konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego

data aktualizacji: 14-06-2017, 10:17 – artykuł promocyjny

Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego

Wodne ogrzewanie podłogowe jest systemem, który cieszy się coraz większą popularnością. Za instalacją tego systemu przemawia wiele zalet, do których zaliczyć można przede wszystkim: komfort ciepłej podłogi, korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu oraz poprawa estetyki pomieszczenia z uwagi na brak grzejników.

Rozwiązanie to ma jednak jeden istotny minus: praktycznie brak możliwości korekty ułożenia pętli po wykonaniu posadzki, a tym samym utrata możliwości dokonania usprawnień systemu i eliminację błędów z fazy projektowej czy wykonawczej. To często przyczynia się do takich negatywnych opinii, jak:
 

  • zbyt niska wydajność grzewcza - możliwy efekt zapowietrzenia pętli w wyniku zbyt małej prędkości przepływu,
  • lokalne przegrzewanie się posadzki - możliwy efekt występowania wyraźnych nadprzepływów,
  • syndrom opuchniętych stóp - możliwy efekt przegrzewu posadzki na krótkich pętlach (np. posadzka w małej kuchni).


Wiele negatywnych zjawisk podczas funkcjonowania systemu płaszczowego jest zatem konsekwencją wadliwego rozpływu czynnika, czyli braku poprawnego zrównoważenia układu. Rozwiązanie problemów oraz gwarancję poprawnej pracy „podłogówki” zapewnia odpowiedni rozdzielacz, jakim jest innowacyjny rozdzielacz Dynacon marki Heimeier.

 

Innowacyjna wkładka jako ogranicznik przepływu

Absolutnie przełomowym krokiem w zakresie rozdzielaczy było zastosowanie niezależnej od ciśnienia wkładki regulacyjnej w miejsce standardowego rotametru. Unikalna konstrukcja regulatora całkowicie uniezależnia przepływ w danej pętli od zmieniającego się ciśnienia na instalacji. Oznacza to, że raz ustawiony strumień przepływu na dany obieg jest stabilnie utrzymywany mimo zmian na pozostałych pętlach, w odróżnieniu od konwencjonalnych rozdzielaczy z zaworami dławiącymi oraz rotametrami, w których odcięcie wybranego obwodu powoduje nadprzepływ czynnika w sąsiednich. Dynacon eliminuje więc zaistniałe błędy projektowe czy wykonawcze: źle wyliczone nastawy względem długości rur, różnice w długościach ułożonych pętli w odniesieniu do projektu, zagięcia i załamania rur podczas montażu. Dynacon, nie pozwalając na nadprzepływy, dosłownie zmusza wodę, a tym samym ciepło do poprawnej dystrybucji, minimalizując potencjalne usterki.

 

Nastawienie pokrętła i… gotowe

Niekwestionowaną zaletą Dynacon jest także prostota oraz szybkość w procesie równoważenia i uruchamiania instalacji, co pozwala zaoszczędzić czas, a co za tym idzie pieniądze. Równoważenie hydrauliczne jest osiągane poprzez jedną prostą operację dla każdego z obiegów polegającą jedynie na ustawieniu pokrętła nastawczego na wymagany przepływ w l/h - system: nastaw i zapomnij.

 

TA Hydronics - innowacyjny rozdzielacz Dynacon marki Heimeier

 

Regulacja temperatury

Konstruując rozdzielacz Dynacon, nie zapomniano o funkcji regulacji wydajności i temperatury. Powrotna belka rozdzielacza wyposażona jest we wkładki o gwincie M30x1.5, co pozwala na użycie indywidualnego systemów sterowania w oparciu o termostaty pomieszczeniowe i siłowniki.

 

Niezależna od ciśnienia innowacyjna wkładka zapewnia stały poziom przepływu

 

TA Hydronics - innowacyjny rozdzielacz Dynacon marki Heimeier

 

Najważniejsze cechy rozdzielacza Dynacon

  • Automatyczne równoważenie hydrauliczne poprzez bezpośrednią nastawę wymaganego przepływu w l/h
  • Oszczędność czasu i pieniędzy podczas uruchamiania instalacji
  • Wkładka regulacyjna zapewnia stały poziom przepływu
  • Prosta i łatwa do wykonania nastawa przepływu bezpośrednio w l/h
  • Optymalna dystrybucja ciepła
  • Oszczędność energii
  • Brak interaktywności pomiędzy pętlami

Opracowanie: Redakcja

Kontakt w sprawie produktów:

IMI Hydronic Engineering
Olewin 50A
32-300 Olkusz
tel. (32) 75 88 200
www: www.imi-hydronic.pl
mail: wyślij wiadomość
IMI Hydronic Engineering

Hydronics


utrzymanie ciśnienia i odgazowanie » woda pitna » usuwanie powietrza i zanieczyszczeń » odpowietrzniki automatyczne i separatory » systemy odgazowania próżniowego » równoważenie » regulacja » zawory równoważące » zawory regulacyjne i siłowniki » regulatory różnicy ciśnienia » urządzenia pomiarowe » termostatyka » głowice termostatyczne » zawory grzejnikowe » termostaty i siłowniki » regulacja ogrzewania podłogowego » zawory do instalacji ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji » czujniki


Więcej o firmiePodobne artykuły
LUXRAD - wysokiej klasy grzejniki pokojowe i łazienkowe

ogrzewanie łazienki

LUXRAD - wysokiej klasy grzejniki pokojowe i łazienkowe

Luxrad Polska Mazur i Wspólnicy Sp. J. jest firmą, produkującą grzejniki ogólnego zastosowania od 20... więcej...

Płyta styropianowa do ogrzewania podłogowego

ogrzewanie łazienki

Płyta styropianowa do ogrzewania podłogowego

Firma Knauf Pack wprowadziła na rynek płytę styropianową do ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie podłogowe zapewnia... więcej...

Jak podłączyć grzejnik - rodzaje podłączeń

ogrzewanie łazienki

Jak podłączyć grzejnik - rodzaje podłączeń

Grzejnik to nieodłączny element każdego pomieszczenia. Obecnie, na rynku oferowane są nowoczesne grzejniki płytowe... więcej...