Inteligentne funkcje i technologie w urządzeniach AGD

data aktualizacji: 21-06-2019, 07:33 – artykuł promocyjny

Nowoczesne urządzenia AGD wyposażone są w inteligentne funkcje i technologie, dzięki którym skraca się czas wykonywania prac domowych. Specjalne rozwiązania stosowane w nowoczesnych sprzętach AGD nie wyręczą nas całkowicie od osobistego zaangażowania w zajmowanie się domem, to jednak z ich pomocą będzie to o wiele łatwiejsze.

Inteligentne funkcje i technologie w urządzeniach AGD

Kto dziś zmywa? Zmywarka! Kto upierze? Pralka! A kto wyczyści brudny piekarnik? Niech wyczyści się sam! Wprowadzane obecnie na rynek urządzenia AGD są coraz bardziej samodzielne i prawie bezobsługowe. I pomyśleć, że kiedyś trzeba było prać ręcznie przy użyciu tary. A nawet, gdy pojawiła się pralka, konieczne było ręczne wyżymanie. Przełomem było wynalezienie pralki automatycznej z zaprogramowaną funkcją wirowania.

parlka

fot.: Hoover - najnowszy model pralki  DYNS 71265PG3-S
z inverterem, w klasie A+++

Dziś jednak pralki potrafią o wiele więcej. Wyposażone są np. w system elektronicznego sterowania (Fuzzy Logic), który kontroluje parametry prania takie, jak poziom wody, temperatura, obroty i obciążenie silnika oraz pobór wody. Dzięki tej autokontroli pralka samodzielnie dostosowuje zużycie prądu czy wody do załadunku. Dla osób, które nie lubią prasować, dedykowana jest specjalna funkcja pozwalająca zminimalizować gniecenie się tkanin. Kto nie lubi rozwieszać prania lub nie ma na to miejsca może skorzystać z pralko suszarki. To dobre rozwiązanie także dla tych, którzy chcą mieć wyprane i gotowe do założenia ubranie w bardzo krótkim czasie.

Candy - emalia łatwoczyszcząca i AquaActivaCandy - emalia łatwoczyszcząca i AquaActiva

fot.: Candy - emalia łatwoczyszcząca oraz AquaActiva

Brudny piekarnik - to też nie problem. Na rynku dostępne są piekarniki z różnymi sposobami „samooczyszczania”. Najbardziej naturalnym rozwiązaniem a równie skutecznym jest działanie pary wodnej, nowy system AquaActiva pozwala łatwo usunąć tłuste pozostałości pieca. Wystarczy wlać 300 ml wody destylowanej do wgłębienia w dolnej części piekarnika wybrać opcję Aquactiva - będzie to cykl podgrzewania przez 30 minut w temperaturze 90 stopni. Po zakończeniu programu i ostygnięciu piekarnika, wystarczy przetrzeć wnętrze wilgotną szmatką, aby usunąć resztki osadów.

AquaActiva

Do pracochłonnych domowych zajęć należy też niewątpliwie odkurzanie. Któż nie chciałby, by jego mieszkanie odkurzyło się samo? To możliwe. Wystarczy powierzyć to zadanie odkurzaczowi automatycznemu, np. Robo.com3 marki Hoover. Wrażenie robi zarówno samodzielność tych urządzeń, jak również inteligentne podejście do sprzątania. Dzięki zdolności wykonywania obliczeń algorytmicznych, odkurzacz samodzielnie wyznacza najlepszą trasę sprzątania, zapewniając tym samym optymalną skuteczność pracy. Urządzenie może automatycznie dobrać program czyszczenia odpowiednio do rodzaju powierzchni lub zabrudzenia.

ROBOCOM2

fot.: Hoover- odkurzacz Robo.com3

Robo.com3 potrafi sprzątać po linii w kształcie kwadratu, elipsy, zygzakiem lub wzdłuż krawędzi ścian. Korzystając z odpowiedniej funkcji, możemy także zaprogramować jego pracę, tak by sprzątał codziennie lub co tydzień o określonej porze (do 7 cykli). Akumulatory pozwalają odkurzaczowi nawet na dwie godziny pracy. Po wykryciu niskiego poziomu mocy, urządzenie automatycznie wraca do stacji ładującej. A kiedy jest już naładowane, samo może automatycznie rozpocząć pełny program czyszczenia. Wybrane modele dostępne również w wersji sterowania za pomocą aplikacji mobilnej dzięki WiFi.


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Candy Hoover Polska Sp. z o.o.

Podobne artykuły
Raport specjalny - Pralki

sprzęt AGD

Raport specjalny - Pralki

Porównywarka cen Skąpiec.pl sprawdziła, jakimi kryteriami kierowali się polscy e-konsumenci poszukujący pralki... więcej...

Kompaktowe odkurzacze Rapido - pomoc w codziennym sprzątaniu

sprzęt AGD

Kompaktowe odkurzacze Rapido - pomoc w codziennym...

Kompaktowe odkurzacze Rapido marki Electrolux są bezprzewodowymi urządzeniami, które pozwolą na szybkie i... więcej...

Jak prać delikatne materiały

sprzęt AGD

Jak prać delikatne materiały

Elegancka jedwabna bluzka, aksamitny krawat, pluszowa poszewka - tkanin wymagających szczególnego traktowania... więcej...