coram
aurora

Żyrandol w łazience

data aktualizacji: 13-06-2017, 11:18 – artykuł promocyjny

Jednym z podstawowych czynników pływających na odbiór wizualny wnętrza jest rodzaj zastosowanego oświetlenia. Dodatkowo właściwe doświetlenie łazienki wpłynie na komfort korzystania z niej i relaks w czasie codziennych czynności. Właściwe rozplanowanie punktów świetlnych może okazać się trafnym krokiem aranżacyjnym - zmiana proporcji pomieszczenia, wydobycie głębi. Współczesna technologia pozwala na szerokie spektrum możliwości - od nowoczesnych, prostych w formie opraw po dekoracyjne żyrandole. Pamiętać należy jednak by modele wybierane do łazienki były bryzgoszczelne, co zapewni bezpieczeństwo w kontakcie z wilgocią i wodą. Warto także dobierać lampy, które dają jasne, zbliżone do naturalnego światło.
 

Żyrandol w łazience

Rodzaje oświetleń do łazienki

  • Lampy do lustra

Łazienka bardzo często posiada kilka punktów oświetleniowych - adekwatnych do funkcji danej strefy. I tak jednym z kluczowych miejsc wymagających właściwej oprawy świetlnej jest oczywiście lustro, gdzie zaleca się montaż kinkietów - najlepiej po dwóch stronach lub listwę świetlną nad lustrem (opcjonalnie wkoło ramy lustra). Wybór kinkietów może stanowić dodatkowa dekorację wnętrza nawiązującą do ogólnego stylu.

Lampy do oświetlenie lustra w łazienceLampy do oświetlenie lustra w łaziencekinkiet nad lustremoświetlenie lustra

Lampy do oświetlenie lustra w łazienceLampy do oświetlenie lustra w łazienceLampy do oświetlenie lustra w łazience

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

  • Oprawy punktowe

Oprawy punktowe, choć są mniej dekoracyjne, to często pełnią bardzo ważną funkcję. Za sprawą niewielkich rozmiarów (relatywnie również kosztów) możliwy jest montaż kilku opraw halogenowych, które pozwolą na doświetlenie wszystkich zakamarków, często mają możliwość regulacji strumienia światła, dzięki czemu możemy stworzyć odpowiedni nastrój, np. do relaksacyjnej kąpieli, czy wyeksponować elementy dekoracyjne łazienki.

ZEPPOkinkiet łazienkowy Toronto Ovalkinkiet łazienkowy Alba Astro

fot.: Aurora Technika Świetlna
 

  • Oświetlenie sufitowe

Najbardziej spektakularne efekty można osiągnąć montując oryginalne oświetlenie sufitowe. w ofercie producentów pojawiają się plafony oraz żyrandole łazienkowe. Płaskie oprawy są praktyczne, ale żyrandole dają wrażenie królewskiego wnętrza i świadczą o wyrafinowanym guście gospodarza.

plafonAPM MORKOM - Oprawa sufitowa LED Grafias Blue

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"                          fot.: APM Morkom               

 

fot. Aurora Technika Świetlna

Tego typu rozwiązanie pasuje do zarówno do małej łazienki, jak i tej dużej, często nazywanej pokojem lub salonem kąpielowym. Żyrandol jest źródłem rozproszonych wiązek świetlnych, które mienią się i odbijają od elementów samej oprawy tworząc ciekawe przesmyki świtała rzucające cienie na ściany i sufit. Ta gra światła w ciepłych barwach jest swoistą koloroterapią, która wpływa odprężająco i relaksująco na nasze zmysły. Wrażenia świetlne pobudzające wyobraźnię są oryginalną alternatywą dla klasycznego oświetlenia. 

żyrandol

fot.: konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Żyrandol w łazienceŻyrandol w łazience

fot.: Konkurs fotograficzny " Nasze łazienki"  

lampa wisząca Calaonda - BRWlampa wisząca Calaonda - BRWŻyrandol Castello - BRWŻyrandol Basiliano - BRW

fot.: BRW


Zobacz także:

Lampy w stylu glamour

Nowoczesne lampy z kryształkamiOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Aurora Technika Świetlna, APM Morkom, BRWPodobne artykuły
Podświetlana półka - pomysł na urozmaicenie łazienki

meble i akcesoria

Podświetlana półka - pomysł na urozmaicenie łazienki

Oprawa GDS 1 to idealne połączenie oprawy oświetleniowej z półką szklaną. Ta dekoracyjna, elegancka i nowoczesna... więcej...

Jak dobrać oświetlenie w łazience?

meble i akcesoria

Jak dobrać oświetlenie w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym bardzo ważną rolę pełni oświetlenie. Odpowiednio dobrane pozwala... więcej...

Syfony, korki umywalkowe i zawory

meble i akcesoria

Syfony, korki umywalkowe i zawory

Na co zwracamy uwagę przy urządzaniu łazienki? Na pewno na funkcjonalną i komponującą się z aranżacją wnętrza... więcej...