konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Jak dbać o baterię łazienkową

data aktualizacji: 12-03-2020, 11:28 – artykuł promocyjny

Kupując baterię do łazienki, chcemy aby służyła nam ona przez wiele lat. Aby tak było nie wystarczy jedynie ją prawidłowo zamontować, należy dodatkowo dbać o nią. Armatura swój ładny wygląd i funkcjonalność zawdzięcza regularnemu czyszczeniu i konserwacji zarówno elementów wewnętrznych, jak i zewnętrznych baterii.

Jak dbać o baterię łazienkową

Większość baterii wyposażona jest w regulator strumienia wody, zbudowany ze specjalnych sitek z tworzywa oraz stali nierdzewnej i działający jak filtr, który zatrzymuje zanieczyszczenia. By gromadzące się osady nie utrudniały przepływu wody, należy czyścić sitka przynajmniej raz na pół roku. Destrukcyjny wpływ na regulator ma również twarda woda - jej osady mogą trwale uszkodzić tę część baterii. Jeśli więc mamy w domu twardą wodę, trzeba czyścić regulator przynajmniej raz w miesiącu. Zdemontowany regulator należy umyć dokładnie pod bieżącym strumieniem wody, wytrzeć miękką ściereczką i ponownie zamontować. Coraz częściej miejsce standardowego regulatora strumienia zastępuje wysokiej klasy perlator. Ten wydajny napowietrzacz montowany jest między innymi w bateriach oszczędzających wodę VerdeLine produkcji FERRO. Dzięki specjalnej konstrukcji perlatora usuwanie kamienia wapiennego jest bardzo łatwe - wystarczy tylko przetrzeć sitko palcem, a osad wykrusza się sam.

Ferro - bateria umywalkowa stojąca Modena

fot.: bateria umywalkowa stojąca Modena

 

Konserwacja głowicy baterii

Regularnej konserwacji wymaga także głowica baterii. Stosowane w modelach dwuuchwytowych głowice suwakowe są o wiele bardziej odporne na zanieczyszczenia mechaniczne znajdujące się w wodzie niż regulatory ceramiczne, które stosuje się w bateriach jednouchwytowych. Przy wycieku z baterii z głowicą suwakową najczęściej wystarcza wymiana uszczelki. W głowicy ceramicznej znajdują się dwie idealnie wypolerowane płytki, które ściśle do siebie przylegają. To właśnie ich gładka, czysta i nieporysowana powierzchnia zapewnia szczelność zamknięcia. W miarę upływu czasu powierzchnie zostają zanieczyszczone przez kamień i osad - wtedy pokrętło otwiera i zamyka się ciężej, trudniej też wyregulować strumień wody. By temu zapobiec, co najmniej raz na 6 miesięcy należy wyciągnąć głowicę i dokładnie ją oczyścić pod strumieniem bieżącej wody, a jeśli mimo tego nadal działa ciężko - zaaplikować na płytki niewielką ilość smaru silikonowego (np. Naskosil A) przeznaczonego do wody użytkowej. Jeśli w bateriach popsują się podzespoły regulatorów ceramicznych nie naprawiamy ich tylko wymieniamy w całości na nowe.
 

Ferro - bateria umywalkowa stojąca Parma

fot.: bateria umywalkowa stojąca Parma

 

Konserwacja zewnętrznej części baterii

Konserwacji wymaga także zewnętrzna część baterii. Każdego dnia lub raz na 2-3 dni z pomocą wody i mydła należy usuwać brud, plamy i osady. Umytą baterię spłukujemy wodą i wycieramy do sucha miękką szmatką. Do czyszczenia baterii nie powinno się stosować ostrych, chropowatych ściereczek i gąbek oraz środków zawierających materiały ścierne, kwasy, alkohol czy związki chloru. W żadnym wypadku nie należy usuwać z powierzchni baterii kamienia i rdzy za pomocą substancji z dodatkiem podchlorynu sodu i potasu (wybielacze). Kiedy chcemy wyczyścić armaturę stosujmy tylko środki sprawdzonych producentów, zgodnie ze sposobem użycia podanym na opakowaniu. W przypadku silnego zakamienienia można spróbować starego, domowego sposobu - do mycia baterii użyć roztworu wodnego octu. Ocet wymieszać z wodą w stosunku 1: 1, a po czyszczeniu baterie wypłukać wodą i wytrzeć do sucha. Często użytkownicy boją się, że samodzielne konserwowanie baterii spowoduje utratę gwarancji producenta. Nic bardziej mylnego - to właśnie brak konserwacji może spowodować trwałe uszkodzenie baterii i utratę gwarancji.

Podobnej konserwacji podlegają także baterie z niezwykle trwałą i odporną na zarysowania powłoką PVD.

Ferro - bateria umywalkowa stojąca Torino

fot.: bateria umywalkowa stojąca Torino

Baterie dobrane do stylu i wystroju wnętrza łazienki, funkcjonalne i proste w użytkowaniu, a także łatwe w pielęgnacji to gwarancja zadowolenia każdego użytkownika. Te często niewielkie urządzenia, nazywane czasami łazienkową biżuterią wymagają, tak jak szafki, kabiny prysznicowe, wanny i wszelkie niezbędne sprzęty, szczególnej dbałości i opieki. Nie zapominajmy o tym, a będziemy korzystać z nich przez długie lata!

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul.Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomość
Ferro S.A.

baterie » boxy podtynkowe » natryski » zlewozmywaki » akcesoria łazienkowe » brodziki i wanny » armatura sanitarna do budynków użyteczności publicznej » akcesoria łazienkowe do budynków użyteczności publicznej » grzejniki łazienkowe » akcesoria do grzejników


Zobacz zdjęcia w galerii Ferro

            


Podobne artykuły
Ekologiczne baterie do łazienek

armatura łazienkowa

Ekologiczne baterie do łazienek

Funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd to dwie cechy, na które zwracamy przede wszystkim uwagę, podejmując... więcej...

 Baterie Dijon do łazienki

armatura łazienkowa

Baterie Dijon do łazienki

Dijon to kolekcja baterii marki Ferro do kuchni i łazienki, charakteryzujących się uniwersalną formą o lekko zaoblonej... więcej...

Armatura sanitarna oszczędzająca wodę i energię marki Ferro

armatura łazienkowa

Armatura sanitarna oszczędzająca wodę i energię...

Marka FERRO 20 kwietnia 2016 roku dołączyła do systemu klasyfikacji European Water Label - inicjatywy zrzeszającej... więcej...