Dekorowanie ścian przy użyciu powłok dekoracyjnych

artykuł promocyjny

Powłoki dekoracyjne są obecnie bardzo modnym sposobem na wykończenie ścian zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Zapewniają one możliwość tworzenia niepowtarzalnych wzorów, a także pozwalają na poprawienie powierzchni ścian poprzez ukrycie w ich fakturze pęknięć czy innych ubytków powierzchni.

Dekorowanie ścian przy użyciu powłok dekoracyjnych

W ofercie firmy Cedat dostępne są produkty do wykonywania powłok dekoracyjnych:

 

  • CEKOL MOZAIKA

CEKOL MOZAIKA znajduje szczególne zastosowanie w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne, korytarzach, klatkach schodowych, pomieszczeniach biurowych oraz użyteczności publicznej. Może być również stosowana do dekorowania ścian zewnętrznych budynków, szczególnie elementów cokołowych, balkonów, balustrad, itp.
 

Cekol Mozaika


WŁAŚCIWOŚCI:


CEKOL MOZAIKA jest gotową do użycia mozaikową powłoką dekoracyjną na bazie wodorozcieńczalnej żywicy akrylowej oraz barwionych kruszyw kwarcowych. Służy do ręcznego wykonywania powłok o charakterze dekoracyjno-ochronnym na podłożach betonowych, gipsowych, tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych, płytach kartonowo-gipsowych, oraz na zazbrojonej warstwie w systemach ociepleń, wewnątrz i na zewnątrz budynków.


PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być równe, czyste, zwarte, wolne od zatłuszczeń. Farby emulsyjne, olejne, klejowe oraz luźne ziarenka piasku usunąć. W razie potrzeby podłoże należy wyrównać np. zaprawą wyrównującą CEKOL ZW-04 lub CEKOL ZW-05. Świeże tynki cementowo-wapienne oraz gipsowe powinny być wysezonowane i suche. Podłoże należy zabezpieczyć przed nadmierną ilością wilgoci (zaciekanie wód opadowych, kapilarne podciąganie wód gruntowych). Podłoża o dużej chłonności należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80, a następnie preparatem gruntującym CEKOL GM-84 w kolorze dobranym do koloru powłoki dekoracyjnej. Masę przed nałożeniem należy przemieszać w celu ujednolicenia konsystencji. Najlepszy efekt strukturalny uzyskuje się nakładając tynk na równe podłoże ciągłą warstwą. W razie konieczności przerwania pracy należy posłużyć się taśmą malarską, wyznaczając określoną powierzchnię do nałożenia.

 

WYKONANIE:

Masę nakładać rozprowadzając wyprawę na grubość ziarna. Powłoka nie może być nakładana na podłoża zamarznięte, wilgotne, silnie nasłonecznione, podczas deszczu i mgły oraz silnego wiatru. Narzędzia należy czyścić bezpośrednio po zakończeniu prac, pod bieżącą wodą.

 

  • CEKOL GM-84

ZASTOSOWANIE:

CEKOL GM-84 jest preparatem na bazie wodorozcieńczalnej żywicy akrylowej, służącym do przygotowania podłoża przed nakładaniem mozaikowej powłoki dekoracyjnej CEKOL MOZAIKA.
 

Cekol GM-84


WŁAŚCIWOŚCI:


CEKOL GM-84 poprawia równomierność wiązania oraz polepsza przyczepność nakładanych powłok do podłoży trudnych. Można go stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Jest nietoksyczny i niepalny. Preparat występuje w odmianach kolorystycznych dostosowanych do wzornika. Kolor preparatu należy dopasować do koloru kruszywa mozaikowej powłoki dekoracyjnej. Po wyschnięciu, na podłożu powstaje szorstka, barwna powłoka odporna na działanie wody i czynników alkalicznych, która nie hamuje wymiany pary wodnej i gazów z otoczeniem.


PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże musi być oczyszczone z luźnych kawałków, drobin, kurzu, elementów nienasiąkliwych takich jak, farby olejne oraz wszelkich elementów trwale niezwiązanych z podłożem. Powierzchnia nie może być zatłuszczona. W przypadku podłoży o bardzo dużej chłonności zaleca się wcześniejsze użycie emulsji głęboko penetrującej CEKOL DL-80.


WYKONANIE:


Preparat jest gotowy do użycia. Na przygotowane podłoże nanosić równomiernie pędzlem, wałkiem lub aparatem natryskowym. Sąsiadujące elementy chronić przed zanieczyszczeniem. Ewentualne świeże zabrudzenia zmyć wodą. Prace prowadzić w temperaturze + 5°C do + 25°C.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Cedat Sp. z o.o.Podobne artykuły
Szklane płytki Colorimo Hexi

podłogi i ściany

Szklane płytki Colorimo Hexi

Colorimo Hexi to kolekcja sześciu wzorów szkieł lakierowanych utrzymanych w jednej, ciepłej i eleganckiej... więcej...

Szybkoschnący wodoodporny klej montażowy

podłogi i ściany

Szybkoschnący wodoodporny klej montażowy

DECO & MONTAGE to szybkoschnący poliuretanowy klej montażowy o bardzo mocnym spojeniu i doskonalej przyczepności... więcej...Facebook
Instagram