Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Elita

Łazienka w stylu skandynawskim

artykuł promocyjny

Charakterystyczne łazienki w stylu skandynawskim są jasne, często z białymi meblami. Meble są proste, pozbawione ozdób, wręcz ascetyczne, ale eleganckie i praktyczne o umiarkowanej ilości zdobień czy ornamentów. Podłoga powinna być ciemna, najchętniej z ezgotycznego drewna, choć jasna prezentuje się równie ciekawie. Obowiązkowo ściany powinny mieć kolor biały lub zbliżony - ecru czy kremowy.

Łazienka w stylu skandynawskim

fot.: Defra

W kolorystyce łazienek urządzonych zgodnie ze skandynawskim nurtem dominuje nawiązanie do drewna oraz rozbielone pastele. To one dają efekt jasnej przestrzeni. Do takiej łazienki z pewnością możemy włączyć szarości we wszelkich odmianach. Świetnie sprawdzają się również wzory, najlepiej te geometryczne, które czasem wręcz nazywa się skandynawskimi, jak np. zygzak.

Łazienka w stylu skandynawskim

 fot.: Grupa Armatura

Delikatność oraz oszczęność formy i kolorów to cechy, które przykuwają uwagę we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Nie ma tu nadmiernej przesady, brak blichtru i błyszczenia.

Meble łazienkowe w chłodnym kolorze w stylu skandynawskim Play Elita
fot.: Meble łazienkowe w chłodnym kolorze w stylu skandynawskim - Elita z kolekcji Play


Tą chłodną kolorystycznie łazienkę można ożywić przez wprowadzenie barwnych, cieplejszych akcentów. Taką rolę pełnią ozdobne dodatki, ciemne meble, ceramika, kolorowe szkło, wiklina, kamień, drewno, cotton ballsy. Wszystko z umiarem i naturalne. To elegancka, prosta i wygodna łazienka.

Łazienka w stylu skandynawskim
fot. Aranżacja uczestnika konkursu fotograficznego "Nasze łazienki" z dekoracjami w stylu skandynawskim

Nie ma miejsca na bałagan, zbytek czy niepotrzebne rzeczy. Zamiast bogatych firanek czy zasłon wystarczy bawełniana roleta bądź żaluzja. W celu uniknięcia poczucia sterylności i chłodu konieczne jest utrzymanie równowagi między bielą a naturalnymi tworzywami o innej tonacji. W stylu skandynawskim dopuszczone są motywy, np. na ręcznikach, dywanikach, kojarzące się z tą częścią Europy. Mogą to być śnieżynki, renifery czy kamienie. Bardzo popularne są także grafiki - najlepiej w wersji czarno - białej i oprawione w drewniane ramy.

Grupa Armatura - łazienka w stylu skandynawskimMeble łazienkowe Elita Inge do łazienki w stylu skandynawskim

       fot.: Grupa Armatura                                             fot.: Elita - meble z kolekcji Inge                       
                                             Zobacz także:


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
Zdjęcia: Grupa Armatura, Elita, Defra

Partnerzy

logo Piramida

Cristalstone Luxum

   Tesa

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

BISK      Imers

GTV     Riho

  Sapho      Emako

 Electrolux

Aurora

    logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram