Riho - wanny, kabiny, brodziki

Jak prawidłowo uszczelnić prysznic

data aktualizacji: 02-05-2019, 11:03 – artykuł promocyjny

Przestrzeń prysznicową można uszczelnić samodzielnie, nie jest to zbyt skomplikowane zadanie. Poniżej przedstawione zostały poszczególne etapy, jakie należy wykonać w celu prawidłowego uszczelnienia prysznica.

Jak prawidłowo uszczelnić prysznic

Perfekcyjne uszczelnienie przestrzeni prysznicowej - krok po kroku


KROK 1


Wira - Perfekcyjne uszczelnienie przestrzeni prysznicowej - krok 1


Prace należy rozpocząć od pomalowania ścian i podłogi unigruntem, co pozwoli wyeliminować kurz i pył oraz zwiększy przyczepność folii izolacyjnej.

 

KROK 2


Wira - Perfekcyjne uszczelnienie przestrzeni prysznicowej - krok 2


Następnie całość pokrywamy folią w płynie. Jest to ultranowoczesny materiał przeznaczony do uszczelniania miejsc narażonych na atak wilgoci. Aplikujemy ją poziomo, używając do tego zwykłego wałka lub pędzla. Już jeden milimetr warstwy uchroni przestrzeń prysznicową przed nasiąkaniem. Tak przygotowaną bazę musimy pozostawić, aż do całkowitego wyschnięcia.

 

KROK 3


Wira - Perfekcyjne uszczelnienie przestrzeni prysznicowej - krok 3


Kolejną czynnością będzie założenie narożników izolacyjnych na przestrzeń łączącą podłogę ze ścianami. Narożniki spełnią swoją funkcję ochronną także w rogu łazienki, w którym planujemy zamontować prysznic. Materiałem niezwykle przydatnym w zabezpieczeniu armatury oraz baterii łazienkowych jest taśma uszczelniająca. Nakładamy ją w miejscach przeznaczonych do zamontowania baterii łazienkowej oraz odpływu, na pomalowane folią izolacyjną ściany. Taśmę montujemy także na ścianie, przy łączeniach ściana-podłoga, podłoga-ściana. Co ważne - powinna ciasno przylegać do oklejanych elementów. Zarówno taśma jak i narożnik zostały wyprodukowane ze specjalistycznych materiałów. Współczesna wysoka technologia umożliwiła stworzenie taśmy oraz narożników izolacyjnych powlekanych termoplastycznym elastomerem poprzecznie elastycznym. Jest to wzdłużnie stabilna dzianina poliestrowa, niezwykle cienka, a przy tym odporna na zrywanie. Dodatkowa fizelina poliestrowa po dolnej stronie elastomeru poprawia jej przyczepność i stabilność.

 

KROK 4


Wira - Perfekcyjne uszczelnienie przestrzeni prysznicowej - krok 3


Kolejną czynnością będzie pokrycie całej przestrzeni prysznicowej, tym razem pionowo, folią izolacyjną po raz drugi, by zminimalizować przepustowość. Ta czynność zapewni pełną ochronę przed wodą i parą.

 

KROK 5


Wira - Perfekcyjne uszczelnienie przestrzeni prysznicowej - krok 3


Tak przygotowana powierzchnia jest już w pełni bezpieczną bazą, na którą swobodnie można nakładać klej, a następnie układać glazurę i fugować przestrzenie pomiędzy płytkami. Można być pewnym, że przestrzeń prysznicowa jest prawidłowo i fachowo uszczelniona.


Zobacz film: Jak uszczelnić prysznic - 5 prostych kroków

 


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: WIRA Radosław Witek
Podobne artykuły
Kabiny prysznicowe - rodzaje, wymiary

armatura łazienkowa

Kabiny prysznicowe - rodzaje, wymiary

Obecnie w sprzedaży dostaniemy wiele typów kabin prysznicowych - od standardowych modeli z pełnym wyposażeniem... więcej...

Na co zwrócić uwagę wybierając wannę lub kabinę prysznicową do swojej łazienki

armatura łazienkowa

Na co zwrócić uwagę wybierając wannę lub kabinę...

Stało się! Budujemy wymarzony dom lub rozpoczynamy remont, do którego przymierzaliśmy się już od dłuższego... więcej...

Baterie stworzone z myślą o doskonałości

armatura łazienkowa

Baterie stworzone z myślą o doskonałości

Nowa linia baterii łazienkowych i kuchennych marki Laveo uosabia doskonały design wpisujący się we wszystkie aktualne... więcej...