Riho - wanny, kabiny, brodziki

Sposób na odnowienie starej wanny - renowacja wannny w wannie

data aktualizacji: 23-08-2012, 07:05 – artykuł promocyjny

Wanna po pewnym czasie użytkowania nie wygląda zbyt atrakcyjnie, szpeci wnętrze łazienki. Wtedy warto pomyśleć o wymianie jej na nową. Do niedawna wiązało się to z koniecznością przeprowadzenia kosztownego i czasochłonnego remontu łazienki. Obecnie jednak pojawiła się metoda renowacji "wanny w wannie", dzięki której możemy mieć nową wannę szybko i niedrogo. W ten sposób możemy dokonac renowacji zarówno wanien wolnostojących, jak i tych zabudowanych.

Sposób na odnowienie starej wanny - renowacja wannny w wannie

Nowa wanna w 2 godziny


Odnowienie wanny metodą „wanna w wannie” zajmuje średnio 2 godziny. Cała operacja sprowadza się do osadzenia w starej i zniszczonej wannie – nowej wanny akrylowej. Obie wanny są sklejane przy pomocy dwuskładnikowej piany. Wanna-wkład jest dopasowywana w taki sposób, że stara wanna jest całkowicie zakryta i pełni wyłącznie funkcję mocnego stelażu. Montaż obejmuje także wymianę systemu odpływowego, podłączenie go do nowej wanny i wykończenie silikonem połączeń między wanną i płytkami. Efekt pracy to nowa, stabilna i bardzo dobrze utrzymująca ciepło wanna w zabudowie.
 

Renowacja wanny metodą wanna w wannie - montaż

fot.: montaż "wanny w wannie"


Wanny-wkłady są tłoczone z wysokiej jakości akrylu, który jest produkowany przez austriacką firmę Senoplast. Wkłady są wytwarzane według wzorców ze standardowych wanien. Na obecną chwilę „wannę w wannie” można zamontować już do około 95 proc. wanien emaliowanych, które są wykorzystywane w Polsce. Nowa wanna spełnia wszelkie parametry najwyższej jakości wanny akrylowej. Jest tłoczona z płyt o grubości 5 mm, wzmocniona włóknem szklanym, nie odbarwia się ani nie chłonie zanieczyszczeń. Posiada też atest higieniczny PZH - mówi Jan Stankiewicz, przedstawiciel firmy Wanna w wannie Sp. z o.o., która wprowadziła na polski rynek metodę „wanna w wannie”.

 


Amerykański patent dla oszczędnych


Pomysł renowacji wanien metodą „wanna w wannie” narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach siedemdziesiątych. Miał on pomóc w tanim odnawianiu wanien wmurowywanych w podłogę, które są bardzo popularne w USA. Prostota, skuteczność i oszczędności związane z tą metodą spowodowały, że bardzo szybko przyjęła się ona rynku amerykańskim, z czasem trafiając również do Europy.

W Polsce również nie brakuje żeliwnych i stalowych wanien, które najlepsze lata mają już dawno za sobą. Ich wymiana do tej pory oznaczała kosztowny remont łazienki. W wersji minimum obejmował on wykucie wanny, odkucie płytek, zakup i montaż nowej wanny oraz płytek w jej otoczeniu. Teraz to wszystko można zrobić zdecydowanie taniej, szybciej, bez kurzu, gruzu i remontu. To idealne rozwiązanie dla osób zainteresowanych odnowieniem samej wanny, które nie widzą potrzeby robienia generalnego remontu w całej łazience skoro jedynie wanna jest zniszczona. Skorzystać mogą także wynajmujący mieszkania, którzy przez odnowienie wanny chcą zwiększyć standard lokalu, a także osoby dysponujące ograniczonym budżetem na remont łazienki - mówi Jan Stankiewicz.
 

Renowacja wanny metodą wanna w wannie - montaż

 

Ile to kosztuje?


Renowacja wanny metody „wanna w wannie” to koszt około 700-800 złotych brutto, w zależności od rozmiaru wanny. Cena ta obejmuje pełną usługę montażu i sprzątania po nim. To mniej więcej o połowę taniej niż gdyby zdecydować się na zakup nowej wanny wraz z usługą montażu. Wedle danych firmy Wanna w wannie Sp. z o.o., na odnowienie swojej wanny tą metodą zdecydowało się do tej pory już ponad 1500 osób w całej Polsce.


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Wanna w wannie Sp. z o.o.
Podobne artykuły
SALIT - opływowa propozycja Armatury Kraków

armatura łazienkowa

SALIT - opływowa propozycja Armatury Kraków

SALIT to kolekcja armatury łazienkowej i kuchennej Grupy Armatura, którą spośród innych rozwiązań... więcej...

Kabiny prysznicowe Novellini w salonie łazienek Salonika

armatura łazienkowa

Kabiny prysznicowe Novellini w salonie łazienek Salonika

Salonika design - salon łazienek na ul. Związkowej 35 to miejsce, w którym można dokonać wyboru nie tylko... więcej...

Funkcjonalne natryski

armatura łazienkowa

Funkcjonalne natryski

Nowoczesny natrysk ozdabia wnętrze łazienki, doskonale komponując się ze znajdującymi się tu meblami i armaturą.... więcej...