konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Elektryczne ogrzewanie podłogowe nVent Raychem

data aktualizacji: 07-06-2018, 08:35 – artykuł promocyjny

Elektryczne ogrzewanie podłogowe nVent Raychem

Zima jest porą kiedy pojawiają się kłopoty związane z częstymi awariami instalacji w domach, budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej. Brak ogrzewania, awaria wodociągów, oblodzone chodniki, parkingi i schody to typowe utrudnienia, z którymi musimy się zmierzyć zimą. Jednak tak nie musi być - za pomocą specjalnie zaprojektowanych systemów grzewczych Raychem można pozbyć się tych wszystkich kłopotów raz na zawsze.
 

Raychem - ogrzewanie podłogowe Raychem


Wystarczy założyć ogrzewanie podłogowe, ułożyć przewody grzewcze pod nawierzchnią w najbardziej newralgicznych miejscach (schody, wyjścia ewakuacyjne, podjazdy do garaży itp.), zabezpieczyć rury przed zamarzaniem za pomocą samoregulujących przewodów, aby bez obaw czekać na zimę. W Polsce ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej powszechne, ze względu na swoje zalety oraz jednocześnie niskie koszty instalacji i eksploatacji.

Do najbardziej efektywnych rozwiązań systemów ogrzewania podłogowego należy ogrzewanie elektryczne (relatywnie niska bezwładność systemu, szybki czas nagrzewu). Może pełnić funkcję zarówno ogrzewania podstawowego jak i pomocniczego. System składa się z przewodów lub mat grzejnych, czujników temperatury i termostatu. Można również zastosować płyty izolacyjne, podnoszące efektywność cieplną systemu.
Wiele powodów przemawia za „ciepłą podłogą”.

 

Podstawowe korzyści z zastosowania tego rozwiązania to:

  • Równomierna dystrybucja ciepła w pomieszczeniach - najcieplejsza strefa powstaje dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.
  • Bezpieczeństwo - systemy samoregulujące to najbezpieczniejszy rodzaj instalacji grzewczych. Samoistnie utrzymują żądaną temperaturę, nie przegrzewają się, są odporne mechanicznie. Pozostałe systemy dzięki zastosowaniu termostatów posiadają również wysoką klase bezpieczeństwa.
  • Oszczędność energii - system jest załączany cyklicznie tylko w stopniu pozwalającym na utrzymanie zadanej temperatury lub tylko wtedy, kiedy mieszkańcy są w domu, dzięki doborowi odpowiednich programów termostatu.
  • Swoboda aranżacji wnętrz - brak konieczności instalacji grzejników w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
  • Higiena - mokre podłogi wysychają znacznie szybciej.
  • Rozwiązanie przyjazne dla alergików - mniejsze ruchy powietrza a w konsekwencji mniej kurzu.

 

Dobór optymalnego systemu ogrzewania podłogowego

Istotny jest dobór odpowiedniego systemu ogrzewania podłogowego, który uzależniony jest od od stadium budowy, typu planowanej posadzki czy przewidywanego przeznaczenia pomieszczeń.


Raychem - przewody grzejne T2BluePrzewody grzejne T2Blue można bardzo łatwo
dopasować do każdego kształtu ogrzewanej powierzchni. Zakończone fabrycznie i zasilane jednostronnie, układane są w wylewce samopoziomującej, dzięki czemu nie podnoszą poziomu podłogi. Przewody mogą być stosowane do posadzek ceramicznych oraz z kamienia naturalnego.
 
 


Raychem - mata QuickNetZakończone fabrycznie, jednostronnie zasilane maty T2QuickNet to idealne rozwiązanie przy remontach i renowacji dzięki swojej niewielkiej grubości (3 mm) oraz łatwości układania (przewód jest równomiernie przymocowany do samoprzylepnej maty). Maty mogą być stosowane do posadzek ceramicznych oraz z kamienia naturalnego.
Raychem - przewód samoregulujący T2RedNajbardziej wydajny, ale też najbardziej wymagający jest przewód samoregulujący T2Red, połączony ze specjalnymi płytami izolacyjnymi T2Reflecta. Maksymalna wysokość to 13 mm, zalecany jest do nowych, nowoczesnych konstrukcji. Może być układany pod posadzką każdego rodzaju - ceramiczną, kamienną, drewnianą, wykładziną czy laminatem.

 

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem trwałym, zaprojektowanym do wieloletniej eksploatacji. Ważne jest jednak, aby zostało fachowo wykonane przez licencjonowanego instalatora, jest to bowiem warunek konieczny dla uzyskania pełnej gwarancji.
 


Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym sposobem na podniesienie komfortu użytkowania pomieszczeń przez wszystkich członków rodziny. Najczęściej stosowane jest w łazienkach, kuchniach i przedpokojach, czyli wszystkich powierzchniach pokrytych posadzką, która jest naturalnie zimna i, kiedy nie jest ogrzewana, powoduje szybką utratę temperatury bosych stóp. W pokojach dziecinnych, w trosce o najmłodszych, dodatkowo zalecane jest dogrzewanie także podłóg drewnianych i pokrytych wykładziną.Kontakt w sprawie produktów:

nVent Thermal Polska
ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
tel. 22 33 12 950
www: www.nventthermal.pl
mail: wyślij wiadomość
nVent Thermal Polska

elektryczne ogrzewanie podłogowe » systemy ogrzewania rur i zbiorników » ogrzewanie przeciwoblodzeniowe » systemy ogrzewania rur i zbiorników » systemy ogrzewania specjalistycznego » pomiar temperatur » systemy detekcji wycieków » przewody elektroenergetycznePodobne artykuły
Suszarka elektryczna SUSHI

ogrzewanie łazienki

Suszarka elektryczna SUSHI

SUSHI design Karolina Rybarczyk i Adam Pulwicki stworzyli suszarkę elektryczną o minimalistycznym wyglądzie, która... więcej...

Grzejnik drabinkowy CODE

ogrzewanie łazienki

Grzejnik drabinkowy CODE

CODE to grzejnik drabinkowy o nowoczesnej i inspirującej formie należący do grupy TRENDY. Jak każdy grzejnik zaliczany... więcej...