konkurs fotograficzny nasze łazienki 2023

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Jak czyścić różne rodzaje armatury

artykuł promocyjny

Armatura łazienkowa i kuchenna wbrew pozorom wymaga specjalnej pielęgnacji. Często w wyniku złego czyszczenia i konserwacji pojawiają się na niej smugi, zadrapania i inne uszkodzenia w powłoce. Ratunkiem wtedy jest jedynie zakup nowej baterii, co niestety wiąże się z dużymi wydatkami. Porządna bateria z dobrą głowicą i długą gwarancją kosztuje ponad 200 zł. 

Jak czyścić różne rodzaje armatury

Baterie mają różne rodzaje wykończenia - chromowane, inoxowe czy w odcieniach złota i brązu, na przykład patyny lub mosiądzu antycznego. Do każdego rodzaju wykończenia powinniśmy dobierać inne środki czystości, bo to, co dobrze odświeża chrom może przebarwić powłokę w innych odcieniach.

 

 

Podstawy czyszczenia

 

Absolutnym niezbędnikiem w czyszczeniu armatury jest miękka ściereczka. Pod żadnym pozorem do tej czynności nie można wykorzystywać drucianych szczotek czy gąbek z powloką ścierającą. Podobnie rzecz się ma z preparatami do czyszczenia. Bezwzględnie odradzane są mleczka czy inne środki z granulatem ściernym. Mogą one powodować powstanie rys na wykończeniu armatury.

 

 

Chrom a kolor

 

Baterie chromowane i w wykończeniu inox można przecierać roztworem wody z octem lub spirytusem. Taki zabieg wykonywany raz w tygodniu zapewni lśniący korpus armaturze i zapobiegnie trwałemu osadzaniu się kamienia. Jeśli chodzi o baterie w innych odcieniach - patyny czy mosiądzu - tu unikajmy octu i spirytusu, bo niektóre powłoki mogą się od nich odbarwić.

Do kolorowych baterii najlepiej używać płynu do mycia naczyń, a w przypadku uporczywego osadu wapiennego dedykowanego środka usuwającego kamień. Warto się upewnić co zawiera taki środek i skonfrontować jego składowe z instrukcją dołączoną do baterii. Niektóre rodzaje wykończenia nie są bowiem odporne na przykład na chlor.

 

 

Uporczywe plamy i kamień

 

Wiele osób mieszkających w domach jednorodzinnych posiada baterie w garażu, żeby po skończeniu pracy umyć ręce. Nie trudno się domyślić, że po wykonywaniu brudnych prac, na przykład naprawy samochodu są one w stanie mało przypominającym pierwotny. Takie baterie najlepiej wymontować z umywalki i namoczyć na dzień w roztworze wody z octem, żeby uporczywe zabrudzenia odpuściły. W przypadku wielotygodniowego kamienia na bateriach w pomieszczeniach mieszkalnych - wystarczy na kilka godzin położyć nań okład z wacików lub ściereczki nasączonej wodą z octem. Po dwóch-trzech godzinach bateria będzie wyglądać jak nowa.

Wszystkie z powyższych sposobów - przecieranie wodą z octem i preparatem odkamieniającym czy - w przypadku kolorowych powłok - płynem do mycia naczyń z powodzeniem można stosować też w przypadku zestawów prysznicowych, kolumn i paneli natryskowych. Zabieg pielęgnacji wykonywany raz w tygodniu miękką ściereczką zapewni całej armaturze idealny stan na lata.
 
 

Kontakt w sprawie produktów:

KUCHINOX Polska sp. z o.o. sp.k
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: kuchinox.pl
mail: wyślij wiadomość
KUCHINOX Polska sp. z o.o. sp.k

produkty do łazienek: baterie umywalkowe i wannowe » części zamienne » kolumny natryskowe » słuchawki » zestawy natryskowe
produkty do kuchni: baterie » części zamienne » zlewozmywaki stalowe » zlewozmywaki granitowe » akcesoria kuchenne
drzwi: klamki » kłódki » odbojniki  » szyldy krótkie » wkładki
garderoby: ruchome » stojące » stojaki na obuwie


Zobacz zdjęcia w galerii Kuchinox


Podobne artykuły
Designerska łazienka - dopasuj armaturę do swojego wnętrza

armatura łazienkowa

Designerska łazienka - dopasuj armaturę do swojego wnętrza

Istnieje bardzo wiele kierunków stylistycznych w aranżowaniu wnętrz, pozwalających na odzwierciedlenie w danej... więcej...

Aeratory LED - mycie w kolorze

armatura łazienkowa

Aeratory LED - mycie w kolorze

Aerator to nakręcany na wylewkę baterii pierścień, wyposażony w system sitek, pozwalający zmniejszyć zużycie... więcej...

Wanna z parawanem

armatura łazienkowa

Wanna z parawanem

Wanna z parawanem jest alternatywą i pozwala rozstrzygnąć spór – wanna czy prysznic – bez rezygnacji... więcej...Facebook
Instagram