konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Fugowanie z mira supercolour

data aktualizacji: 20-07-2015, 07:23 – artykuł promocyjny

Fugowanie z mira supercolour

mira supercolour przeznaczona jest do fugowania płytek ceramicznych, mozaiki oraz kamienia naturalnego na powierzchniach podłóg, ścian i w basenach. mira supercolour stosuje się do spoin o szerokości od 2-10 mm zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
 

mira Supercolour


mira supercolour wzmocniona jest plastyfikatorem, który zapewnia dobrą przyczepność do słabo nasiąkliwych i nie nasiąkliwych płytek. Fuga po stwardnieniu jest elastyczna, wodo- i mrozoodporna. Charakteryzuje się dużą odpornością na brud oraz bakterie.

mira supercolour szczególnie zalecana jest do łazienek, pomieszczeń w przemyśle spożywczym oraz wszędzie tam, gdzie stawiane są duże wymagania odnośnie higieny, będą to powierzchnie intensywnie i często czyszczone.

Skład masy mira supercolour pozwala na doskonałe związanie pigmentów, co eliminuje ryzyko wystąpienia przebarwień w czasie czyszczenia spoin po stwardnieniu.

Kolor fugi ma bardzo duże znaczenie na końcowy wygląd okładziny ceramicznej. Przy jej pomocy możemy podkreślić kolorystykę płytki lub ją stonować. Oznacza to, że ostateczne wrażenie jakie odniesiemy po wykonaniu okładziny można zmieniać w zależności od koloru wybranej fugi.

Generalnie można powiedzieć, że największy efekt osiąga się wybierając jasną fugę do ciemnych płytek lub ciemną fugę do jasnych płytek, jak to pokazano na poniższych przykładach.
 

mira - kolory fugmira - kolory fugmira - kolory fug

mira - kolory fugmira - kolory fugmira - kolory fugmira supercolour zawiera szybko twardniejące chemiczne cementy, specjalne wypełniacze, polimery oraz dodatki. Skład ten pozwala na uzyskanie bardzo zwartej i szczelnej spoiny, w związku z czym ryzyko rozwijania się bakterii w fugach poprzez kapilarne podciąganie jest minimalne.

Fuga znosi duże obciążenia oraz intensywne czyszczenie, co często ma miejsce m.in. w przemyśle spożywczym.


Dane techniczne

 • ZASTOSOWANIE: Do fugowania wszystkich typów płytek ceramicznych i kamienia naturalnego. Szczególnie nadaje się do słabo nasiąkliwych i nie nasiąkliwych płytek. Do spoin o szerokości od 2-10 mm.
   
 • WARUNKI STOSOWANIA: Miesza się z wodą w proporcji ok. 0,22 l wody na 1 kg proszku. Najlepiej użyć wolnoobrotowe mieszadło do kleju, aby uniknąć zapowietrzania się mieszanej masy. Masa gotowa jest do użycia już po 1-2 minutach.


Nanoszenie
: Masę wprowadza się do spoin gumową szpachelką lub pacą do fug przeciągając ją ukośnie do kierunku spoin. Kiedy fuga lekko stwardnieje usuwa się ewentualny nadmiar masy z powierzchni płytek za pomocą poduszki padmaster. Powierzchnię następnie czyści się dobrze wykręconą z wody gąbką, spoinom nadaje się ostateczny kształt i usuwa resztki nalotu fugowego.

Temperatura: Stosuje się w temperaturze +6°C

Czas użycia: Po wymieszaniu z wodą masa nadaje się do użycia przez ok. 60 minut.

Czas schnięcia: Po 2-3 godz. można dopuścić lżejszy ruch pieszy. Fuga jest całkowicie stwardniała po 2 dniach.

 • ZUŻYCIE: 0,5 – 1,5 kg/m2 w zależności od wielkości i grubości płytek oraz szerokości spoin.
   
 • WŁAŚCIWOŚCI: Produkt po stwardnieniu jest wodoodporny i mrozoodporny.
   
 • OPAKOWANIA: 1,2 kg pojemniki plastikowe, 5 kg torby i 15 kg worki z uchwytem.
   
 • PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT: Należy przechowywać i transportować w warunkach suchych. Produkt można magazynować min. 1 rok od daty produkcji.
   
 • WARUNKI HIGIENY PRACY: Produkt zawiera cement. Reaguje z wodą alkalicznie, dlatego też należy chronić oczy i skórę. mira supercolour zawiera biały cement i dotrzymuje dopuszczalną granicę zawartości chromu bez ograniczenia czasu.
   

Kontakt w sprawie produktów:

mira Polska Sp. z o.o.
ul. Boczna 8
44-240 Żory
tel. (32) 756 00 31-32
www.mira.ee/pl    info@mira.pl
mira Polska Sp. z o.o.

kleje do płytek » fugi » środki gruntujące » silikony » masy samopoziomujące » środki do czyszczenia i pielęgnacji płytek podłogowych i ściennych » systemy hydroizolacji » narzędzia do układania płytek

Podobne artykuły
Płytki do łazienki - 5 najciekawszych inspiracji tego roku!

podłogi i ściany

Płytki do łazienki - 5 najciekawszych inspiracji...

Trwałe, łatwe w pielęgnacji i odporne na różne czynniki — takie powinny być płytki w każdej łazience.... więcej...

Ceramiczne deski w łazience, czyli współczesne spojrzenie na drewno

podłogi i ściany

Ceramiczne deski w łazience, czyli współczesne...

Ceramiczne deski w łazience najczęściej wykorzystywane są na podłodze i do wyznaczania stref. To drewnopodobne... więcej...

Co na ściany w łazience zamiast płytek

podłogi i ściany

Co na ściany w łazience zamiast płytek

Gres, beton, tapeta, a może stal i drewno? Nieśmiertelne płytki ceramiczne mają wielu konkurentów. Wybór... więcej...