Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Elita

Łazienka w stylu marynistycznym

artykuł promocyjny

Piraci, statki, muszle i organizmy morskie to najczęstsze skojarzenia ze stylem marynistycznym. Jego naturalnym środowiskiem wydaje się łazienka, gdzie kontakt z wodą idzie w parze z relaksem i odpoczynkiem. Dla jednych jest kiczowatym zlepkiem zbyt dużej ilości ozdób, inni uwielbiają go za niezobowiązujący charakter. Styl marynistyczny z pewnością można przedstawić na wiele sposobów. Oto kilka przykładów.

Łazienka w stylu marynistycznym

Marynistyczna aranżacja - wersja z kobiecymi akcentami

 

Styl marynistyczny w designie wnętrz czerpie garściami z najnowszych trendów rodem z topowych pokazów mody. Na wybiegach królują klasyczne pasy granatu i bieli, z akcentami soczystej, czerwonej szminki.

zasłona prysznicowa Barcazasłona prysznicowa Nauticafot. Coram - zasłony prysznicowe marki Sealskin

Tymczasem łazienka w tej konwencji to o wiele więcej - tu naturalna kolorystyka płytek i dekoracyjność elementów może stanowić atrakcyjne tło dla skojarzeń z daleką, egzotyczną podróżą, albo ukoić zmysły wspomnieniem letniego wiatru znad Morza Egejskiego. Odpowiednio dobrane dodatki mogą bowiem podkreślić nawiązanie do szykownej, krzykliwej promenady Lazurowego Wybrzeża, bądź przenieść w świat cichych, subtelnych wydm znad Bałtyku.

Łazienka w stylu marynistycznym

fot.: Ferro  - armatura natryskowa Quadro idealnie współgra z niamal baśniową aranżacją, w której może zakochać się nie jeden miłośnik morskich przygód

 

Styl marynistyczny - nie tylko dla małych chłopców

 

Aranżacja łazienki inspirowana morskim klimatem pozwala zatrzymać letnią aurę i wakacyjne wspomnienia na cały rok. Orzeźwiający błękit, nieskazitelna biel i dodatki w postaci muszli czy ratanowych koszyków tworzą wnętrze sprzyjające relaksowi.

Łazienka w stylu marynistycznym - aranżacja

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

W łazience urządzonej w stylu marynistycznym podstawowymi kolorami są niebieski i biały. Tworzą one kontrastowe i świeże zestawienie, przywodzące na myśl podmuch morskiej bryzy czy bezkres oceanu. W takiej aranżacji doskonale sprawdza się glazura w odcieniach błękitu, granatu czy szarości. Stanowi ona efektowne i wyraźne tło dla białej ceramiki sanitarnej oraz chromowanych baterii.

Łazienka w stylu marynistycznym - dodatkiŁazienka w stylu marynistycznym - dodatki

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - marynistyczne dodatki

 

Drewno, wiklina, rattan, sznurek ...

 

Wystrój wnętrza najlepiej dopełniają elementy z naturalnych materiałów, jasne drewniane meble, wiklinowe pojemniki na kosmetyki czy rattanowy kosz na pranie. Nie może zabraknąć także akcentów dekoracyjnych kojarzących się bezpośrednio z morzem, jak piasek w szklanym wazonie czy kolorowe muszle. W łazience w stylu marynarskim warto wyeksponować pamiątki przywiezione z wakacji np. kamienie zebrane na plaży, bursztyny czy oprawione zdjęcia.

łazienka w stylu marynistycznym

     fot.:"Konkursu Nasze łazienki"

Biało-niebieska kolorystyka, wiklinowy kosz na pranie, lustro w grubej, drewnianej ramie. Te elementy możemy wykorzystać w łazience w stylu marynistycznym. Dom lub mieszkanie w stylu marynistycznym najbardziej będą pasowały w nadmorskiej miejscowości, ale jeżeli lubimy żeglować, każde wakacje spędzamy nad wodą, możemy wprowadzić pewne elementy przypominające nam naszą pasje, wspaniałe letnie momenty.

Łazienka w stylu marynistycznym

fot.: BOZ

Może wystarczą zdjęcia z żeglarskich wypraw w drewnianych ramach, lub powiększone i wydrukowane jako fototapety. Umieszczone w łazience lub sypialni będą inspirowały do planowania kolejnych morskich wypraw.

Łazienka w stylu marynistycznym

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

fot.: Flow Interiors

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
Zdjęcia: Coram, BOZ, Flow Interiors, Ferro

Partnerzy

logo Piramida

Cristalstone Luxum

   Tesa

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

BISK      Imers

GTV     Riho

  Sapho      Emako

 Electrolux

Aurora

    logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram