Pralka do małej łazienki

data aktualizacji: 21-06-2019, 07:32 – artykuł promocyjny

Pralka do małej łazienki

Pralka jest nieodzownym urządzeniem z gamy sprzętu AGD w każdym domu. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez pralki, dlatego bez względu na to czy dysponujemy dużą czy małą łazienką musimy podjąć decyzję o kupnie pralki. Jeśli nie posiadamy oddzielnego pomieszczenia na pralnię możemy sobie stworzyć namiastkę tego luksusu aranżując kącik pralniczy, w obrębie którego zorganizujemy pralkę i wszystkie niezbędne akcesoria.

W lokalizacji pralki bardzo ważne jest przemyślenie odpowiedniego dostępu do instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Na pralkę można przeznaczyć wnękę lub wkomponować ją w ciąg zabudowy pod umywalką.

Candy - Pralka ładowana od góry EVO GT

fot.: Candy - Pralka ładowana od góry EVO GT jest idealna do małych pomieszczeń. W tym niewielkim urządzeniu o wymiarach 60 x 40 x 85 cm można umieścić 6 kg prania.

Kolejnym ważnym czynnikiem w doborze pralki do małej łazienki są parametry samego urządzenia. Na rynku mamy dostępne dwa zasadnicze modele tego automatu:

  • pralki ładowane od przodu, w których należy zadbać o komfort dostępu do uchylnych drzwiczek zamontowanych na przedniej stronie urządzenia. Istnieje za to możliwość zabudowania górnej części pralki
     
  • pralki ładowane od góry - nie ma konieczności zostawiania dużej przestrzeni przed pralką, natomiast nie można zrobić zabudowy wieka urządzenia.
     

pralka ładowana od góry

fot.: konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Zasadniczo rozmiary pralek, zarówno tych ładowanych od góry, jak i od frontu są porównywalne. W przypadku tych pierwszych zazwyczaj należy przygotować szersze miejsce na jej ustawienie. Drugi typ jest zaś głębszy. Ceny modeli top wahają się w granicach 900 - 2000 złotych. Pralki front można kupić w przedziale od 800 do 3000 złotych, ale ich wybór jest zdecydowanie większy.

fot.: Electrolux - pralka top z systemem parowym

 

Pralka mini

Bardzo ważne jest by rozmiar pralki współgrał z naszymi potrzebami. Jednym z podstawowych parametrów jest ładowność. Na rynku pojawiły się pralki mini, które przeznaczone są na niewielkie prania - maksymalna wielkość wsadu to 3,5 kg suchej bielizny. Jakością prania dorównuje jednak pełnowymiarowym urządzeniom, a kompaktowa obudowa pozwala na umieszczenie jej w dowolnym miejscu w łazience.

 

Pralko - suszarka

W małych łazienkach interesującym rozwiązanie mogą okazać się pralko-suszarki, które łączą dwie funkcje w jednym urządzeniu. Taki sprzęt można kupić już od 1900 złotych. Urządzenie to zużywa więcej energii i wody niż tradycyje pralki, ale zapewnia większy komfort pozwalając wyeliminować sznurki na bieliznę i suszarki stojące w naszym domu.

 

Zobacz koniecznie:


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, TA
Zdjęcia: Candy, Electrolux, Konkurs fotograficzny Nasze łazienki

Podobne artykuły
Suszarka z programem parowym

sprzęt AGD

Suszarka z programem parowym

Żyjemy w czasach nieustannej pogoni. Ciągle jesteśmy zabiegani i brakuje nam czasu na zwykłe codzienne czynności,... więcej...

Skuteczna domowa depilacja światłem

sprzęt AGD

Skuteczna domowa depilacja światłem

Teraz dzięki Philips Lumea Essential jeszcze więcej kobiet może cieszyć się jedwabiście gładką skórą... więcej...

Delikatne ubrania pod wyjątkową ochroną

sprzęt AGD

Delikatne ubrania pod wyjątkową ochroną

Ubrania wykonane z delikatnych tkanin takich jak wełna czy jedwab wymagają specjalnego traktowania. Często z obawy... więcej...