konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Czym się kierować kupując panel prysznicowy

data aktualizacji: 18-06-2015, 12:08 – artykuł promocyjny

Panel prysznicowy to rozwiązanie przeznaczone do do sauny i kabiny prysznicowej. Posiada on bowiem system dysz do hydromasażu, który emituje poziomy strumień wody i i w związku z tym może zalać łazienkę. Decydując się na zakup panela prysznicowego możemy stworzyć we własnej łazience, nawet w bloku, osobiste spa. Panel prysznicowy powinniśmy dobrać do własnych potrzeb oraz naszego typu mieszkania.

Czym się kierować kupując panel prysznicowy

Kupujemy panel prysznicowy. Czym się kierować?


Panel prysznicowy pozwala na codzienny relaks bez konieczności wychodzenia z domu… i przede wszystkim za darmo. Jednak zanim zdecydujemy o wyborze konkretnego modelu panelu warto wiedzieć czym się kierować i na jakie funkcjonalności zwracać uwagę. Wmontowany termostat? Rodzaj i ilość dysz do masażu? Te i inne właściwości charakterystyczne dla paneli będą odpowiednie dla różnych potrzeb i różnych typów mieszkań.   

Jeśli posiadamy kabinę prysznicową, a relaks to coś, czego nam brakuje na co dzień - panel prysznicowy to doskonała i tańsza alternatywa wobec profesjonalnych zabiegów masujących, z których każdy kosztuje co najmniej kilkadziesiąt złotych. 
 

Kuchinox - panel prysznicowy

 


Woda w mieszkaniu a panel?


Zanim zdecydujemy się na zakup panelu powinniśmy wiedzieć czy ciśnienie wody w naszym domu jest odpowiednie. O tyle o ile w blokach podłączonych do sieci miejskiej nie ma ryzyka, że panel nie będzie funkcjonalny, o tyle w domach jednorodzinnych ciśnienie wody może być za słabe lub niestabilne. Wtedy dysze do hydromasażu mogą nie działać poprawnie. - Zanim zdecydujemy o montażu panelu warto to sprawdzić, a za wyznacznik zakupu uznać minimalną wysokość ciśnienia w rurach 3 bary - mówi Dorota Kucharska, product manager grupy paneli i kolumn prysznicowych Laveo.

Istotne jest też, by wiedzieć jaka liczba dysz będzie optymalna. Rekomendowanym rozwiązaniem są panele posiadające do 6 dysz, bo wtedy nie ma ryzyka, że zbyt duża liczba masażerów będzie rozprowadzać wodę z nierównomiernym natężeniem strumienia. Jeśli zaś problemem naszej instalacji wodnej jest zróżnicowanie temperatur lub powolne nagrzewanie się wody warto pomyśleć o zakupie panelu z termostatem.

 


Punkty masujące


W zależności od tego na w jakim punkcie ciała najczęściej kumuluje się spięcie z powodu stresu, pracy siedzącej czy innej formy nadwyrężania części plecowej - panel z takim rozłożeniem dysz powinniśmy dobrać. Niektóre bowiem mają system masażu skoncentrowany z okolicy lędźwiowej, niektóre w okolicy szyjnej, a jeszcze inne piersiowej. Warto też przed montażem panelu na ścianie dokładnie przymierzyć go pod kątem funkcjonalności w stosunku do własnej sylwetki i dobrać optymalną wysokość przytwierdzenia.  

 


Materiały


Na rynku spotkać się można panele wykonane z PCV, aluminium, stali, szkła hartowanego i mosiądzu. Dla tych, którzy chcą wybrać dobry i trwały materiał w optymalnej cenie najlepsze okażą się aluminium i stal nierdzewna. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza panele aluminiowe, które dają klientom te same zalety funkcjonalne, co bardzo drogi mosiądz, czyli trwałość i dobrą jakość, ale jednocześnie są tańsze i lżejsze - mówi Dorota Kucharska. Dużą ostrożność trzeba natomiast zachować kupując panel prysznicowy ze szkła hartowanego. Wymaga on bowiem szczególnej ostrożności podczas transportu, montażu i użytkowania ze względu na możliwe uszkodzenia mechaniczne. 

Kupno panelu prysznicowego to decyzja na lata, warto więc powziąć ją racjonalnie znając wszystkie wady i zalety produktów. Ważne jest też to by już w fazie montażu powierzyć tę usługę specjaliście. Pomimo że panele nie są kłopotliwe w montażu, trzeba wiedzieć, że sprzęt montowany niezgodnie z instrukcją obsługi traci prawa gwarancyjne.
 

Kontakt w sprawie produktów:

KUCHINOX Polska sp. z o.o. sp.k
Al. Kościuszki 1
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: kuchinox.pl
mail: wyślij wiadomość
KUCHINOX Polska sp. z o.o. sp.k

produkty do łazienek: baterie umywalkowe i wannowe » części zamienne » kolumny natryskowe » panele natryskowe » słuchawki » zestawy natryskowe
produkty do kuchni: baterie » części zamienne » zlewozmywaki stalowe » akcesoria kuchenne
drzwi: klamki » kłódki » odbojniki » skrzynki pocztowe » szyldy krótkie » wizjery » wkładki
garderoby: ruchome » stojące » stojaki na obuwie


Zobacz zdjęcia w galerii Kuchinox


Podobne artykuły
Eko łazienka - ekologiczna i ekonomiczna jednocześnie

armatura łazienkowa

Eko łazienka - ekologiczna i ekonomiczna jednocześnie

Ostatnimi czasy co raz głośniej i szerzej mówi się o trosce o środowisko. Segregacja śmieci, zakręcanie... więcej...

Baterie bezdotykowe i lekarskie Grupy Armatura

armatura łazienkowa

Baterie bezdotykowe i lekarskie Grupy Armatura

Higiena rąk jest niezwykle istotna, ponieważ to właśnie na nich przenosi się najwięcej zarazków. Sterylność... więcej...