Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Pralka do małej łazienki

artykuł promocyjny

Pralka do małej łazienki

Pralka jest nieodzownym urządzeniem z gamy sprzętu AGD w każdym domu. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez pralki, dlatego bez względu na to czy dysponujemy dużą czy małą łazienką musimy podjąć decyzję o kupnie pralki. Jeśli nie posiadamy oddzielnego pomieszczenia na pralnię możemy sobie stworzyć namiastkę tego luksusu aranżując kącik pralniczy, w obrębie którego zorganizujemy pralkę i wszystkie niezbędne akcesoria.

W lokalizacji pralki bardzo ważne jest przemyślenie odpowiedniego dostępu do instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Na pralkę można przeznaczyć wnękę lub wkomponować ją w ciąg zabudowy pod umywalką.

Candy - Pralka ładowana od góry EVO GT

fot.: Candy - Pralka ładowana od góry EVO GT jest idealna do małych pomieszczeń. W tym niewielkim urządzeniu o wymiarach 60 x 40 x 85 cm można umieścić 6 kg prania.

Kolejnym ważnym czynnikiem w doborze pralki do małej łazienki są parametry samego urządzenia. Na rynku mamy dostępne dwa zasadnicze modele tego automatu:

  • pralki ładowane od przodu, w których należy zadbać o komfort dostępu do uchylnych drzwiczek zamontowanych na przedniej stronie urządzenia. Istnieje za to możliwość zabudowania górnej części pralki
     
  • pralki ładowane od góry - nie ma konieczności zostawiania dużej przestrzeni przed pralką, natomiast nie można zrobić zabudowy wieka urządzenia.
     

pralka ładowana od góry

fot.: konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Zasadniczo rozmiary pralek, zarówno tych ładowanych od góry, jak i od frontu są porównywalne. W przypadku tych pierwszych zazwyczaj należy przygotować szersze miejsce na jej ustawienie. Drugi typ jest zaś głębszy. Ceny modeli top wahają się w granicach 900 - 2000 złotych. Pralki front można kupić w przedziale od 800 do 3000 złotych, ale ich wybór jest zdecydowanie większy.

fot.: Electrolux - pralka top z systemem parowym

 

Pralka mini

Bardzo ważne jest by rozmiar pralki współgrał z naszymi potrzebami. Jednym z podstawowych parametrów jest ładowność. Na rynku pojawiły się pralki mini, które przeznaczone są na niewielkie prania - maksymalna wielkość wsadu to 3,5 kg suchej bielizny. Jakością prania dorównuje jednak pełnowymiarowym urządzeniom, a kompaktowa obudowa pozwala na umieszczenie jej w dowolnym miejscu w łazience.

 

Pralko - suszarka

W małych łazienkach interesującym rozwiązanie mogą okazać się pralko-suszarki, które łączą dwie funkcje w jednym urządzeniu. Taki sprzęt można kupić już od 1900 złotych. Urządzenie to zużywa więcej energii i wody niż tradycyje pralki, ale zapewnia większy komfort pozwalając wyeliminować sznurki na bieliznę i suszarki stojące w naszym domu.

 

Zobacz koniecznie:


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, TA
Zdjęcia: Candy, Electrolux, Konkurs fotograficzny Nasze łazienki

.

Partnerzy


   Electrolux

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram