesoria łazienkowe sealskin od coram

fot. STOJĄCE AKCESORIA ŁAZIENKOWE EARTH marki Sealskin od CORAM

Ekologiczne baterie

 

Z aeratorem, termostatyczne, z eko przyciskiem i eko blokadą, a także automatyczne i sterowane fotokomórką. Tego typu baterie spełniają wymagania armatury ekologicznej, czyli zużywającej mniejsze ilości wody. W łazience, która urządzona jest w duchu eko powinien znaleźć się jeden z powyższych modeli.

Łazienka w stylu ekologicznymŁazienka z motywem kamienia

fot.: Ferro - seria baterii Alba i Vitto VerdeLine

 

Zobacz również:


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
Zdjęcia: Massi, EDAR Fidelus Edward, Emako, Ferro, Novellini, Salonika, KOŁO

Partnerzy

logo Piramida

Cristalstone Luxum

   Tesa

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

  Imers

GTV     Riho

  Sapho      Emako

 Electrolux

Aurora

    logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram