konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

Meble łazienkowe stojące czy wiszące

data aktualizacji: 30-03-2021, 05:07 – artykuł promocyjny

Meble w łazience pełnią rolę praktyczną - stanowią miejsce do przechowywania akcesoriów łazienkowych oraz funkcję estetyczną. Wybierając szafki do łazienki musimy podjąć decyzję, czy będą to modele przeznaczone do zawieszenia czy stojące. Te wiszące uwalniają podłogę by optycznie powiększyć przestrzeń. Modele stojące są klasyczne i łatwiej je przestawić.

Meble łazienkowe stojące czy wiszące

fot.: Elita


Meble wiszące

Meble wiszące są oznaką nowoczesności. Oryginalne wykończenie, opływowe kształty oraz rozmaite wymiary sprawiają, że meble wiszące wnoszą oryginalność do każdej łazienki. Dodatkowo są bardzo praktyczne w przypadku małych lub wąskich łazienek, gdzie podłoga jest ograniczona. Zastosowanie szafek wiszących zwiększa komfort i komunikację w pomieszczeniu.

meble łazienkowe Defra Olex

fot.: Defra

System oparty na mocowaniu mebli w powietrzu jest też korzystniejszy pod względem czystości. Nie ma obawy, że brud podejdzie pod szafkę, gdyż całą powierzchnię podłogi łatwo możemy umyć. System zawieszany jest też korzystny pod kątem dostępności do wnętrza szafki - możliwość montażu na najbardziej dla nas dogodnej wysokości. Przytwierdzenie szafek do ściany wymaga użycia właściwego sprzętu oraz ścian o pewnej konstrukcji, która zdoła unieść ciężar szafki i jej zawartości.

Kolekcja mebli łazienkowych Kwadro Plus

fot.: Elita - kolekcja mebli łazienkowych Kwadro Plus

Elegancka, wisząca szafka dębowa - Edar

fot.: Edar - elegancka, wisząca szafka dębowa        

Oprawa zwieszana LED LAGOS OS-LAG20W-10  fot.: GTV 

 

Meble łazienkowe wiszące BOLD ORiSTO

fot. ORiSTO - kolekcja BOLD

 

Meble stojące

Meble, które możemy postawić na podłodze są najbardziej klasyczną odmiana szafek łazienkowych. Tego typu rozwiązanie jest też bardziej pojemne niż meble zawieszane. Zmiana lokalizacji i sam montaż takich mebli nie wymaga żadnych prac remontowych. Meble stojące, jako te dłużej znajdującej się w ofercie producentów, są tańsze. Szafki wolnostojące mogą być niskie (komody) oraz wysokie (słupki). Oprócz półek coraz częściej możemy spotkać również pojemne szuflady. 

meble łazienkowe stojące białe Luxummeble łazienkowe stojące Sanitti Gamma

      fot.: Luxum                                                       fot.: Sanitti

Edar - szafka łazienkowa z drewna, stojącakomoda łazienkowa z drewna dębowego, stojąca - Edardrewniana komoda wybarwiona na delikatny, jasny kolor ecru - Edar

fot.: Edar 

 

Meble stojące na nóżkach

 

To kolejna opcja odciążenia podłogi przy jednoczesnym zachowaniu lekkości zabudowy. Takie meble wyglądają stylowo i świetnie pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych bardziej klasycznych.

Szafka łazienkowa - kolekcja New York styl loft

fot.: Mantes - szafka łazienkowa z kolekcji New York w styl loft

 

Systemy łączone

Dla niezdecydowanych lub lubiących eksperymentować godne uwagi są systemy, w których występują modele do postawienia i do zawieszenia. Taki kolaż jest kompromisem między tradycją a nowoczesnością i otwiera nowe możliwości aranżacyjne.

fot.: Coram - meble z serii Canto marki Tiger 

 

Zobacz także:

Drewniane meble łazienkowe

Jaki materiał na meble do łazienki?


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Coram, ORiSTO, Elita, GTV, Mantes, Luxum, Defra, Sanitti, Edar

Meble Elita

Podobne artykuły
Oryginalne zasłony prysznicowe z wiadomością

meble i akcesoria

Oryginalne zasłony prysznicowe z wiadomością

Oryginalne zasłony prysznicowe z oferty Sealskin na rok 2015, które oprócz funkcji użytkowej oraz dekoracji... więcej...

Stilla – łazienka skrojona na miarę

meble i akcesoria

Stilla – łazienka skrojona na miarę

Meble w łazience często stanowią ciekawy element wyposażenia wnętrza. Muszą spełniać znacznie więcej oczekiwań ... więcej...