Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Elita

Łazienka w stylu eklektycznym

artykuł promocyjny

Eklektyzm łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w każdym stylu. Pozwala stworzyć wnętrze z duszą i charakterem, które zaskakuje pomysłowością i urzeka oryginalnością. Umiejętne połączenie różnorodnych kolorów, kontrastów oraz kierunków jest niezwykle modne i odważne. Styl eklektyczny idealnie wpisze się w gusta osób, które nie potrafią zdecydować się na jedną ulubioną stylistykę. Choć wydaje się, że eklektycznymi wnętrzami rządzi chaos, tak naprawdę jest on tylko pozorny. Jak zatem osiągnąć modny efekt w eklektycznej łazience?

Łazienka w stylu eklektycznym

fot.: Ludwinowska Studio Architektury

Styl eklektyczny jest pełen szaleństwa i sprzeczności. Daje upust kreatywności i stwarza przestrzeń do aranżacyjnych eksperymentów. Choć w eklektycznej łazience na pierwszy rzut oka nic do siebie nie pasuje, w rzeczywistości wszystkie szczegóły są precyzyjnie zaplanowane. Kontrolowane połączenie różnorodnej stylistyki jest niezwykle przemyślane.

Eklektyzm w łazienceŁazienka w stylu eklektycznym

fot.: MIKOŁAJSKAStudio

Eklektyczna łazienka dopuszcza dowolność w wyborze materiałów. Z powodzeniem więc można łączyć elementy zaczerpnięte np. ze stylu minimalistycznego, skandynawskiego i nowoczesnego. Klasyczne, ciężkie, drewniane meble połączone z surowym betonem lub modnym, szklanym prysznicem to doskonały pomysł na eklektyczne wnętrze.

Eklektyczna łazienkaŁazienka w stylu eklektycznym

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Eklektyczna łazienka

fot.: ARTE DIZAIN

Ciekawym sposobem na stworzenie eklektycznej łazienki jest połączenie ze sobą różnych kształtów płytek - jodełki czy heksagonów z tradycyjnymi kwadratowymi lub prostokątnymi. W eklektycznej aranżacji idealnie sprawdzą się elementy vintage - np. wanna wolnostojąca na ozdobnych nóżkach lub duże lustro w złotej ramie w towarzystwie niezwykle modnego i nowoczesnego marmuru.

Łazienka eklektycznaEklektyczna łazienka

fot.: Ideal Standard                                                     fot.: GTV     

Łazienka eklektyczna

fot.: JedyneTakieWnętrza

Choć w eklektycznej łazience szaleństwo bierze górę nad sprawdzonymi rozwiązaniami, w przypadku kolorystyki warto zachować powściągliwość. Jeden przewodni kolor pozwoli zachować porządek i nada ton dalszym aranżacjom. W łazience w stylu eklektycznym idealnie sprawdzą się odcienie butelkowej zieleni, beżu, szarości, czerni, bieli czy złota.

Łazienka eklektyczna

fot.: Sapho

Eklektyczna łazienkaEklektyczna łazienka

                    fot.: Flow Interiors                                                            fot.: Jacek Tryc - wnętrza

Styl eklektyczny to sztuka łączenia różnych stylów. Nowoczesne rozwiązania sąsiadują z sentymentalnymi sprzętami, drobiazgami i zabytkowymi pamiątkami. W tym stylu można zestawiać tak różne elementy, jak stary zegar ze współczesnym obrazem. W eklektycznej łazience ograniczenia odnośnie do materiałów czy elementów wyposażenia niemalże nie istnieją.

 

Zobacz również:

Mini umywalka szklana z podestem

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Sapho, Ideal Standard, GTV, MIKOŁAJSKAStudio, Ludwinowska Studio Architektury, ARTE DIZAIN, JedyneTakieWnętrza, Flow Interiors, Jacek Tryc - wnętrza,

Partnerzy

logo Piramida

Cristalstone Luxum

   Tesa

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

BISK      Imers

GTV     Riho

  Sapho      Emako

 Electrolux

Aurora

    logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram