Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Jaki kran wybrać aby był czysty

data aktualizacji: 08-06-2015, 12:23 – artykuł promocyjny

Jaki kran wybrać aby był czysty

Jednym z czynników, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając baterię do łazienki, jest jej kształt. Budowa armatury wpływa w znacznym stopniu na higienę. Baterie łazienkowe o łagodnych kształtach zapewniają bezproblemowe utrzymanie ich w czystości w czasie codziennego użytkowania.

Oras - Obłe kształty baterii Oras

fot.: Oras - Obłe kształty baterii Oras sprawiają, że w czasie
użytkowania krople wody łagodnie spływają, nie zostawiając śladów

 

Design może gwarantować higienę

Czym warto kierować się przy wyborze baterii łazienkowych? Ważne, aby była praktyczna i funkcjonalna. Kształt oraz forma uzależnione będą od naszego gustu, ale warto pamiętać, by design nie przesłonił funkcji praktycznych i nie utrudniał codziennego użytkowania.

    bateria o ostrych, płaskich kształtach

fot.: W dostępnych na rynku bateriach o ostrych, płaskich kształtach
krople wody osadzają się na powierzchni, powodując mało
estetyczne wrażenie, i trudności w utrzymaniu armatury w czystości

 

Jakie baterie są trudne w utrzymaniu czystości

Wiele osób, skuszonych nowoczesnym designem decyduje się na modne od jakiegoś czasu baterie umywalkowe o ostrych kształtach i poziomej, równej wylewce. W trakcie codziennego użytkowania okazuje się jednak, że ten wymyślny design jest zupełnie niefunkcjonalny. Armatura wygląda na czystą zaledwie chwilę po jej umyciu. W czasie użytkowania każda kropla, która spadnie na baterię o takich kształtach, nie spływa, zasycha i tworzy nieestetyczny osad. A właściciel nowoczesnego kranu o nieprzemyślanej formie zamiast cieszyć się z wygodnego użytkowania, musi stale myć armaturę.

 

Jakie baterie gwarantują utrzymanie ich w czystości

Jak więc uniknąć tych codziennych uciążliwości? Wybierając armaturę warto poszukać modeli o opływowych, okrągłych kształtach. Też mogą mieć ciekawy design, są estetyczne, a jednocześnie wygodne w utrzymaniu w czystości. W liniach Oras Electra, Vega czy Vienda wyraźnie widać skandynawskie zamiłowanie do prostoty i funkcjonalności.

Nie oznacza to jednak, że miłośnicy ostrych krawędzi nie znajdą dla siebie funkcjonalnego rozwiązania. Firmy takie jak Oras, które od lat korzystają z doświadczonych projektantów, potrafią połączyć niebanalne formy, z wygodą użytkowania. Przykładem jest linia Cubista – to baterie inspirowane sztuką kubizmu. Dużo tu prostych form i geometrycznej stylistyki. Wylewka oraz uchwyt baterii to płaskie powierzchnie, ale osadzone w baterii pod kątem. Dzięki temu krople wody spływają po nich, nie zostawiając śladów.

Oras Cubista - bateria

fot.: Oras Cubista - bateria jest lekko nachylona, dzięki temu
krople wody nie osadzają się na powierzchni wylewki

 

Higiena bezdotykowych rozwiązań

Najbardziej higieniczne i wygodne w utrzymaniu w czystości są baterie bezdotykowe. Z kilku powodów. Przede wszystkim brak w nich standardowych elementów jak kurki czy uchwyt. Użytkownik nie musi dotykać kranu, ani przed uruchomieniem strumienia wody, ani po zakończeniu mycia. Nie zostawia odcisków palców, zachowując czystość rąk. Dodatkowo, jeśli kran ma łagodne linie i pochyloną wylewkę, na baterii nie osadza się woda.

 

Oras IL Bagno Alessi One - bezdotykowa bateria

fot.: Oras IL Bagno Alessi One - bezdotykowa bateria to 100 % higieny,
uruchamia ją przysunięcie dłoni do wylewki, bez konieczności dotykania kranu

Staranne przemyślane i zaprojektowane baterie nie wymagają też silnych środków, by utrzymać je w czystości. Nie trzeba ich szorować, i usuwać kamiennego osadu. Wystarczy przetrzeć delikatnym płynem, czy nawet mydłem lub ściereczką z microfibry. A powierzchnia długo pozostaje gładka i czysta.

 

Wybrane modele baterii Oras, o kształtach pomagających utrzymać armaturę w czystości:

  • Oras Cubista - bateria umywalkowa, bezdotykowa zaprojektowana w duchu kubizmu. Pochylona wylewka sprawia, że krople wody nie zatrzymują się na płaskiej powierzchni.

Oras Cubista - bateria umywalkowa, bezdotykowa

 

  • Oras Vienda - bateria umywalkowa. Okrągłe kształty wylewki i uchwytu pozwalają utrzymać baterię w czystości mimo codziennego użytkowania.

Oras Vienda - bateria umywalkowa

 

  • Oras Safira – linia kuchenna, w której każdy element ma obły kształt, a uchwyt ma specjalnie zaprojektowany otwór, by krople wody się nie osadzały . Utrzymanie kuchennej baterii w czystości, gdy woda chlapie wokół, a kran dotykamy mokrymi dłońmi jest szczególnie trudne. Z baterią Oras Safira jest to możliwe.

Oras Safira – bateria kuchenna

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Oras Olesno Sp. z o.o.
Podobne artykuły
Luksus w minimalistycznym wydaniu

armatura łazienkowa

Luksus w minimalistycznym wydaniu

Przełamująca konwencję wanna wolnostojąca zintegrowana z podwójną umywalką to propozycja dla najbardziej... więcej...

Nowe wanny od Riho - odkryj esencję klasyki

armatura łazienkowa

Nowe wanny od Riho - odkryj esencję klasyki

Zaskakujący kształt, a może klasyka w nowoczesnym wydaniu? Nowe kolekcje wanien Solid Surface marki Riho sprostają... więcej...

Aranżacja małej łazienki z Deante

armatura łazienkowa

Aranżacja małej łazienki z Deante

Z problemem małego metrażu łazienki boryka się większość właścicieli mieszkań w bloku. Stworzenie funkcjonalnej... więcej...